پایگاه خبری چهاردانگه
بخش چهاردانگه شهرستان ساري

رسالت سترگ یاران امام روح‌الله (ره)

0

خبرگزاری فارس مازندران ـ سرویس سیاسی| ارتحال جانسوز امام خمینی(ره) رهبر عالی‌مقام نهضت خروشان انقلاب اسلامی و منادی و مبشر آزادی در عصر حاضر در ۱۳ خرداد ماه ۱۳۶۸ حادثه عظیم و فراموش نشدنی برای ملت ایران بود که غم و اندوه ناشی از آن همچنان بر قلوب مردم با وفای کشورمان سنگینی می‌کند.

امام روح الله (ره) شخصیت برجسته و استثنایی زمانه بود که با تاسی به اولیا الهی و خاندان پاک عصمت و طهارت (ع) در سال ۴۲ علیه رژیم منحوس ستمشاهی قیام کرد و با جانفشانی و همراهی ملت وفادار در سال ۵۷ نظام شکوهمند و الهی در تراز انقلاب اسلامی را بنیان نهاد که امروز سنبل و افتخار آزادی‌خواهان جهان است.

بی‌گمان شناخت ابعاد گوناگون شخصیت ممتاز و معنوی آن عبد صالح خدا از مهم‌ترین نیازها و ضرورت‌های عصر حاضر قلمداد می‌شود که بازشناسی آن می‌تواند رمز عبور از چالش‌ها و بحران‌های مادی و معنوی جهان کنونی محسوب شود چه که سلوک ایمانی پیر جماران حقیقتا الگو و راهگشای عرصه‌های حکمرانی و فرهیختگی است.

در بررسی اندیشه مترقی آن مرجع روشن ضمیر که استوانه معنوی حوزه های علوم دینی در جهان اسلام بود، بایداین حقیقت را اذعان کرد که انگاره سازی اسلام سیاسی از سوی آن بیرقدار برجسته دین رسول اعظم(ص) در شمار مهمترین وجوه تمایز اندیشه آن زعیم عالیقدر با هم مسلکان و هم قطاران خود در حوزه‌های علمیه به حساب می‌آید که این مهم به تنهایی گویایی بزرگی و عظمت کار امام روح‌الله در شکل‌گیری و تداوم انقلاب اسلامی است. ‏

اندیشه سیاسی امام روح الله مبتنی بر آرمان‌های حقیقی دین مبین اسلام در اعتلابخشی به حقیقت انسان و نفی ظلم و استبداد و تحقیر به هر شکلی تجلی یافت و بی‌تردید تفوق اراده ایمانی مردم مومن و آزاده ایران در پیمایش مسیرهای سخت متاثر از آموزه‌های وحیانی اسلام ناب است که معمار کبیر انقلاب اسلامی آن را پایه گذاری کرد.

‏روح خدا امام عارفان و عاشقانی بود که با عبور از سیم خارهای نفس خود عبور از سیم خارهای دشمن زبون را تجربه کرده و امپریالیسم جهانی و دنباله‌های آن را به تحیر و استیصال واداشتند که چگونه این یاران وفادارتر از مردم عهد رسول اعظم (ص) این چنین بعد از ۱۴۰۰ سال شگفتی آفریدند.؟!

‏آری؛ این خمینی روح خدا در کالبد زمانه بود که با جهاد علمی و عملی خود و با پیشگامی خیل روحانیت افتخار آفرین و جهادگران برجسته جبهه حق، افتخار ابدی را برای مسلمانان و آزادیخواهان جهان به ارمغان آورد و عمق استراتژیک نهضتش تا جایی امتداد یافته که اینک بیرق رهایی از قیود استکبار و استثمار در اقصی نقاط گیتی برافراشته و موجب عزا و ماتم تمام نشدنی مستکبران و جباران گشته و اسلام رحمانی با پرچمداری خلف رشیدش در سراسر عالم در حال گسترش است.

‏کوتاه سخن آنکه سالگرد ارتحال ملکوتی امام به حق پیوسته و قبله آمال دلدادگان کوی حریت و بالندگی در سی‌و‌چهارمین سال فراقش فرصتی است تا با حضور در پای درس بیرقدار نورانی مکتبش و مرجع بصیر و مجاهد انقلاب آیت‌الله العظمی امام خامنه‌ای، چگونگی حراست از درخت تنومند نظام اسلامی و صیانت از گفتمان و میراث حقیقی امام روح‌الله را فرا گرفته و رسالت سترگ یاران خمینی در پاسداری از اندیشه‌های پرمهر ولایت و رهبری را در میدان عمل تحقق ببخشیم.

یادداشت: ‏عقیل امامی تحلیلگر مسائل سیاسی و اجتماعی

پایان پیام/م


لینک منبع اصلی مطلب

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.