راهیابی دو برادر چهاردانگه ای به تیم ملی گراپلینگ کشور+فیلم

  به گزارش خبرنگار پايگاه خبري چهاردانگه ساري، اولين دوره مسابقات كشوري گراپلينگ قهرماني كشور بزرگداشت پهلوان عباس زندي در روز 28 شهريور 1393 در تهران برگزار شد.   اين…

جمعه, ۲ آبان, ۱۳۹۳ :: ۱۸:۳۵

کد خبر : 8711

 

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری چهاردانگه ساری، اولین دوره مسابقات کشوری گراپلینگ قهرمانی کشور بزرگداشت پهلوان عباس زندی در روز ۲۸ شهریور ۱۳۹۳ در تهران برگزار شد.

 

این مسابقات که برای اولین بار برگزار می شد، (در دو سیستم gi & No gi) با دعوت از  ورزشکاران حرفه ای کشور در رشته های کشتی – جودو – جوجیتسوی برزیلی و سایر ورزشکاران رشته های رزمی کشور ، در حضور ناظر فدراسیون ورزشهای رزمی و تعدادی از مسئولین و پیشکسوتان ورزشی کشور در سالن مجموعه حیدر نیا تهران برگزار گردید.

 

در این مسابقات تنها دو استان تهران و مازندران به صورت تیمی شرکت کردند. در مجموع حدود ۸۰ وزرشکار در ۱۶ وزن از استانهای و شهر های مختلف کشور همچون: سیستان و بلوچستان ، کرمانشاه ، فارس ، مشهد ، چالوس ، البرز ، تبریز و … به صورت انفرادی در دو استایل gi و NO gi با هم رقابت پرداختند.

 

grappling

 

در این دوره از مسابقات دو برادر چهاردانگه ای هم حضور داشتند که خوشبختانه توانستند علاوه بر ایستادن بر روی سکوی قهرمانی به تیم ملی گراپلینگ کشور هم راه پیدا کنند.

 

آقایان رضا و احمد اسدی ازنی دو برادر و اهل روستای ازنی از توابع دهستان چهاردانگه بخش چهاردانگه هستند.

 

در این مسابقات آقای رضا اسدی ازنی در وزن ۶۲ کیلوگرم در استایل No Gi بزرگسالان شرکت کرده و در پایان با شکست دادن حریفان علی رغم شایستگی با شکست در مقابل علی فتحی بر سکوی دوم در این وزن قرار گرفت و همچنین به تیم ملی گراپلینگ کشور راه یافت.

 

همچنین آقای احمد اسدی ازنی در وزن ۶۲ کیلوگرم استایل No Gi در رده ی جوانان این مسابقات توانست با کسب مدال برنز بر سکوی سوم قهرمانی قرار گرفته و به تیم ملی گراپلینگ کشور راه یابد.

 

grappling-3

 

گراپلینگ ورزشی است رزمی ولی کاملا بی خطر و بسیار زیبا که ترکیبی از کشتی و جودو می باشد با زیبایی خاص خود که به تازه گی تحت پوشش فدراسیون جهانی کشتی در آمده است و دران هر گونه ضربه زدن و آسیب رساندن به حریف خطا محسوب شده و ممکن است به باخت حریف منجر شود.

سبک ( گراپلینگ ) هنر رزمی مبارزه ای می باشد که فلسفه به وجود آمدن آن مانند تمامی هنرهای رزمی دنیا، فراگیری قابلیت ها و فنون رزمی برای آمادگی دفاع از خود، خانواده و جامعه می باشد و از منظر فنی همانگونه که پیداست این روش مبارزه، تاکید بر ادامه مبارزه در خاک ( پس از زمین زدن حریف یا زمین خوردن) تا کنترل و تسلیم کردن حریف دارد. از آنجا که انجام حرکات دفاعی در حالت خوابیده و به روی زمین نیروی بیشتری را می طلبد، انجام فنون مبارزه رزم گراپلینگ این مزیت را ایجاد میکند که شخص می تواند حریفان قدرتمندتر و سنگین وزنتر را به راحتی با شکست بدرقه کند. در این سیستم مبارزان معمولاً از نیرو و قدرت حریفان خود علیه خودشان استفاده میکنند. کلید این موفقیت، توازن و تعادلی است که این مبارزان از آن بهره مند هستند.

 

در ادامه می توانید گزارشی که شبکه ی جهانی پرس تی وی ( press tv ) از اولین دوره ی مسابقات گراپلینگ قهرمانی کشور تهیه کرده است را مشاهده کرده و همچنین در جریان چگونگی این ورزش جدید قرار بگیرید.

 

 

پایگاه خبری چهاردانگه ساری این موفقیت را به این دو برادر برومند چهاردانگه ای و به خانواده ی محترمشان تبریک گفته و برایشان در تیم ملی و به طور کلی در این ورزش آرزوی موفقیت و کامیابی دارد.

پایگاه خبری چهاردانگه ساری از تاخیر در اطلاع رسانی این خبر عذخواهی می کند.

 

نظرات

پاسخ دادن

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تمام حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری چهاردانگه می باشد . www.4dangehnews.ir