کد خبر:125130
پ
13990408001050_Test_PhotoN.jpg

رشد ۸۴ درصدی بیمه‌شدگان صندوق اجتماعی روستائیان و عشایر

پایگاه خبری چهاردانگه نیوز: به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، علی شیرکانی عصر امروز در جلسه نشست خبری با اصحاب رسانه استان، اظهار کرد: امسال پانزدهمین سال از تأسیس این صندوق است که اولین گروه بازنشستگان ما با دارا بودن ۱۵ سال سابقه شکل می‌گیرد. وی با اشاره به اصلاح آئین‌نامه اجرایی داخلی و […]

پایگاه خبری چهاردانگه نیوز:

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، علی شیرکانی عصر امروز در جلسه نشست خبری با اصحاب رسانه استان، اظهار کرد: امسال پانزدهمین سال از تأسیس این صندوق است که اولین گروه بازنشستگان ما با دارا بودن ۱۵ سال سابقه شکل می‌گیرد.

وی با اشاره به اصلاح آئین‌نامه اجرایی داخلی و اداری صندوق بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر، گفت: طبق نظام‌نامه آماری صندوق بیمه تدوین و براساس عملکرد ماهانه علاوه بر سالنامه آماری ماهنامه آماری نیز موجود است.

مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر تصریح کرد: در سال گذشته رشد ۸۴ درصدی بیمه شدگان فعال نسبت به سال ۹۷ داشتیم ولی باید بیشتر همت کنیم تا جمعیت بیشتری از روستاییان و عشایر را تحت پوشش قرار دهیم، استفاده از ظرفیت هر چه بیشتری اطلاعات و ارتباطات و کاهش هزینه‌های اداری و تشکیلاتی مدنظر ما قرار دارد.

این مسؤول با اشاره به اهمیت نظام سرمایه‌گذاری، خاطرنشان کرد: سیاست صندوق این بود تا سراغ سهامداری بالای ۴۰ درصد نرویم، امروز باید برون سپاری کرده و از ظرفیت کارگزاران استفاده کنیم،  به سمت بازار بورس رفتیم، هزار و ۸۰۰ کارگزاری فعال در کشور و ۱۰۸ کارگزاری در مازندران داریم. 

شیرکانی عنوان کرد: افراد در جامعه یا جزء حقوق‌بگیران هستند که طبق قانون تحت پوشش بیمه تأمین اجتماعی قرار دارند، یا غیر مزد بگیر، که تحت پوشش بیمه‌ای نیستند، آیین‌نامه ما که جغرافیایی محور است به این صورت که روستاییان و عشایر است می‌توانند تحت پوشش بیمه روستاییان و عشایر قرار بگیرند، ذات این نوع از بیمه هم اختیاری است.

وی بیان کرد: تعداد بیمه شدگان ۱۵ ساله در مازندران به حدود ۱۶ هزار نفر می‌رسد، که بنا به درخواستشان مشخص می‌شود که چه تعدادشان بازنشسته می‌شوند، در صورت بازنشسته شدن ۲۰ سال حقوق دریافت می‌کنند.

مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر بیان کرد: تا پایان سال ۹۷، پس انداز هر نفر به طور متوسط ۳۰ میلیون تومان بود که امروز بیش از ۵۰ میلیون تومان است، خدمات ما شامل سالمندی،  فوت و از کار افتادگی است که اکثر مردم برای سالمندی خودشان را بیمه می‌کنند.

این مسؤول با اشاره به خدمات جانبی این صندوق به بیمه شدگان، اظهار کرد: در سال گذشته به ۱۵ هزار نفر از اعضای صندوق وام کم‌بهره  با ضمانت صندوق دادیم، همچنین هزار نفر از روستاییانی که زائر اولی بودند به مشهد مقدس اعزام کردیم، به ۴ هزار پرونده فوتی هم رسیدگی کرده و اقدام به پرداخت صورت گرفت.

شیرکانی در پایان یادآور شد: عدالت در برداشت و پرداخت‌ها مد نظر ما است، الکترونیکی کردن پرونده‌ها در حال اجرا است تا موجب خالی شدن فضای بایگانی‌ها شود.

 /۸۶۰۴۸/ع


ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید

ساری، مجتمع میلاد نور
09114755194