پایگاه خبری چهاردانگه
بخش چهاردانگه شهرستان ساري

رونق گردشگری مازندران با برگزاری نمایشگاه‌های صنایع دستی/ پرداخت تسهیلات ۳۰۰ میلیونی به زنان سرپرست خانوار

0

به گزارش خبرگزاری فارس از بهشهر، روح الله سلگی صبح امروز در بازدید از نمایشگاه نوروزی صنایع دستی بانوان در عباس‌آباد بهشهر با تجلیل از ابتکار بانوان مازندرانی در برپایی این نمایشگاه اظهار کرد: صنایع دستی مانند جاجیم ، گلیم و نمد بافی از سنت‌های در معرض فراموشی خطه مازندران است که باید احیا شود.

وی تلاش برای احیا سنت‌های فرهنگی مازندران را در راستای مقابله با فرهنگ‌های وارداتی مهم و موثر دانست و افزود: ترویج آیین‌های فرهنگ محلی در مازندران موجب استحکام بنیان‌های فرهنگی مردم مومن این سامان خواهد شد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مازندران با اشاره به ورود میلیون‌ها مسافر نوروزی به مازندران یادآور شد: انتقال فرهنگ کهن دیار علویان به مسافران و مهمانان نوروزی مسؤولیت مهم و اثربخش است.

سلگی خاطرنشان کرد: ایجاد نمایشگاه صنایع دستی در مازندران در ایام نوروز تجربه موفق در زمینه معرفی جاذبه‌های فرهنگی و سنت‌های کهن این دیار به شمار می‌رود.

وی اظهار کرد: معرفی جاذبه‌های گردشگری و فرهنگی مازندران در سال جدید با جدیت دنبال خواهد شد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مازندران با تاکید بر اهمیت افزایش سطح پوشش برنامه‌های حمایتی از زنان سرپرست خانوار که در برپایی این نمایشگاه‌ها نقش دارند، افزود: در راستای  تقویت سیاست‌های حمایتی دولت و توانمندسازی زنان سرپرست زنان خانوار ترویج صنایع دستی از رویکردهای دولت سیزدهم است.

سلگی افزود: امسال  با هماهنگی ستاد اجرایی فرمان امام و هدایت فرمانداران استان تا سقف ۳۰۰ میلیون تومان تسهیلات برای راه‌اندازی بنگاه‌های کوچک در حوزه صنایع دستی در قالب شرکت‌های تعاونی تولید به زنان سرپرست خانوار مازندران پرداخت خواهد شد.

پایان پیام/۸۶۰۳۱/غ


لینک منبع اصلی مطلب

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.