پایگاه خبری چهاردانگه
بخش چهاردانگه شهرستان ساري

درس بزرگی که سرمربی تیم ملی بسکتبال از دیدار با حضرت آقا گرفت

0

مسعود فلاح سرمربی تیم ملی بسکتبال با ویلچر ایران در خصوص دیدار اخیر ورزشکاران با رهبر معظم انقلاب، در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در مازندران، اظهار کرد: این دیدار بسیار عالی بود؛ آرزوی هر کسی است که در زمان حیات نایب امام زمان (عج) را زیارت کند. 

وی افزود: بنده با اینکه مرتبه چهارم بود که خدمت حضرت آقا رسیدم، بازهم فرمایشات ایشان و برخورد ایشان با ورزشکاران و صحبت‌هایی که داشتند از سال‌های گذشته متمایزتر بود.

سرمربی تیم ملی بسکتبال با ویلچر ایران ادامه داد: صحبت‌های ایشان روحیه مضاعفی به همه ملت ایران خصوصا به جامعه ورزشی دادند؛ مخصوصا آنجایی که فرمودند ایران اسلامی باید ورزش قوی داشته باشد این مسؤولیت همه ما را چند برابر می‌کند که ان‌شالله بتوانیم در میادین بین‌المللی با به احتزار در آوردن پرچم جمهوری اسلامی و از همه مهمتر با رفتار و اخلاق پهلوانی و اسلامی، سفیر خوبی برای جمهوری اسلامی باشیم.

این پیشکسوت ورزشی با اشاره به درس بزرگ این دیدار گفت: بزرگترین درس این بود که ما اگر چهار دهه گذشته مقابل رژیم کودک کش اسرائیل به میدان نرفتیم کار درستی انجام دادیم. شاید در نگاه بعضی از ورزشکاران این بود که قضیه فلسطین چه ربطی به ما دارد! اما با جنایاتی که این روزها اسرائیل انجام داده بر هر فرد آزاده‌ای واجب است که در مقابل این زیاده خواهی‌های اسرائیل قد علم کند.

فلاح ادامه داد: جالب اینکه ما در زمان حیات حضرت امام، آخرین جمعه ماه مبارک رمضان روز قدس اعلام ولی با این هجمه‌ای که به غزه آمد، همه جای دنیا روز قدس شد و یعنی همه مردم دنیا در دفاع از فلسطین و غزه به میدان آمدند.

سرمربی تیم ملی بسکتبال با ویلچر تاکید کرد: درس بزرگ حضرت آقا و سفارشی که فرمودند، رعایت اخلاق پهلوانی، منش پهلوانی و مبارزه نکردن با ورزشکاران صهیونیستی و از همه مهمتر سفارشی بود که به خانم‌ها فرمودند که در میادین بین‌المللی با حجاب اسلامی که دارند تبلیغ خوبی برای کسانی دارند که فکر می‌کنند بی‌حجابی تمدن است که اینجوری نیست.

فلاح از توسلش در دوران ورزش به ائمه گفت و بیان کرد: ما هم در زمان دفاع مقدس و هم در زمانی که در مسابقات ورزشی داریم توسل ما به مادرمان حضرت زهرا(س) است که هر جایی که کار ما گره می‌خورد ایشان گره‌گشا کار ما هستند و ما افتخار میکنیم که شیعه حضرت زهرا(س) و شیعه امیرالمومنین(ع) هستیم.

پایان پیام/۸۶۰۵۹/غ


لینک منبع اصلی مطلب

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.