پایگاه خبری چهاردانگه
بخش چهاردانگه شهرستان ساري

ساری| 100 میلیارد تومان طرح‌های اشتغالزایی در مازندران جذب شد

0

به گزارش خبرگزاری تسنیم از ساری، محمد اسلامی صبح امروز در شورای اشتغال مازندران در استانداری، اظهار داشت:  اعتبارات و تزریق پول جهت ایجاد اشتغال خرد و کوچک امری ضروری است. افرادی که اهلیت دارند و مولد اشتغال هستند وارد مشاغل روستایی شوند.

وی افزود:  500 میلیارد تومان اعتبار مصوب برای ایجاد اشتغال تخصیص که باید تا پایان تیرماه امسال جذب شود و از طرح‌های بزرگ و دارای توجیه اقتصادی حمایت شود.

استاندار مازندران ادامه داد: نظارت بر فرآیند ها بیشتر و مسائل و تنگناهایی که روند پرداخت اعتبارات را کند می‌کند شناسایی و رفع شود.

وی با اشاره به اینکه بیشتر طرح‌ها مربوط به طرح‌های کشاورزی است، گفت: برای استفاده از تسهیلات اشتغال پایدار در روستا نیاز به تحول اساسی در صنعت طیور داریم.

استاندار مازندران تصریح کرد: 80 درصد رشد تقاضا برای ایجاد واحدهای صنعتی داشتیم شرکت‌های مشاوره ای، فنی و حرفه ای دانشگاه‌ها یک ظرفیت است تا فارغ التحصیلان بیکار خدمات را آموزش ببینند تا بتوانند با ایجاد شغل برای خود به متقاضیان خدمات ارائه دهند.

وی تصریح کرد: ظرفیت جذب را با کارآفرینی و توسعه مشاغلی که مورد نیاز استان است را استفاده کنیم.

اسلامی گفت: مشاغل خرد و کوچک، مشاغل متوسط، اشتغال بزرگ پذیرفته است. متقاضیان طرح‌های اشتغال را مطرح کنند که ما از اشتغال معنا دار حمایت می‌کنیم.

وی بیان کرد: هدف ما از ایجاد شغل در روستاها فقرزدایی  و محرومیت‌زدایی روستا و استقرار جمعیت در روستاهاست.

اسلامی افزود: سال گذشته 100 میلیارد تومان به شش هزار و 600 نفر جهت ایجاداشتغال پرداخت شد که باید از نهادهای حمایتی خارج شوند.

وی گفت: هزار و 576 درخواست در سامانه اشتغال روستایی ثبت شد که باید مردم یاری کنیم و با ایجاد ظرفیت از دیگر ظرفیت‌ها غافل نشویم.

 / ز

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.