پایگاه خبری چهاردانگه
بخش چهاردانگه شهرستان ساري

دو رقمی شدن بیماران کرونایی مازندران بعد از گذشت ماه‌ها

0


به گزارش خبرگزاری فارس از مازندران، در حالی ویروس کرونا یک سال را پشت سر گذاشت که شاهد روند نزولی بیماری در استان مازندران هستیم؛ به‌طوری‌که تعداد مبتلایان روزانه در استان بعد از گذشت ماه‌ها از سه‌رقمی به دورقمی کاهش یافت.
 
دکتر سید عباس موسوی رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران در این‌باره اظهار کرد: طی ۲۴ ساعت گذشته تعداد ۶۹ بیمار مشکوک به کرونا بر اساس تشخیص بالینی در بیمارستان‌های تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی مازندران در سطح استان بستری شدند.

وی افزود: طی همین مدت تعداد ۸۶ نفر از افراد مشکوک بستری شده، از بیمارستان‌ها مرخص شدند و  تکمیل روند درمانی خود را در منزل ادامه خواهند داد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران بیان کرد: هم اکنون ۶۲۶ نفر بیمار مشکوک به ویروس کرونا با علائم تنفسی مشکوک به کرونا بر اساس تشخیص بالینی در این مراکز بستری هستند که از این تعداد ۱۵۴ بیمار با علائم حاد تنفسی بستری هستند.

این مسوول با اعلام اینکه خوشبختانه روند شیوع بیماری در استان مازندران نزولی است، اضافه کرد: با توجه به آزمایش‌های گرفته شده از افراد تاکنون مورد مثبتی از کرونای انگلیسی در مازندران مشاهده نشده است.

موسوی با اشاره به اینکه  سرعت انتقال کرونای انگلیسی ۷۰درصد بیشتر است، تصریح کرد: کرونای انگلیسی در کشور در حال گسترش است و با توجه به سرعت انتشار بالای آن اگر در رفت و آمدها و نقل و انتقالات عید نوروز به اصول پیشگیری توجه نشود خطرآفرین است که باید دستورالعمل‌های طرح محدودیت‌های کرونایی با دقت بیشتر و کیفیت بهتری رعایت شود.

وی با تاکید بر اینکه تعطیلات عید نوروز می‌تواند برای ما یک فرصت مهار یا تهدید کرونایی باشد، خاطرنشان کرد: رعایت فاصله‌گذاری، استفاده از ماسک، تهویه مناسب، زمان کوتاه در دیدارها، پرهیز از برگزاری دورهمی و عدم حضور در جمع‌ها بسیار الزامی است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران یادآور شد: با همراهی مردم در نوروز۱۴۰۰ و تا زمان دریافت واکسن به افراد آسیب‌پذیر می‌توان شدت ویروس کرونا را کاهش داد.

دکتر سیدفرزاد جلالی رئیس دانشگاه علوم پزشکی بابل نیز در ادامه  با اشاره به اینکه در حال حاضر ۱۹۰ بیمار مشکوک به کرونا در بیمارستان‌های بابل بسترى هستند، تصریح کرد: در ۲۴ ساعت گذشته ۲۵ بیمار جدید بستری و سه بیمار هم  ترخیص شدند.

وی گفت: ۴۴ بیمار در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بستری هستند.

به گزارش فارس، با بستری شدن تعداد ۹۴ بیمار کرونایی جدید طی ۲۴ ساعت گذشته  تعداد بستری شدگان در مراکز درمانی و بیمارستان‌های زیرپوشش دانشگاه‌های علوم پزشکی مازندران و بابل به ۸۱۶ نفر رسید.

 /۸۶۰۳۴/ج
 
لینک منبع اصلی مطلب

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.