پایگاه خبری چهاردانگه
بخش چهاردانگه شهرستان ساري

روز سیاه کرونایی دیگر در مازندران/۶۱۰ مازندرانی کرونایی شدند

0

به گزارش خبرگزاری فارس از مازندران، این روزها باتوجه به نگرانی‌های افزایش مبتلایان و بستری‌شدگان کرونایی و ازسویی بالا رفتن فوتی‌های کرونایی شاهد روزهای سیاه کرونایی در استان مازندران هستیم.

درحالی شاهد جولان بی‌محابای ویروس کرونا نوع دلتا هستیم که متاسفانه در جاده‌های شمال شاهد افزایش حجم تردد در مسیر ییلاق‌های استان هستیم.

سید عباس موسوی رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران در این زمینه گفت:  طی ۲۴ ساعت گذشته تعداد ۳۹۵ بیمار مشکوک به کرونا بر اساس تشخیص بالینی در بیمارستان‌های تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی مازندران در سطح استان بستری شدند.

وی افزود: طی این مدت تعداد ۴۶۹ نفر از افراد مشکوک بستری شده، از بیمارستان‌ها مرخص شدند و تکمیل روند درمانی خود را در منزل ادامه خواهند داد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران بیان کرد: هم اکنون ۲هزار و ۵۲۹ نفر مشکوک به کرونا بر اساس تشخیص بالینی در این مراکز بستری هستند که از این تعداد ۳۶۹ نفر نیز  با علائم حاد تنفسی در بخش‌های مراقبت ویژه بستری هستند.

موسوی با اشاره به وضعیت اسفناک کرونا در مازندران، یادآور شد: شمار افراد مشکوک به کرونا و کرونای قطعی به‌طور معناداری بسیار بالاتر از سایر استان‌ها است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران با اعلام سرایت‌پذیری فوق‌العاده بالای ویروس دلتا، افزود: پیک پنجم کرونا در کشور قابل مقایسه با دفعات پیش نیست.

سیدفرزاد جلالی رئیس دانشگاه علوم پزشکی بابل نیز در ادامه با اشاره به اینکه در حال حاضر یک‌هزار و ۴۳۱ بیمار مشکوک به کرونا در بیمارستان‌های بابل بسترى هستند، تصریح کرد: در ۲۴ ساعت گذشته ۲۱۵ بیمار جدید بستری و ۲۵۰ بیمار هم  ترخیص شدند.

وی گفت: ۵۹ بیمار در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بستری هستند.

 طی شبانه روز گذشته با بستری شدن تعداد ۶۱۰ بیمار کرونایی جدید، تعداد بستری شدگان در مراکز درمانی پزشکی مازندران و بابل به ۳هزار و ۹۶۰ نفر رسید.

براساس گزارش‌ها تعداد فوتی‌های امروز در مازندران به ۴۹ تن رسیده است.
 /۸۶۰۳۴/غ


لینک منبع اصلی مطلب

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.