پایگاه خبری چهاردانگه
بخش چهاردانگه شهرستان ساري

راهیابی مستند آسك به دو جشنواره بین المللی

فیلم مستند آسک به كارگرداني مهدي زمانپور كياسري در پانزدهمين جشنواره فیلم مستند وين اتريش که از ٦ تا ١٣ مي٢٠٢١ و هجدهمين جشنواره فيلم مستند اوكراين که از ٢٦ مارس تا ٢ آپريل ٢٠٢١ برگزار می شوند، حضور دارد.

0

به گزارش پایگاه خبری چهاردانگه، به نقل از حالا مستند؛ فیلم مستند آسک به كارگرداني مهدي زمانپور كياسري در پانزدهمين جشنواره فیلم مستند وين اتريش که از ٦ تا ١٣ مي٢٠٢١ و هجدهمين جشنواره فيلم مستند اوكراين که از ٢٦ مارس تا ٢ آپريل ٢٠٢١ برگزار می شوند، حضور دارد.

قبل از این، مستند آسک برنده بهترین فیلم در جشنواره زعفران طلایی ترکیه، بهترين فيلم بلند جشنواره فيلم آريكا ناتيوا شيلي،
بهترين مستد هنري سي و چهارمين جشنواره مستند پارنئو استوني، منتخب جشنواره بیگ اسکای آمریکا، منتخب جشنواره ملی و بخش بین الملل جشنواره سینما حقیقت، منتخب پنجمین جشنواره فیلم درخت طلایی فرانکفورت آلمان، منتخب بیست و نهمین جشنواره مستند بلگراد صربستان شده بود.

مستند « آسک » فيلمي سراسر اميد كه روایتگر داستان زندگی پیرمرد ٨٠ ساله نابيناي اهل خنج شيراز است که خداوند نیروی تعبیر خواب به وی داده است. درواقع پیرمرد به کوه می‌رود و با لمس و چشیدن طعم سنگ‌ها، سنگ موردنیاز خود را پیدا و آن‌ها را استخراج می‌کند، سپس با ابزار ابتدایی مانند اره دستی و تیشه، ظروف جنوبی مثل سنگ نان‌پزی و هاون درست و با فروختن آن‌ها امرار معاش می‌کند.

عوامل تهیه و تولید مستند آسک عبارتند از:

کارگردان: مهدی زمانپور کیاسری
تهیه کنندگان: سمیه زراعت کار
و مهدی زمانپور کیاسری
تدوین: مهدی حسینی وند و حسین نیکزاد
تصویر: علی شیلاندری
و پویان آقابابایی
صداگذار: حسن‌مهدوی
صدابردار: احسان شایگان
پخش کننده فیلم: علیرضا شاهرخی

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.