پایگاه خبری چهاردانگه
بخش چهاردانگه شهرستان ساري

دانشکده داروسازی در دانشگاه علوم پزشکی بابل راه‌اندازی می‌شود

0

به گزارش خبرگزاری فارس از بابل، سیدعلی مظفرپور رئیس دانشگاه علوم پزشکی بابل امروز در جمع خبرنگاران از دریافت موافقت اصولی تاسیس دانشکده داروسازی در دانشگاه علوم پزشکی بابل خبر داد و اظهار کرد: دانشکده داروسازی یکی از مهم‌ترین دانشکده‌ها در دانشگاه‌های علوم پزشکی است.

وی گفت:  از حدود ۶۰ دانشگاه علوم‌پزشکی کشور، تنها ۲۲دانشکده داروسازی وجود دارد که این دانشکده‌ها در ۲۷دانشگاه علوم پزشکی برتر کشور وجود دارند که نشان از اثرگذاری بالای دانشکده داروسازی در ارتقای علمی دانشگاه‌ها دارد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بابل بیان کرد: از حدود ۴۰سال پیش، مسؤولان دانشگاه، پیگیری‌های زیادی در خصوص کسب مجوز دانشکده داروسازی انجام دادند؛ ولی با وجود اینکه در مقاطعی، مجوز وزیر وقت را هم گرفتند، اما در پیچ و خم اداری، این مجوز به بابل داده نشد. در یکسال گذشته با پیگیری های منظم دانشگاه و کمک‌هایی که مسوولان انجام دادند، موافقت اصولی دانشکده داروسازی کسب شد.

مظفرپور خاطرنشان کرد: همانند سایر دانشکده‌های داروسازی، توسعه علمی و پژوهشی و نیز ایجاد زمینه تاسیس شرکت‌های داروسازی و اشتغالزایی در شهرستان بابل، از نکات مثبت این دانشکده خواهد بود.

وی بیان کرد: اعطای مجوز داروخانه دولتی سرپایی در آینده (طبق قانون دو سال پس از تاسیس دانشکده داروسازی) که امکان عرضه داروهای خاص و کمیاب را فراهم می‌کند، مردم این شهر و استان را از مراجعه به داروخانه سیزده آبان تهران و سایر داروخانه‌های دولتی کشور، بی‌نیاز کرده و از مزیت‌های بسیار مهم دانشکده داروسازی است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بابل تصریح کرد: اگرچه در حال حاضر در این دانشگاه حدود ۲۰ عضو هیأت علمی با تخصص داروسازی حضور دارند، این دانشکده از حضور سایر متخصصان داروسازی استقبال خواهد کرد.

مظفرپور یادآور شد: در یک‌سال گذشته مرکز تحقیقات علوم دارویی و نیز مرکز رشد و نوآوری گیاهان دارویی و داروهای گیاهی در دانشگاه علوم پزشکی بابل راه‌اندازی شد که به‌عنوان بخشی از مجموعه دانشکده داروسازی است.

پایان پیام/۸۶۰۳۴/م/س


لینک منبع اصلی مطلب

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.