کد خبر:12074
پ
siman-kiasar-thum

در 10 ماهه امسال ۶۰ هزار تن سیمان در کیاسر تولید شد

مدیرعامل کارخانه سیمان کیاسر گفت: در ۱۰ ماهه امسال ۶۰ هزار تن سیمان در کارخانه سیمان کیاسر تولید شده است.

 

به گزارش پایگاه خبری چهاردانگه ساری، محمد رضا بهجت در گفت‌وگو با تسنیم، اظهار کرد: در ابتدای تاسیس کارخانه سیمان در تامین مواد اولیه معدنی دچار مشکل شدیم.

 

وی افزود: جلسات متعددی با مسئولان استانی و شهرستانی برای برطرف کردن مشکل مواد اولیه این واحد صنعتی برگزار کردیم و خوشبختانه امروز با حضور شورای حفظ حقوق بیت المان تصمیم گرفته شد تا معدن مورد نیاز کارخانه سیمان را تامین کنند.

 

مدیرعامل کارخانه سیمان کیاسر از وگذاری 50 هکتار معدن به کارخانه سیمان خبر داد و گفت: اگر معدن در اختیار این واحد صنعتی قرار نمی گرفت این کارخانه نیز تعطیل می شد.

 

بهجت با بیان اینکه با اختصاص معدن به کارخانه سیمان طرح توسعه این واحد در دستور گار قرار دارد، تصریح کرد: در حال حاضر حدود 300 نفر در این واحد تولیدی مشغول به کار هستند.

 

وی از تولید روزانه دو هزار و 200 تن سیمان و 2 هزار تن کلینکر در کارخانه سیمان کیاسر خبر داد و افزود: در دهه امسال پنج هزار تن صادرات صورت گرفت.

 

مدیرعامل کارخانه سیمان کیاسر از انعقاد قرار 150 هزار تنی با کشور ترکمنستان برای صادرات سیمان خبر داد و گفت: برای صادرات سیمان برای کشورهای روسیه، قزاقزستان و قرقیزستان نیز برنامه داریم.

 

بهجت در باره میزان هزینه احداث کارخانه سیمان کیاسر گفت: تاکنون 250 میلیارد تومان برای احداث این واحد تولیدی هزینه شده است.

 

………………………………………………………………

چهاردانگه ساری: در پی ایراداتی که خوانندگان گرامی سایت چهاردانگه نیوز به اشتباهات مندرج در متن خبر فوق گرفته اند، به اطلاع می رساند که:

1. منبع اصلی انتشار این خبر و مصاحبه به صورت اختصاصی، خبرگزاری تسنیم می باشد. زیرا در ابتدای مصاحبه ذکر شده  «محمد رضا بهجت در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در ساری …».

در متن خبر تسنیم، غلط های املایی (که امری غیرحرفه ای ولی طبیعی در خبرنویسی می باشد) و ابهام وجود دارد:

– « در دهه امسال پنج هزار تن صادرات  صورت گرفت» مشخص نشده است که منظور ده ماه اول امسال هست! که در آن صورت تا به امروز هنوز 9 ماه از سال نگذشته است.

– «مدیرعامل کارخانه سیمان کیاسر از انعقاد قرار 150 هزار تنی…» که منظور از «قرار» همان «قرارداد» می باشد.

– «… با اختصاص معدن به کارخانه سیمان طرح توسعه این واحد در دستور گار قرار دارد،…» که منظور از «گار» همان «کار» می باشد.

 

2 . سایت نرماب دوسر نیز آن را چنین نوشته است:  «محمد رضا بهجت مدیر عامل کارخانه سیمان کیاسر در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی نرماب دوسر … » که متن خبر و حتی غلط های نوشتاری آن عیناً همان متن خبرگزاری تسنیم می باشد ولی کمترین اشاره ای به منبع خبر یعنی خبرگزاری تسنیم نشده است.

 

3 . سایت ماین نیوز هم این خبر را عیناً از خبرگزاری تسنیم و بدون ذکر نام این خبرگزاری نقل کرده است.

 

4 . سایت نیوهاب هم این خبر را عیناً از خبرگزاری تسنیم و با ذکر نام این خبرگزاری نقل کرده است.

 

5 . سایت چهاردانگه نیوز هیچ گونه دخل و تصرفی در متن خبر فوق نداشته و با ارائه این توضیحات، قضاوت را بر عهده خوانندگان فهیم سایت چهاردانگه نیوز می گذارد.

 

 

دیدگاه کاربران 7 دیدگاه
  • حسن 24 آذر 1393 / 11:36
    0 0

    سلام شرکت سیمان کیاسر افتخار ساری و افتخار چهار دانگه است همه باید حمایت کنند تا این کارخانه روز به روز پیشرفت و ترقی کند هم اشتغال زایی می شود و هم اعتبار کیاسر محسوب می شود. تشکر از استان دار و فرماندار و آقای شجاعی کیاسری و تشکر از همه مسوولین کشوری و استانی، موفق باشید.

  • 83عاشق چهاردانگه 24 آذر 1393 / 12:24
    0 0

    تمام شغلهای مدیریتی کارخانه سیمان در اختیار افراد غیر بومی چهاردانگه میباشد و افراد بومی یا به عنوان کارگر جزء مشغولند یا بصورت پیمانکاری که تا چند وقت دیگه قرارداد شون تموم میشه. این وسط ما منابع طبیعی و چشم انداز زیبای چهاردانگه را به چه بهایی فروختیم. مدیرانی که به عنوان حق السکوت فرزندانشان را در شرکت شاغل کرده اند چه پاسخی دارند بدهند؟تنها دولتمردی از چهاردانگه که دلش بحال مردم میسوخت علی کردان بود.

    • کیاسری 26 آذر 1393 / 12:09
      0 0

      کاملا درسته
      افرادی اونجا شاغل شدن که قبل افتتاح کارخونه نمیدونستن راهش کجاست
      به فرزندان مدیر اکتفا نشده حتی فامیل سببی دوستانشون هم در کارخانه مشغول به کارشدن
      و اون جوونهایی که قبل افتتاح کارخونه اونجا مشغول به کار بودن بیکار شدن

  • امید کیاسری 25 آذر 1393 / 20:36
    0 0

    چیزی که نصیب کیاسری ها نشد!!!!!!!!!!!!!!!

  • کیاسری 26 آذر 1393 / 12:11
    0 0

    امسال که تازه 9 ماهش گذشته
    منظورتون سال کاریه یا شمسی؟؟؟؟؟؟

  • موسوی 26 آذر 1393 / 23:22
    0 0

    امیدوارم برای مردم منطقه مفید باشند

  • کیاسری 27 آذر 1393 / 23:34
    0 0

    متشکرم از شما به خاطر توضیحاتتون
    مخاطبانتون هم به اصل خبر و گفته مدیرعامل محترم ایراد گرفتن

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید