پایگاه خبری چهاردانگه
بخش چهاردانگه شهرستان ساري

دست پُر انقلاب در کنار دست خالی نظام سلطه

0

سید علی سلیلی استاد حوزه و دانشگاه و تحلیلگر مسائل سیاسی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در مازندران، اظهار کرد: حوادث تلخی در پایان تابستان آن هم در آستانه هفته دفاع مقدس بعد از فتح الفتوح پیاده‌روی اربعین بزرگ در درون کشورمان داشتیم که باید گفت خروجی این تحولات و وقایع تداعی کننده دست برتر نظام جمهوری اسلامی در کنار دست خالی دشمن در حوادث گوناگون بوده است. 

وی افزود: بعد از تاریخ پرفتخار ۴۴ ساله و گذر از گردنه ها و  فراز ونشیب‌های گوناگون به جایی رسیدیم که امروز قدرت‌های بزرگ شرق و غرب به اقتدار مان اعتراف و به کشور اول قدرتمند منطقه‌ای و مایه ی امید مظلومان جهان تبدیل شدیم. 

این استاد حوزه و دانشگاه بیان کرد: ایران قوی امروز برعکس سیاست‌های منفعلانه و ذلیلانه در نظام پهلوی که پلی برای قدرتها بود و مطلقا محلی از اعراب نداشت اما به مدد خون شهدا امروز و در نظم نوین جهانی رویکرد فعال داریم و در شمال و جنوب و  شرق، غرب، شمال غربی و جنوب شرقی و تمامی مختصات جغرافیایی در مسائل منطقه‌ای، دست برتر جمهوری اسلامی ایران را می‌بینیم که نشان‌دهنده این است جمهوری توانسته به درستی در مسیر اهداف انقلاب حرکت کند . 

سلیلی اضافه کرد: با روی کار آمدن دولت سیزدهم این اقتدار بیشتر خودش را نشان داد . با عضویت دائم در اجلاس شانگهای بعد از سالها توانستیم راه های پر امید بیابیم که آثار تحریم‌های سخت دشمنان را خیلی کم کنیم؛ باوجود اینکه در نیمه ی راه جراحی بزرگ اقتصادی باوجود همه مشکلات و آوار برداری های گذشته هستیم . 

وی بیان کرد: درکشاکش حرکت رو به جلوی نظام جمهوری اسلامی ایران و اضمحلال غرب، می‌بینیم دشمن ضعیف و مستاصل که امیدی دیگر ندارد ، همانند سایر وقایع تاریخ انقلاب از حوادث درون کشور با موج سواری بر آن دنبال پیاده سازی آرزوهای خیالی خود بوده است .

این استاد دانشگاه ادامه داد: مقطع فعلی شباهت زیادی با  فتنه سال ۸۸ دارد؛ زمانی که پیروزی های پیاپی در صنعت هسته‌ای و فضایی داشتیم با بهانه قراردادن انتخابات و ایجاد فتنه دشمن جسور شد آن مطقع با صحنه گردانی فتنه‌گران و این‌بار سلبریتی ها

این تحلیل‌گر مسائل سیاسی تصریح کرد: ماجرای مهسا امینی به دشمن قسم خورده، گرای «حالا وقتش است » را داد؛ ماجرا از این قرار بوده که خانم مهسا امینی طی حادثه‌ای در یک مرکز آموزشی فراجا به رحمت خدا رفت که موجب تاثر همه شد که دلیلش هم در دست بررسی است هر چند که دلایل روشن از عمل جراحی ضایعه تومور مغزی وی در هشت سالگی در دسترس بوده و جزییات اتفاقات که با دوربین‌ها ضبط و منتشر شد بیانگر ایست مغزی بوده منتهی به دلیل اهمیت موضوع با دستور ریاست محترم جمهور و ریاست محترم قوه قضاییه ابعاد مختلف موضوع در دست بررسی است . 

سلیلی ادامه داد: دشمنان در تاریخ انقلاب همواره موضوعات گوناگون را مستمسک فتنه گری قرار دادند شورای نگهبان ،سپاه پاسداران ، حقوق بشر ، صنایع موشکی و صنعت هسته ای و اینبار موضوع گشت ارشاد و تخصیصا حجاب را مورد آماج حملات خود  قرار دادند .

وی یادآور شد:  حجاب و عفت عمومی جامعه از ارکان و مسلمات نظام اسلامی است و فقه اهل بیت که سنگ بنای اندیشهی انقلاب ماست بدان تصریح دارد ؛این سرزمین خون‌بهای شهیدان است و بعد از موضوع ولایت فقیه بیشترین موضوع مندرج در وصیت نامه ی شهدا عفاف و حجاب است که بر آن تاکید شده است.

 سلیلی خاطر نشان کرد : ضمن صیانت از این اصل باید تلاش کنیم با به جان خریدن انتقادات ، رویه ها را در موضوعات حساس به شکلی کنیم که هم موجب ارتقای معنویت در جامعه بوده و هم به دشمن بهانه ندهیم .

وی بیان کرد: درواقع تحقق سبک زندگی اسلامی ایران مد نظر امام خامنه ای که از گام های ضروری مندرج در بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی ست ، علاج  این حوزه است . 

این تحلیل‌گر مسائل سیاسی یادآور شد: در اغتشاشات اخیر  در ظاهر قضیه کسانی به‌ دلیل کینه ها و خصومت‌های شخصی صحنه‌گردان شدند که از آنها به‌عنوان سلبریتی نام برده شده درحالی‌که از دیدگاه ما سلبریتی‌ها مصطفی احمدی روشن‌ها و فخری زاده ها و شهدای مدافع حرم هستند، نه اینکه فردی که چون رییس فدراسیون نشد با کینه جویی اصل نظام را زیر سوال ببرد شخصی که پول برق ویلای لاکچری‌اش ده‌ها میلیون تومان باشد و خودش به دامن شاه امارتی پناهنده شود و مردم را تهییج کند . این موضوع همانی است که به وضوح دست خالی نظام استکباری را نشان می‌دهد. 

این استاد حوزه و دانشگاه اظهار کرد: این ماجرا دستاویزی برای رسانه‌های غربی بوده به‌طوری‌که برای تحریک مردم در هر دقیقه چندین پست می‌گذاشتند و حجم عظیم اخبار جعلی، دروغ و جهت‌دار را برای رسیدن به اهداف خود دنبال می‌کردند. همان رسانه هایی که با استاندارد های دوگانه همواره در صدد ایجاد فتنه اند . رسانه های صهیونیستی و امریکایی و سعودی در حالی ماجرای مهسا امینی را برجسته کردندکه جنایتکار ترین و زن ستیز ترین و کودک کش ترین رژیم ها هستند . 

سلیلی با بیان اینکه موضوع مهم مد نظر دشمن تقویت دوقطبی‌سازی میان مردم بود، اظهار کرد: درست است در بحث اقتصادی دغدغه داریم و مبارزه با مفاسد جدی است و  گلایه‌ها سر جایش است ولی در وقایع اخیر دیدیم همه اینها ماجرای فوت مهسا امینی و موضوع عفاف حجاب بهانه بود، اصل نظام و در واقع اساس اسلام و قرآن نشانه بود. 

وی با تاکید بر اینکه در این جنگ هوشیار باشیم؛ چراکه جنگ ما، جنگ ادراکی است، خاطرنشان کرد: ما در جنگ ادراکی نیازمند منطق و برهان درست هستیم چراکه دشمن به دنبال پیاده‌سازی مقاصد شومش بوده و این موضوع را در ماجرای مهسا امینی به عینه مشاهده کردیم؛ به‌طوری‌که با تحریکات ماجرا در روز اول از حالت اعتراض و آتش زدن شال و روسری تبدیل به اغتشاش و بحران در روزهای بعد شد. 

این تحلیل‌گر مسائل سیاسی  نیروی ظفرمند انتظامی ضامن امنیت پایدار در نظام جمهوری اسلامی است و با تقدیم هزاران شهید برای حفظ امنیت مرزها و مبارزه با اشرار همواره موجب تکریم مردمند تصریح کرد: اتفاقات اخیر نشان‌دهنده عمق کینه دشمنان نسبت به قران، اهل بیت و مقدسات اسلامی است و دشمن از اینها ضربه خورد چراکه خیلی دشمنان تلاش کردند اربعین را کمرنگ کنند اما به کوری دشمنان شاهد حضور پررنگ در پیاده‌روی اربعین مردم بودند. 

سلیلی با تاکید بر اینکه ما در یک جنگ تمام عیار شناختی قرار داریم، خاطرنشان کرد: در چنین شرایطی چاره‌ای جز جهاد تبیین نداریم. 

وی در پایان گفت : پرچم انقلاب اسلامی پرچم حضرت زهرا سلام الله علیهاست و سیصد هزار شهید آن را برافراشته نگه داشتند و عزتمندی امروز را با ولایت‌مداری باید حفظ کنیم . این وقایع درس هوشمندی و دشمن شناسی به ما می‌دهد، باید گفت حرکت در مسیر ظهور آمادگی می‌خواهد یکی از آنها همین فتنه‌های گوناگون است که با بصیرت و تبعیت از ولایت قطعا به سعادت خواهیم رسید.

 /۸۶۰۳۴/ع


لینک منبع اصلی مطلب

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.