پایگاه خبری چهاردانگه
بخش چهاردانگه شهرستان ساري

رهاسازی ۳۱۵ خودروی زمین‌گیر شده در برف سنگین مازندران

0

به گزارش خبرگزاری فارس از مازندران، غلام‌علی فخاری مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر مازندران، از امدادرسانی نجات‌گران این جمعیت به سرنشینان ۳۱۵خودروی متاثر از برف و سرما در محور مواصلاتی کوهستانی این استان خبر داد.

 وی با اشاره به تغییرات جوی و بارش برف و نزول دما در مناطق مختلف استان به‌ویژه مناطق مرتفع و محورهای کوهستانی نظیرکندوان، هراز، سوادکوه، کجور ،کیاسر، رامسر ،نیالا، کلاردشت و گلوگاه گفت: نجات‌گران هلال‌احمر استان علاوه بر رهاسازی ۳۱۵ دستگاه خودروی زمین‌گیر شده در برف و سرما در این محورها، خدمات امدادی لازم را به یک‌هزار و ۲۵۱ نفر از سرنشینان این خودروها ارائه کردند.

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر مازندران بیان کرد: با توجه به اطلاعیه سازمان هواشناسی مبنی بر تغییرات جوی، به تمام عوامل امدادی استان آماده‌باش کامل اعلام شد.

فخاری تصریح کرد: تمام توان عملیاتی، امدادی و پشتیبانی جمعیت هلال‌احمر استان در خدمت هموطنان متاثر از موج سرما  قرار گرفت تا به همه درخواست‌ها امدادی در کمترین زمان ممکن پاسخ داده شود.

وی با تاکید بر ضرورت توجه رانندگان به هشدارهای هواشناسی و توصیه های امدادی، ادامه داد: در این عملیات ۲۱ تیم مجهز عملیاتی هلال‌احمر مازندران با به‌کارگیری ۱۶ دستگاه آمبولانس و ۵ دستگاه خودروی نجات و پشتیبانی مشارکت داشتند.

 /۸۶۰۳۴/ج


لینک منبع اصلی مطلب

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.