کد خبر:127306
پ
۳۴۹۵۷۴۶.jpg

روش های تامین آب در مازندران سنتی است

به گزارش خبرنگار مهر، سرهنگ سیاوش مسلمی بعدازظهر یکشنبه در نشست با آب منطقه‌ای استان با اشاره به ظرفیت استان در بخش آب و کشاورزی و ضرورت توجه ویژه به این بخش گفت: متأسفانه هنوز روش‌های تأمین آب در این استان سنتی بوده و زیرساخت‌های آن توسعه نیافته است. بهره وری در بخش کشاورزی پایین […]

به گزارش خبرنگار مهر، سرهنگ سیاوش مسلمی بعدازظهر یکشنبه در نشست با آب منطقه‌ای استان با اشاره به ظرفیت استان در بخش آب و کشاورزی و ضرورت توجه ویژه به این بخش گفت: متأسفانه هنوز روش‌های تأمین آب در این استان سنتی بوده و زیرساخت‌های آن توسعه نیافته است. بهره وری در بخش کشاورزی پایین بوده و افراد به راحتی زمین خود را تغییر کاربری داده و بسیاری از اراضی کشاورزی و باغات تبدیل به ویلاها می‌شوند.

مسلمی افزود: باید تلاش کنیم کشاورزی معیشتی ما تغییر کند و این مستلزم داشتن برنامه استراتژیک مناسب بوده و مدیران ما بتوانند با آینده نگری برنامه خود را براساس افق درازمدت ترسیم کنند.

وی با تأکید بر ضرورت تعامل بیشتر بین دو دستگاه گفت: سپاه کربلا آمادگی خود را برای خدمت رسانی بیشتر به مردم در هر بخشی از جمله آب اعلام می‌دارد که خوشبختانه این همکاری از گذشته بین دو دستگاه شکل گرفته اما باید توسعه یابد.

سرهنگ مسلمی در پایان تکمیل پروژه پارک موزه دفاع مقدس را از مطالبات مهم مردم استان برشمرد و گفت: باتوجه به محدودیت اعتبارات استانی رقم تخصیصی برای این پروژه ناکافی است و باید تلاش کنیم تا ردیف ملی برای این پروژه لحاظ تا ان شااله هرچه سریع‌تر تکمیل و به بهره برداری کامل برسد.

محمد ابراهیم یخکشی مدیرعامل آب منطقه‌ای مازندران نیز با اشاره به خدمات سپاه به ویژه بسیج سازندگی در مدیریت سیلاب درخصوص ایمن سازی شهرها و روستاهای در معرض سیل گفت: در سیلاب سال ۹۷ و ۹۸ انصافاً سپاه کمک بسیار زیادی به بخش آب کرده که جا دارد از فرماندهی این سپاه و نیروهای تحت سرپرستی آن بخصوص بسیج سازندگی تشکر و قدردانی کنیم و تمایل داریم این همکاری از جمله در مناطق سیل زده جدید به ویژه در مناطق محروم گسترش بیشتری پیدا کند.

یخکشی با اشاره به نقش قرارگاه سازندگی سپاه در توسعه زیرساخت کشور گفت: هم اکنون دو هزار میلیارد تومان از پروژه‌های این شرکت همچون سد مخرنی هراز و مؤلفه‌های وابسته به آن از جمله کانال انتقال آب چالوس تا بابلرود توسط این قرارگاه در دست اجراست که سپاه کربلای مازندران می‌تواند در تکمیل این پروژه‌ها به ویژه بهره گیری از ظرفیت قرارگاه به ما کمک قابل توجهی نماید.

مدیرعامل آب منطقه‌ای مازندران افزود: علاوه بر طرح‌های یادشده موضوع مهم دیگری که به عنوان یک کار مشترک در برنامه داریم بحث تکمیل و بهره برداری پارک موزه دفاع مقدس است که این پارک موزه در حاشیه رودخانه تجن قرار دارد که باید جلسات و پیگیری‌های مشترکی در سطح استان و ملی داشته باشیم تا به سرانجام برسد.

کد خبر ۴۹۸۹۲۰۵

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید