پایگاه خبری چهاردانگه
بخش چهاردانگه شهرستان ساري

دستگاه زباله‌سوز بیمارستان امام (ره) ساری راه‌اندازی شد

معاون بیمارستان امام خمینی ساری گفت: دستگاه جدید زباله‌سوز بیمارستان امام خمینی ساری با اعتباری حدود 260 میلیون تومان راه‌اندازی شد.

0

 

به گزارش پايگاه خبري چهاردانگه نيوز، به نقل از خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، رضا نجفی بعد از ظهر امروز در جمع خبرنگاران از تجهیز و نوسازی دستگاه زباله‌سوز بیمارستان امام خمینی ساری خبر داد و گفت: این دستگاه از خرداد سال گذشته دچار مشکل شده بود که با پیگیری‌های انجام شده عملیات ساخت و بهسازی این دستگاه در دستور کار قرار گرفت و هم‌اکنون در حال فعالیت است.

 

وی هزینه بازسازی و خرید این دستگاه را بیش از 215 میلیون تومان اعلام کرد و گفت: حدود 40 میلیون تومان نیز برای احداث محل نصب دستگاه زباله‌سوز هزینه شد.

 

قائم مقام رئیس بیمارستان امام خمینی ساری در ادامه ظرفیت اسمی معدوم‌سازی زباله‌های عفونی بیمارستانی را یک‌هزار و 800 لیتر در هر سیکل کار عنوان کرد و افزود: هر سیکل کاری این دستگاه حدود 40 دقیقه تا یک ساعت است.

 

وی میزان تولید زباله بیمارستانی این مرکز را حدود 450 کیلو در روز برشمرد و اظهار داشت: این دستگاه زباله‌سوز فاقد دود و بو است و همه استاندارهای مورد نیاز را دارد.

 

نجفی با اعلام اینکه ظرفیت اسمی معدوم‌سازی این دستگاه نسبت به زباله‌های موجود در بیمارستان بالا است،گفت: دستگاه زباله‌سوز قبلی این بیمارستان کارآیی لازم را نداشت که برای بی‌خطر کردن زباله‌های بیمارستانی این مرکز از دستگاه موجود در بیمارستان زارع ساری به کارگیری می‎شد.

 

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.