کد خبر:127709
پ
۳۵۲۰۷۷۷.jpg

سالانه ۲ میلیون اصله نهال در مازندران غرس می شود

به گزارش خبرنگار مهر، محمد مهدی اقبال پور عصر دوشنبه در دومین جلسه قرارگاه نهضت جهش تولید با اشاره به اینکه باید برنامه ریزی‌ها از بخش تولید تا توزیع و مصرف به درستی صورت گیرد، گفت: با توجه به وضعیت اقتصادی کشور باید به سمت واحدهای تولیدی ارزآور رفت. مهندس اقبال پور با بیان اینکه […]

به گزارش خبرنگار مهر، محمد مهدی اقبال پور عصر دوشنبه در دومین جلسه قرارگاه نهضت جهش تولید با اشاره به اینکه باید برنامه ریزی‌ها از بخش تولید تا توزیع و مصرف به درستی صورت گیرد، گفت: با توجه به وضعیت اقتصادی کشور باید به سمت واحدهای تولیدی ارزآور رفت.

مهندس اقبال پور با بیان اینکه تکامل منهای حرکت امر نشدنی است، افزود: حرکت به وسیله عامل کار تجلی پیدا می‌کند لذا باید در این زمینه طبق استانداردهای موجود کار کرد.

مسئول سازمان بسیج سازندگی سپاه کربلا در ادامه با تصریح بر اینکه چهل سال از انقلاب گذشته، اما در حوزه تولید کار زیادی انجام نگرفته است، اضافه کرد: در حوزه عمرانی با توجه به تورم موجود در بازار، کار سخت است اما می‌توانیم در حوزه تولید ورود پیدا کرده و کارهای قابل قبولی انجام دهیم.

اقبال پور در بخش دیگری از سخنان خود گفت: برخی از دستگاه‌های دولتی اگر موجودی نداشته باشند کاری انجام نمی‌دهند، اما سپاه و بسیج با دست خالی هم می‌تواند کار کند و در این مسئله می‌بایست کمک کار دستگاه‌های دولتی باشیم تا کارهای بخش‌های مرتبط با حوزه عمران، تولید و زیرساخت‌ها روی زمین نماند و اجرا شود.

مسئول سازمان بسیج سازندگی سپاه کربلا در ادامه با تصریح براینکه نمی‌شود دست به همه بخش‌ها زد و باید بر روی چند نقطه متمرکز شد و کار را پیش برد، بیان کرد: طبق ابلاغیه‌ای که از ستاد کل آمده یک قرارگاه مرکزی با تشکیل چند قرارگاه فرعی برای نهضت جهش تولید به راه افتاد تا کارها وارد فاز عملیاتی شود.

اقبال پور با بیان اینکه هدف اصلی ما در سال جاری تمرکز بر حوزه اشتغال است، خاطرنشان کرد: حوزه اشتغال حوزه وسیعی دارد و باید کارهای اساسی صورت بگیرد.

به گفته دبیر قرارگاه نهضت جهش تولید سپاه کربلا در حوزه‌های مختلف کشاورزی، صنعتی، کارگری و … می‌توان ورود پیدا کرد. مهندس اقبال پور در همین رابطه توضیح داد: اگر در حوزه صنعتی ورود پیدا کنیم و بتوانیم در مسئله بروز رسانی سیستم‌ها کار انحام دهیم، انرژی کارخانجات را کم کرده، اما بهره وری، تولید وکیفیت را بالا ببریم، در جهش ت ولید گام اساسی را برداشتیم.

مسئول سازمان بسیج سازندگی سپاه کربلا در ادامه به حوزه کشاورزی هم اشاره کرد و یادآور شد: حوزه کشاورزی یک حوزه بسیار وسیعی است که فقط در بخش دامپروری می‌توان تحول بزرگی انجام داد.

اقبال پور با اعلام اینکه مازندران توانسته ۵۰ درصد مواد پروتئینی را تأمین کند، تاکید کرد: نباید یک وجب زمین بلا استفاده بماند.

دبیر قرارگاه نهضت جهش تولید سپاه کربلا در بخش دیگری از سخنان خود به حوزه کشاورزی و بخش نهال کاری هم اشاره کرد و گفت: در بحث نهالکاری هم با منابع طبیعی، جهاد کشاورزی و.. هماهنگی صورت گرفته است تا هر سال دو میلیون نهال غرس کنیم که اگر این اتفاق بیفتد بخشی از جهش تولید صورت می‌گیرد.

اقبال پور با بیان اینکه در زمین‌های بالا دست شیب دار هستند و نیاز است طبق اراضی آن منطقه نهالکاری صورت بگیرد، افزود: در منطقه هزار جریب و گلوگاه ۲۰۰ هزار نهال انجیر اگر کاشته شود می‌توانیم با برندسازی و تشکیل تعاونی محصولات تولید شده را به کشورهایی مثل ژاپن و کره صادر کنیم که ارز آوری خوبی هم دارد.

مسئول سازمان بسیج سازندگی سپاه کربلا در ادامه به راه اندازی مشاغل خرد و زود بازده هم اشاره کرد و یادآور شد: در روستاهای بالادست در حوزه دام اصلاح نژاد صورت نگرفته است و می‌بایست در این زمینه با دانش ورود پیدا کرد.

اقبال پور با اعلام اینکه ۲۵ درصد گوشت را عشایر مازندران تأمین می‌کنند، خاطرنشان کرد: اگر مشکلی برای این عشایر پیش بیاید باید از آن‌ها حمایت کنیم تا چرخ تولید از کار نیفتد.

مسئول سازمان بسیج سازندگی سپاه کربلا در ادامه سهم گوشت سفید را در دریای مازندران تقریباً صفر خواند و گفت: تمام کشورهای حاشیه دریای خرز بهترین بهره برداری را از دریا دارند، اما متأسفانه ما در سال هزار تن در این بخش تولید داشتیم که باید سالیانه ۳۵۰ هزار تن تولید داشته باشیم.

دبیر قرارگاه نهضت جهش تولید در بخش دیگری از سخنان خود به آموزش در بخش‌های کشاورزی و شیلات هم اشاره کرد و افزود: باید از همه ظرفیت‌ها برای آموزش در پایگاه‌های بسیج استفاده کنیم چرا که اگر آموزش لازم را به مردم بدهیم می‌توانیم در بخش تولید موفق باشیم.

اقبال پور با بیان اینکه اگر کشوری در بخش تولید مشکل نداشته باشید تحریم‌ها بر روی آن اثر نمی‌گذارد، گفت: استان مازندران قابلیت و ظرفیت تولیدات در بخش‌های مختلف را دارد و لذا ضروری است در حوزه مشاغل بصورت تخصصی وارد مرحله عملیاتی شویم.

کد خبر ۴۹۹۵۴۶۰

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید