کد خبر:104198
پ
zobalehsooz

دامادی از وعده تخصیص اعتبار ویژه پروژه زباله سوز ساری خبر داد/افتتاح پروژه هفته دولتِ سال ۹۹

به گزارش پایگاه خبری چهاردانگه، به نقل از خانه‌ملت؛ انتقادات مردم منطقه چهاردانگه مازندران در ارتباط با انتقال روزانه زباله به این منطقه و بحث احداث کارخانه زباله‌سوز در ساری سال‌ها است قوت گرفته، این پروژه که مهم‌ترین مشکل در منطقه چهاردانگه را حل خواهد کرد این روزها مورد توجه جدی مسئولان استانی و کشوری […]

به گزارش پایگاه خبری چهاردانگه، به نقل از خانه‌ملت؛ انتقادات مردم منطقه چهاردانگه مازندران در ارتباط با انتقال روزانه زباله به این منطقه و بحث احداث کارخانه زباله‌سوز در ساری سال‌ها است قوت گرفته، این پروژه که مهم‌ترین مشکل در منطقه چهاردانگه را حل خواهد کرد این روزها مورد توجه جدی مسئولان استانی و کشوری شده است. بر اساس اظهارات محمد دامادی نماینده مردم ساری، در گذشته قرار بود زباله‌ها را به صورت موقت در این منطقه دپو کنند تا کارخانه زباله سوز راه اندازی شود اما گذشت زمان موجب بروز مشکلات زیست محیطی شد.

400 تن زباله دپو شده در منطقه چهاردانگه ساری

بنا به گفته این عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی میزان زباله‌های دپو شده در منطقه چهاردانگه حدود 400 تن است هرچند برخی اذعان دارند که این میزان به 250 تن می‌رسد. این میزان زباله و مسائل زیست‌محیطی موجب شده تا مردم بارها اعتراض کنند زیرا شیرابه زباله‌ها به آب‌های زیر زمینی و محیط زیست اطراف این منطقه آسیب بسیاری زده است.

پیشرفت 45 درصدی سازه کارخانه زباله سوز ساری

دامادی نماینده مردم ساری و عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی از زمان حضور در مجلس نهم، موضوع راه‌اندازی کارخانه زباله‌سوز را پیگیری کرد و در این زمینه موجب برداشتن گام‌های اساسی و تاثیرگذار شده است. طبق اظهارات این نماینده با خبرنگار ما و بر اساس پیگیری به عمل آمده از مسئولان دستگاه اجرایی، تاکنون 45 درصد پیشرفت سازه‌ای حاصل و 60 درصد تجهیزات هم خریداری شده است.

گزارش وضعیت مدیریت پسماند در صحن مجلس قرائت می‌شود

کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی نیز در نشست روز اخیر خود به چگونگی عملکرد دولت در زمینه مدیریت پسماند شهری با محوریت استان‌های شمالی پرداخت، در این نشست نمایندگانی از وزارت کشور، وزارت بهداشت و درمان، سازمان استاندارد، سازمان حفاظت از محیط زیست  و معاونان عمرانی استان‌های شمالی حضور پیدا کردند.

معاونان عمرانی استان‌های شمالی در خصوص روند مدیریت پسماند و وضعیت زباله‌ در ساری گزارش مفصلی را به نمایندگان ارایه کردند، آقای نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه نیز وعده پیگیری موضوع را داده است. گزارش نهایی کمیسیون در این زمینه قرار است به صحن علنی مجلس شورای اسلامی ارائه تا کم کاری برخی از دستگاه‌ها مشخص و اعلام شود.

وعده نوبخت برای اختصاص اعتبار ویژه به کارخانه زباله سوز ساری/ افتتاح پروژه در هفته دولت سال 99

محمد دامادی نماینده مردم ساری در همین خصوص به پیگیری‌های اخیر خود از سازمان برنامه و بودجه برای تامین اعتبارات اشاره کرد و می‌گوید: اعتبارات برای اتمام این پروژه کافی نیست، به همین جهت سازمان برنامه و بودجه قرار شده ضمن بررسی، اعتبار ویژه برای پروژه منطقه چهاردانگه در نظر بگیرد تا در هفته دولت سال 1399 دستگاه زباله سوز را رونمایی و راه اندازی کنیم.

این عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی همچنین از جلسه امروز خود و تعدادی از مسئولان استانی با رئیس سازمان برنامه و بودجه خبر داده، در این جلسه قرار است موضوع با مرکز پژوهش های سازمان برنامه و بودجه مطرح تا پیگیری از این مسیر نیز دنبال شود.

تعلل و تاخیر در راه‌اندازی پروژه زباله سوز ساری مسائل متعددی را شامل می‌شود، متاسفانه جانمایی این پروژه از جمله مسائل مهمی بود که اجرای پروژه را به تاخیر انداخت، استان مازندران به عنوان یکی از استان‌های پر جاذبه برای گردشگران داخلی و خارجی است که مسئله محیط زیست آن باید در اولویت قرار گیرد. در حال حاضر با پیگیری‌های به عمل آمده از سوی نماینده نام برده و برخی از مسئولان استانی، گام‌های امیدبخشی برداشته شده است.

در حقیقت طرح‌ها و پیشنهادات متعددی برای تفکیک زباله خانگی و صنعتی ساری در دوره‌های مختلف مطرح شده و در دوره‌هایی به دلیل عدم پیگیری و رفع معضل نارضایتی و ناامیدی را دنبال داشته است اما با پیگیری‌های به عمل آمده و وعده‌های رئیس سازمان برنامه و بودجه، فضا و شرایط تغییر کرده است لذا امیدواریم در آینده نزدیک شاهد تامین اعتبار و تسریع در تکمیل پروژه باشیم.

دیدگاه کاربران 2 دیدگاه
  • ناشناس 17 مهر 1398 / 12:24

    هفته دولت؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ شهریور؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

  • علی 17 مهر 1398 / 16:41

    فرماندار قول داد تا پیایان اسفند 1398، بعد از سرکوب مردم گفتند تا پایان اردیبهشت 1399، حالا آقای نماینده می گوید هفته دولت سال آینده تو خود بخوان از این مجمل، که زباله سوز راه اندازی نمی شود یک کلام

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید

ساری، مجتمع میلاد نور
09114755194