پایگاه خبری چهاردانگه
بخش چهاردانگه شهرستان ساري

ساز و کار اجرای انتخابات در مازندران فراهم است

0

به گزارش پایگاه خبری چهاردانگه، رئیس ستاد انتخابات مازندران با بیان اینکه ساز و کار اجرای انتخابات در استان فراهم است گفت: ۵۹ حوزه انتخابیه در سطح استان وجود دارد که شامل  ۲۲ حوزه اصلی (فرمانداری‌ها) و ۳۷ حوزه فرعی (بخشداری‌ها) است.

قاسم عزیززاده گرجی امروز در جمع خبرنگاران پیرامون آخرین وضعیت روند برگزاری چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در استان اظهار کرد: الحمدلله رسانه‌ها در سطح استان فعالیت‌های انتخاباتی را به خوبی شروع کرده‌اند.

وی در خصوص اهمیت برگزاری چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری به اصل ششم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران که امور کشور باید به اتکای آرای عمومی اداره شود اشاره کرد و افزود: در طول انقلاب اسلامی همواره مردم نقش اساسی در انتخابات و تعیین سرنوشت خود داشته‌اند و حضور پرشور مردم در انتخابات تضمین کننده آینده انقلاب اسلامی است.

گرجی با بیان اینکه ساز و کار اجرای انتخابات کاملاً فراهم است و هیچ مانع و مشکلی وجود ندارد، گفت: ۵۹ حوزه انتخابیه در سطح استان وجود دارد که شامل  ۲۲ حوزه اصلی (فرمانداری‌ها) و ۳۷ حوزه فرعی (بخشداری‌ها) است.

 رئیس ستاد انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری در مازندران با بیان اینکه بیش از ۶۰ درصد شعبات اخذ رای در روستاها است، افزود: ۳۲۲۸ شعبه اخذ رای در استان وجود دارند که این تعداد شامل: ۱۷۷۰ شعبه روستایی، ۲۵۴۲ شعبه ثابت و ۶۸۶ شعبه سیار است.

معاون سیاسی امنیتی استانداری مازندران با اشاره به اینکه این دوره از انتخابات به صورت نیمه الکترونیکی برگزار می‌شود، تصریح کرد: در ۲۶ مرحله فرایند برگزاری انتخابات ۲۵ مرحله آن به صورت الکترونیکی برگزار و تنها مرحله آخر اخذ رای به صورت دستی انجام می‌شود.

این مسئول با بیان اینکه تبلیغات نامزدهای ریاست جمهوری از ۲۱ خرداد ماه شروع شده است و تا ۷ تیر ادامه دارد، گفت: هر یک از نامزدها که تمایل به بازگشایی ستاد انتخابات در سطح شهرستان‌ها داشته باشند، می‌توانند طی نامه رسمی به فرمانداران اعلام کرده و فعالیت کنند.

عزیززاده گرجی در خصوص آموزش و توجیه عوامل و دست‌اندرکاران برگزاری انتخابات اظهار کرد: کسانی که به عنوان مجری انتخابات تعیین می‌شوند حتماً باید اشراف کامل به قوانین انتخابات داشته باشند و بر این اساس جلسات متعددی برای فرمانداران و بخشداران برگزار شده است.

گرجی با اشاره به آموزش کاربران مستقر در شعب اخذ رای جهت استفاده از دستگاه‌های احراز هویت خاطرنشان کرد: تمامی دستگاه‌های احراز هویت در سطح استان بروز رسانی شده‌اند.

 وی آنتن دهی شعبات اخذ رای را یکی از زیرساخت‌های مهم برگزاری انتخابات ذکر کرد و افزود: این دستگاه‌ها در شعبات اخذ رای به صورت آزمایشی مستقر و تست شده اند.

رئیس ستاد انتخابات مازندران گفت: مشارکت مجموعه‌های فعال مردمی که مخاطب فراوانی دارند، بیانگر این است که در این دوره از انتخابات حضور پرشور مردم شریف مازندران را پای صندوق‌های رای خواهیم داشت.

 

لینک منبع اصلی مطلب

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.