پایگاه خبری چهاردانگه
بخش چهاردانگه شهرستان ساري

زندانی بلاتکلیف در مازندران نداریم

0

به گزارش خبرگزاری مهر، حجت الاسلام محمدصادق اکبری در بازدید از زندان ساری اظهار داشت: سیاست‌های جدید دستگاه قضائی در خصوص غربالگری زندانیان فرصتی برای مددجویان است تا با عبرت از گذشته خود، در مسیر جدیدی از زندگی قرار بگیرند و بازدیدهای سرزده نیز در راستای اجرای سیاست‌ها و برنامه‌های دستگاه قضائی در دوره تحول مبنی بر کاهش جمعیت کیفری انجام می‌شود.

این مقام عالی قضائی بابیان اینکه خوشبختانه در استان مازندران زندانی بلاتکلیف نداریم افزود: هدف اصلی دستگاه قضائی استان، کاهش جمعیت کیفری است که باید رؤسای دادگستری‌ها و دادستان‌های سراسر استان، آن را در دستورکار قرار داده و حتی الامکان در چارچوب موازین قانونی از مجازات‌های جایگزین حبس استفاده کنند.

این مقام قضائی در ادامه صحبت‌های خود به موضوع اقدامات و برنامه‌های این استان در خصوص غربالگری زندان‌های استان و کاهش تعداد زندانیان اشاره کرد و از رؤسای حوزه‌ها خواست با نهایت تلاش نسبت به غربالگری زندانیان اقدامات لازم را معمول کنند.

رئیس کل دادگستری استان مازندران در ادامه این دیدار تصریح کرد: فضای زندان باید به گونه‌ای باشد که مددجو را نه در مسیر اشتباه بلکه در یک مسیر درست و اصلاح قرار دهد و ایجادچنین فضایی تنها با سرلوحه قرار دادن سیاست‌های بازپروری قابل اجرااست.

عالی‌ترین مقام قضائی استان در ادامه افزود: ایجاد بستر مناسب برای فعالیت‌های فرهنگی و ارزشی و حمایت و تشویق زندانیان سبب می‌شود تا علاوه بر تزکیه نفس و تعالی روح، استعداد مددجویان در راه درست و مثبت متمرکز و به کار گرفته شود.

رئیس کل دادگستری مازندران در این دیدار ضمن دیدار با حضور هیأت همراه ضمن گفتگوی چهره به چهره با زندانیان دستورات لازم جهت رفع مشکلات زندانیان تا حصول نتیجه صادر کرد.

کد خبر 5046930
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.