پایگاه خبری چهاردانگه
بخش چهاردانگه شهرستان ساري

ساری| 15 خرداد یادآور روزهای سرنوشت‌سازی در تاریخ ایران اسلامی است

0

به گزارش خبرگزاری تسنیم از ساری، به نقل از روابط عمومی سپاه کربلای مازندران،در بیانیه سپاه کربلای مازندران به مناسبت این ایام آمده است؛ 15 خرداد تبلور روزهایی بوده که یادآور معجزه الهی به نام بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران، امام خمینی(ره) است که بی‌شک خدا برای احیای دین و به ذلت کشاندن جهانخواران غرب و شرق و آزادی و نجات مسلمین به ملت عنایت کرد.

امامی که جهان بشریت آن را عامل قدرت علیه ابرقدرت‌های استکباری و ظالم می‌داند و برای مستضعفین و ملت‌های مظلوم و حق طلب رهبری مصلح است.

با گذشت قریب به 30 سال از رحلت جانگذار معمار کبیر انقلاب اسلامی با قاطعیت می‌توان گفت افکار و اندیشه‌های اسلامی و انقلابی امام و آرمان‌های بلند این ابرمرد تاریخ در جوامع و ملل مظلوم اسلامی همچنان جاری است که مهم ترین آن تحولات و رخدادهای منطقه است.

ملت‌های مظلوم یمن، بحرین، فلسطین، سوریه، افغانستان و دیگر ملت‌های آزادیخواه با تکیه بر اندیشه‌های ضداستکباری امام(ره) که برگرفته از مکتب عاشورایی با شعار هیهات من الذله بوده  در برابر رژیم‌های استکباری و حکام مرتجع با عزم و اراده آهنین ایستادگی می‌کنند.

بزرگ‌ترین ره‌آورد اندیشه و تفکر اسلامی امام راحل، الگوی حکومتی بر پایه ولایت فقیه و مردم‌سالاری دینی است که نتیجه کارآمدی آن در چهل سال در جمهوری اسلامی ایران به اثبات رسیده و امروز به‌عنوان چراغ هدایت، فراروی سایر جوامع اسلامی قرار دارد.

شکست‌های پی در پی راهبردها و سیاست‌های شیطان بزرگ و نظام سلطه، زوال تدریجی امپراطوری قدرت‌های استکباری در منطقه بعد از 55 سال از قیام تاریخی 15 خرداد که تداوم حرکت انقلاب اسلامی بود با گذشت بیش از چهار دهه از عمر انقلاب اسلامی، ملت سرافراز ایران با تمسک به اندیشه‌های ناب خمینی کبیر توانست با تکیه به آرا و آرمان‌های امام(ره) و با اقتدا به خلف صالح امام خمینی(ره)، رهبر معظم انقلاب سنگرهای کلیدی جهان را فتح و پرچم جبهه اسلام و مستضعفین عالم را با مقاومت حفظ کند.

بر همه ملت بالاخص مسئولان نظام ضروری است برای تداوم انقلاب و دستیابی به آرمان‌های سترگ نظام مقدس جمهوری اسلام با بازخوانی وصیت نامه الهی- سیاسی امام خمینی(ره) خط و راه امام راحل را دنبال کنند و با بازگشت به اندیشه‌های جاودانه حضرت روح الله که یکی از اصول امام در بُعد مسائل داخلی کشور حمایت جدی از محرومان و مستضعفان بود تامل کنند.

امام(ره) به مسئولان کشور درباره خوی کاخ‌نشینی بر مصرف درست بیت‌المال و بر پرهیز کردن از اسراف هشدارهای مکرر داده بودند که این یکی از ابعاد مهم عدالت اجتماعی مد نظر امام(ره) بود.

حرکت در خط امام (ره) تنها وسیله نجات ملت و امت اسلامی از دسایس دشمن بوده چرا که اندیشه‌های امام(ره)، راه ایمان، عدالت، پیشرفت مادی و عزت است و تا هنگامی که پیوند عمیق و ناگسستنی بین امام(ره) و ملت و رهبری معظم انقلاب مستحکم است هیچ فتنه داخلی و خارجی اعم از اقتصادی و سیاسی و فرهنگی نمی‌تواند خللی در روند حرکت آرمانی و رو به جلوی انقلاب اسلامی و ملت بصیر، ولایت مدار ایران وارد کند.

سپاه کربلا مازندران ضمن گرامی‌داشت بیست و نهمین سالگرد رحلت جانسوز معمار کبیر انقلاب اسلامی و قیام خونین 15 خرداد؛ همزمانی آن را با شب‌های سرنوشت‌ساز لیالی قدر ارج می‌نهد و با تجدید بیعت انقلابی با ولی فقیه زمان امام خامنه ای و تجدید میثاق با آرمان‌های والای امام راحل و شهدای انقلاب اسلامی، اعلام می‌دارد: در مقابل هر گونه انحراف و تحریف خط امام (ره) ایستاده است و پاسخ یاوه‌گویان فتنه‌گر و منافقان داخلی و دشمنان خارجی که در تلاش برای انقلاب‌زدایی و امام‌زدایی در جامعه هستند را قاطعانه می‌دهد.

 /ح

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.