پایگاه خبری چهاردانگه
بخش چهاردانگه شهرستان ساري

دوشنبه گرم با تنش دمایی در مازندران

0

به گزارش خبرگزاری فارس از مازندران، سیدمحمدرضا رضوی مدیرکل هواشناسی مازندران با اشاره به هشدار سطح زرد هواشناسی مازندران، اظهار کرد: با تقویت جریانات گرم جنوبی و افزایش محسوس دما، گاهی با  وزش باد گرم جنوبی  در طول روز دوشنبه و در پی آن از دوشنبه شب نفوذ جریانات خنک شمالی و عبور موج در تراز میانی جو شاهد هوای خنک هستیم.

وی به افزایش محسوس دما و گاهی وزش باد گرم در طول روز دوشنبه اشاره کرد و افزود: از دوشنبه شب تا صبح سه شنبه تغییر جهت جریانات و وزش باد گاهی شدید، رگبار و رعد و برق پراکنده و کاهش دمای هوا هستیم.

مدیرکل هواشناسی مازندران با هشدار افزایش احتمال آتش‌سوزی و تنش دمایی، بیان کرد: آسیب به سازه‌های کم مقاوم و احتمال ریزش سنگ در جاده‌ها و محورهای کوهستانی نیز پیش‌بینی می‌شود.

این مسؤول تصریح کرد: از توصیه‌های هواشناسی، پرهیز از روشن کردن آتش در مزارع ، مراتع و جنگل‌ها، تهویه هوا در گلخانه‌ها ، مرغداری‌ها و دامداری‌ها ، مقاوم‏‌سازی سازه‌های موقت، تابلوهای تبلیغاتی و پوشش گلخانه‌ها و پرهیز از صعود کوهنوردان به ارتفاعات است.

رضوی یادآور شد: روز سه‌شنبه آسمان مازندران به‌صورت صاف تا نیمه ابری همراه با کاهش شدت گرما و  از شب ابری با احتمال رگبار پراکنده و وزش باد پیش‌بینی می‌شود.

وی با اشاره به بار‌ش‌های پراکنده روزچهارشنبه در آسمان مازندران، بیان کرد: روز پنج‌شنبه شاهد آسمانی ابری و خنک (در ارتفاعات مه آلود) با بارندگی و وزش باد خواهیم بود.

مدیرکل هواشناسی مازندران گفت: دریای مازندران از دوشنبه شب تا چهارشنبه به‌صورت مواج پیش‌بینی می‌شود.

 /۸۶۰۳۴/غ


لینک منبع اصلی مطلب

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.