پایگاه خبری چهاردانگه
بخش چهاردانگه شهرستان ساري

داستان دختر جوان چهاردانگه ای موضوع مستند جدید زمانپور کیاسری

آقای زمانپورکیاسری لطف کرده و متن کاملتر این گفت گو به همراه تصاویر اختصاصی از پشت صحنه ی این مستند را برای پایگاه خبری چهاردانگه ارسال کرده است. پایگاه خبری چهاردانگه برای این مستند ساز برجسته ی کشور آرزوی موفقیت و دیدن آثار فاخر و تاثیر گذار از ایشان را دارد.

72

«مشتی اسماعیل» یکی از مستندهای تولید شده در مازندران است که حدود ۲ سال پیش نگاه‌های زیادی را توانست به خود جلب کند. این مستند سینمایی که زندگی امیدوارانه و جذاب یک پیرمرد نابینای شالیکارکیاسری را روایت می‌کرد، پس از حضور در جشنواره‌های مختلف داخلی و خارجی، عناوین متعددی را به خود اختصاص داد. کسب عنوان بهترین مستند میان‌مدت در جشنواره ویزیون دوریل سوئیس که یکی از معتبرترین جشنواره‌های مستند در دنیا به شمار می‌رود یکی از این عناوین کسب شده مستند «مشتی اسماعیل» است.

«مهدی زمان‌پور کیاسری» هنرمند ۴۱ ساله چهاردانگه ای پس از به تصویر کشیدن این زندگی متفاوت، پررنگ‌تر از گذشته دیده شد. او که دانش‌آموخته کارشناسی‌ارشد تولید سیما از دانشکده صدا و سیماست، در بیش از ۶۰ اثر مستند به عنوان نویسنده و کارگردان حضور داشت. سیمرغ بلورین بهترین کارگردانی مستند از جشنواره فیلم فجر در سال ۱۳۹۱ برای «مشتی اسماعیل» و جوایز دیگری که در ذیل امده، عناوین ثبت شده در کارنامه هنری این هنرمند مازندرانی است. زمان‌پور کیاسری این روزها مشغول ساخت مستندی دیگر در مازندران است.

  papeli-10

متن گفت گویی که در ادامه خواهید در روزنامه ی همشهری منتشر شده است. آقای زمانپور کیاسری لطف کرده و متن کاملتر این گفت گو به همراه تصاویر اختصاصی از پشت صحنه ی این مستند را برای پایگاه خبری چهاردانگه ارسال کرده است. پایگاه خبری چهاردانگه برای این مستند ساز برجسته ی کشور آرزوی موفقیت و دیدن آثار فاخر و تاثیر گذار از ایشان را دارد.

………………………………………………………………………………………….

آقای زمان‌پور، کمی از مستند در حال ساخت خود بگویید.

مدتی است که در یکی از روستاهای منطقه چهاردانگه شهرستان ساری در حال فیلمبرداری یک مستند هستم. «پاپلی» نامی است که برای این مستند در نظر گرفتم. مستند پاپلی، زندگی روزانه یک دختر ۲۴ ساله محجوب روستایی راکه پدرش در زمان کودکی وی به خاطر سقوط از درخت قطع نخاع شد ثبت و ضبط می کند. این مرد روستایی ۱۱ فرزند دارد که به جز این دختر همه آن‌ها مستقل شدند و به زندگی خود مشغول هستند. اما این دخترکه زینب نام دارد آخرین فرزند اوست، چند سالیست که از پدرش پرستاری می‌کند. بیشترامور بر دوش اوست و به نوعی تمام زندگی پدرش است، البته در کنار پروانه خانم مادرنمونه و زحمتکش خویش.

حسین اهنگری پدر زینب قبل از این اتفاق سوارکار خوبی بوده و همچنین از قدرت بدنی بالایی برخوردار بوده است. دوستان قدیم وی را با عنوان با دوست بامرام و با معرفت یاد می کنند. این مرد با ایمان اکنون پس از ۲۴ سال همچنان امید بالایی به زندگی دارد و زندگی خانواده اش را با محبت و مهربانیش گرم نگه داشته است.

papeli-2

زینب قلب تپنده پدرو مادر خانواده است وبرایشان بسیار عزیز است و به هیچ عنوان حاضر نیستند او را حتی با ازدواجش از دست بدهند، با همین نگاه درام در این مستند شکل میگیرد.

پس دلیل انتخاب نام «پاپلی» هم مفهوم پروانه‌وار گشتن دختر به دور پدر است.

همین‌طوراست.

فکر می‌کنید تولید مستند کی تمام می‌شود؟

طبق برنامه‌ریزی‌هایی که کردم احتمالاً در زمستان کار تمام می‌شود.

قصد فرستادن فیلم به جشنواره‌ای را هم دارید؟

هنگام تولید اصلا به این موضوع فکر نمی‌کنم. برایم مهم این است که فیلم به بهترین شکل ممکن ساخته شود و خانواده پاپلی که واقعا تمام زحمات ما به گردن انهاست از فیلم راضی باشند.  پس از آن به حضور در جشنواره هم فکر می‌کنم.

با وجود این‌که آثار زیادی تولید کردید، نام شما با «مشتی اسماعیل» بیشتر شنیده شد. مستندی از یک زندگی بومی. «پاپلی» هم به گفته شما روایتی از یک زندگی مازندرانی است. دلیل تمرکز شما بر زندگی افراد در انتخاب سوژه‌های مستند چیست؟

جریان ارام زندگی همیشه برایم جذاب است. البته هر سوژه‌ ای را می‌توان برای تولید مستند انتخاب کرد اما جذابیتی که در زندگی‌های واقعی علی الخصوص در طبیعت زیبای خداوند وجود دارد برایم خیلی بیشتر است. من در این مستندها راحت‌تر حرف‌ها و پیام‌های مد نظرم را می‌توانم انتقال دهم. چون همه چیز واقعی است و رنگ خدا را دارد، فقط باید هنر این را داشت که رنگ را در جزءجزءِ اتفاقات دید. در مستندهای زندگی افراد، فیلم کمتر به عناصر بیرونی وابسته می‌شود. همه چیز رنگ‌ و بوی واقعیت می‌گیرد. به جای این‌که از نریشن یا موسیقی متن استفاده شود از عناصر پیرامونی سوژه، ازتصاویر و افکت(صداهای زیبای طبیعت) بهره گرفته می‌شود.

 

اما این موارد که نام بردید مانند نریشن و موسیقی، به کارگردان در بیان مفاهیم کمک می‌کند و نقش مؤثری در ساده‌تر بیان کردن پیام دارد. تلاش شما برای کمتر استفاده کردن از این عناصر کار را دشوارتر نمی‌کند؟

طبیعی است که کار سخت می‌شود. من هم از این سختی لذت می‌برم. چون خروجی کار متفاوت است. گاهی یک صحنه یا انتخاب یک زاویه برای فیلمبرداری به تنهایی می‌تواند آن‌چه که در نظر دارم را بیان کند. یا این‌که دیالوگ‌هایی که از زبان فرد یا افراد حاضر در فیلم به طور عادی بیان می‌شود بار معنایی کاملی دارد. اما مهم این است که این لحظه‌ها خوب دیده شوند.

چرا معتقدید خروجی کار در این شکل مستند متفاوت است و تعریف شما از فیلم مستند چیست؟

چون مخاطب از هر قشری که باشد یک واقعیت را می‌بیند. آن‌چه که پیش روی اوست فقط حاصل تلاشی برنامه‌ریزی شده برای بیان یک مفهوم نیست بلکه خود مفهوم است که در زندگی یک همنوع جاری شده است. مخاطب واقعیت را دوست دارد و بهتر با آن ارتباط برقرار می‌کند. اکنون بیشتر فیلم مستند را تشریح کنیم: ایا میتوان گفت فیلم مستند فیلمیست که دلیل و مدرک ارایه کرده و بر واقعیتی که موجود است استناد مینماید، اگر اینچنین باشد برخی از فیلمهای داستانی هم به واقعیت بیرونی استناد میکنند و افراد، مکان و خیلی از چیزهای دیگر همگی واقعیتی مستقل دارند و برای منظوری جلوی دوربین به نظم امده اند.لذا معنای فیلم مستند را نمی توان به انچه در فرهنگ لغات امده محدود کرد.

papeli-9

فیلم مستند بیان خلاقانه واقعیت است و در حقیقت تنها بازنمایی چیزی که قبلا وجود داشته نیست بلکه لذت حاصل از نواوری در نگاه فیلمساز نسبت به واقعیت موجود و توانایی او در برانگیختن تفکرو القای فضا و چشم اندازی از جهان اشنا و عادی شده در مقابل ببننده است. پس مستند بازسازی واقعیت نیست بلکه مستند ارایه جهانی است که ما قبلا با کلیات ان اشنایی پیدا کرده ایم و این جهان تا حدی اشنا، اکنون توسط فیلم مستند با نگاه خاص که شاید قبلا هیچگاه با ان مواجه نشده ایم نقل و روایت می شود.

خیلی‌ها مستند را ژانری برای افراد خاص می‌دانند. اما برخی مستندها مانند همین «مشتی اسماعیل» یا نمونه‌های دیگر که در مازندران تولید شد، مخاطبان عام زیادی را به خود جلب کردند. یعنی به نظر شما دلیل این موضوع همان حضور زندگی واقعی است؟

بله. دقیقا همین‌طور است. برای اکران فیلم به کشورهای متعددی سفر کردم. جالب است که در بیشتر این کشورها و حتی کشور خودمان، بر خلاف تصور موجود، عمده مخاطبان افراد عادی جامعه هستند. به‌ویژه در کشورهای اروپایی مستند ژانر مورد علاقه مردم است. این یعنی مردم با مستند راحت‌تر ارتباط برقرار می‌کنند. به ویژه این‌که اگر مستندی از یک زندگی واقعی باشد.

حتی زندگی یک شخص عادی؟

زندگی یک شخص عادی با وضعیتی متفاوت. سوژه‌هایی مانند «مشتی اسماعیل» یا «پاپلی» در کنار روایت همه مشقت‌هایی که از زندگی‌شان دیده می‌شود، درس‌های خوبی دارند. مهم‌ترین درس هم امید به زندگی است. در زندگی این افراد با وجود همه مشکلات، امید وجود دارد. این اصلی‌ترین نکته‌ای است که به دنبال آن هستم. ضمن این که بخش‌هایی از هویت فرهنگی و بومی ما را به دنیا نشان می‌دهد.

نگاه شما در انتخاب سوژه‌ها معمولاً به مازندران معطوف است. علاوه بر شناخت‌تان از استان و احتمالا علاقه به زادبوم، تفاوت سوژه‌ها هم دخیل هستند؟

بله. مازندران همیشه سوژه‌های بکری برای مستند دارد. خیلی از عناصر فرهنگی ما، زندگی‌ها، طبیعت و بسیاری از مسائل دیگر می‌توانند در این موضوع دخیل باشند. مازندران استان مستعدی برای رونق سینمای مستند است.

هنرمندان استان چطور؟

هنرمندان خیلی خوبی در استان داریم که برخی از انها از دوستان بنده هستند، اما همیشه مسائل اقتصادی و نبود حمایت‌ها باعث از بین رفتن فرصت‌ها و استعدادهای انها می‌شود. البته این موضوع به کل کشور ارتباط دارد. مثال قابل توجهی می‌توان در این زمینه آورد. برای ثبت صحنه معروف شکار یک آهو توسط پلنگ که هزاران بار در شبکه‌های سراسر دنیا پخش شده ۵۰۰ دوربین فیلمبرداری در منطقه کاشته شده بود. اما در کشور ما چقدر برای تولید مستند اهمیت داده می‌شود و ایا اینگونه هزینه می شود؟ اهمیت به مستند در کشورهای پیشرفته بسیار بالاست. مستندساز پس از تحویل گرفتن پروژه تا زمان پایان کار هیچ دغدغه‌ای ندارد و از هرجهت تامین است.

papeli-6

اما در این کشورمستند ساز به هیچ عنوان از امنیت برخوردارنیست. البته اگرازجهاتی تامین باشیم وارزش فیلم مستند را ندانیم باز هم راه به جایی نخواهیم برد.

اگر مستندساز عاشق نباشد نمیتواند اثر فاخر تولید کند. برای اثر خوب باید عشق به کار داشت ووقت گذاشت و به پول یا سرمایه مادی فکر نکرد. البته این گونه از مستندسازان شاید به تعداد انگشتان دست نباشند و همه تلاشم را بکار میبرم تا یک روزی جزو این افراد قرار گیرم.

 در این شرایط چطور باید به رونق سینمای مستند در کشور و استان امیدوار باشیم؟ بسیاری از مستندهای خوبی که تولید می‌شوند هم با هزینه شخصی خود کارگردان‌هاست. «مشتی اسماعیل» را با هزینه شخصی تولید کردم. چون اگر هم قرار باشد حمایتی شود، با مبلغی اندک اقدام می‌کنند که بیشتر دست و پای هنرمند را می‌بندد. در همین وضعیت است که بسیاری از ایده‌های خوب در استان ما نادیده گرفته می‌شود و از بین می‌رود.

سخن پایانی؟

مستند هنوز در جامعه ما شناخته شده نیست. نه در بین مردم و نه در بین مسئولان. اما هر بار که مستند خوبی تولید شد اثر خود را در جامعه گذاشت و ارتباط عمیقی بین جامعه و اثر برقرار شد. این یعنی، مستند زبانی قدرتمند برای بیان مفاهیم دارد. امیدوارم فعالیت‌های سینمای مستند در کشور و استان ما بهتر و بیشتر دنبال شود. قطعاً می‌توانیم حرف‌های زیادی در دنیا داشته باشیم.

به امید ان روز

 papeli-1

papeli-8papeli-3 papeli-4 papeli-5 papeli-7

72 نظرات
 1. حامد خليلي ازني می گوید

  جناب آقای مهدی زمانپور استاد ارجمند و توانمند دیارم به خود به داشتن چنین هنرمندانی می بالم که زندگی مردم ساده دل و بی آلایش کهن دیارم، چهاردانگه را به بهترین شکل ممکن به تصویر می کشید و آن را جهانی می نمایید.
  توفیق روز افزونتان را از خداوند قادر متعال مسئلت دارم.

  1. مهدی زمانپور کیاسری می گوید

   سلام اقای خلیلی عزیز

   بنده کوچکتر از این حرفها هستم که فرمودید.
   به امید روزی که بتوانم قدم کوچکی برای مردم زحمتکش و با محبت منطقه ام بردارم.

   ممنون از بزرگی، لطف و محبت شما.

 2. فولادی می گوید

  ازاقای زمانپورو همکاران برای ساخت چنین مستندهایی که گوشه هایی از زندگی مردم خوب وعزیز مازندران را نشان میدهند بسیارسپاسگذارم شمه خانابدون لطفا از زندگی هنرمندان فراموش شده استانمون اگر امکان داره هم مستند تهیه کنید مثل استاد ارزمون شکارچیان باتشکر

  1. مهدی زمانپور کیاسری می گوید

   برادر فولادی
   سلام

   ممنون از لطف و پیشنهاد شما.
   اگر ممکنه به من ایمیل بزنید و سوژه های بکر معرفی کنید

 3. نقی خلیل‌نژادکیاسری می گوید

  سلام علیکم
  از آقای زمانپور عزیز که فرهنگ غنی منطقه رو با ذوق هنری خاص خودشون در قاب دوربین به تصویر می کشـند قدردانی نموده و دست مریزاد می گوییم و توفیقات روزافزون را برای ایشان آرزومندیم.

  1. مهدی زمانپور کیاسری می گوید

   اقا نقی عزیز سلام
   خیلی مخلصیم

 4. مرتضی امینی کیاسری می گوید

  باعث افتخاره کیاسره که همچین هنرمندی در همچین رتبه ای هنوز فعالیت هاشو در منطقه خودش انجام میده و بزرگی اونو مبهوت شهرهای کلان نکرده و همچنان داره به نشان دادن محرومیت و تقوای مردان و زنان منطقه خودش میپردازه
  مرسی

  1. مهدی زمانپور کیلسری می گوید

   اقای امینی عزیز سلام

   باعث افتخار بنده است
   ممنونم

 5. عباس اسلامی کیاسری می گوید

  عرض سلام و ادب خدمت آقای زمانپور و سپاس بیکران بابت تلاش‌های شما.

  عکسهای این مستند با انرژی و پرطراوت هستند. ظاهراً “مشتی‌ اسماعیل” دیگری در راه است. برای شما و پاپلی آرزوی موفقیت می‌کنم.

  1. مهدی زمانپور کیلسری می گوید

   اقای اسلامی عزیز سلام

   اقا ذکر خیر شما رو از اقای نظری عزیز زیاد شنیدم
   به دعای شما ان شاالله اینجوری که شما فرمودید بشه، تمام تلاشم را خواهم کرد تا ببینیم خدا چی بخاد
   ارزوی موفقیت برای شما دارم
   ممنونم

 6. عين الله آزموده می گوید

  هنرمند گرامی جناب زمانپور عزیز. درود.
  جای بسی خرسندیست که دیار مهربانی و دوستی ما چهاردانگه عزیز با داشتن چنین هنرمندانی، زندگی ساده و بی پیرایه مردمش در گستره رسانه های تصویری ایران و جهان شناسانده میشود.
  اثر زیبا و کم نظیر مشتی اسماعیل به تنهایی برای ارائه کارنامه ای موفق از یک هنرمند مستندساز بس بود و ساخت پاپلی نیز نویدبخش افزودن اثری زیبا و انسانی دیگر بر افتخارات هنری شما خواهد افزود.
  از تصاویر این مستند چنین در می یابم که مستند زیبایی را خواهیم دید.
  برایتان آرزوی موفقیت و تندرستی دارم.
  ارادتمند شما. عین اله آزموده (همکار طراح گرافیک و بازنشسته شبکه یک)/ روستای بالاده.

  1. مهدی زمانپور کیلسری می گوید

   اقای ازموده عزیز سلام

   ممنون از دلگرمی شما، همیشه از هنرمندی شما بهره خواهیم برد
   ممنونم

 7. احمد کفشگر کیاسری می گوید

  با سلام واحترام .دوست گرامی ودوست داشتنی جنابـ آقای مهدی زمانپور کیاسری .عبادت مگر چیست جز خدمت به خلق .وحرکت زیبنده ی شما درساخت مستند هایی که عشق +زندگی را نشان می دهد ستودنی است . سوژه هایتان بانمک وپرشور است وقتی به زندگی افرادی سرک می کشید که با مشقت زندگی را سپری می کنند ..وواقعا مردم تشنه ی چنین سوژه هایی هستند .چرا که ازقدیم گفته اند هرکسی کو دور مانداز اصل خویش باز جوید روزگار وصل خویش این مستندات حکایت دل است .از تلاش شما وهمکاران گرامی تقدیر داریم واز در گاه خداوند تعالی سلامتی شمارا آرزومندیم .

  1. مهدی زمانپور کیلسری می گوید

   احمد جان دوست عزیز سلام
   ممنون از نکات ارزنده ای که فرمودی

 8. اصغری می گوید

  با عرض سلام. ببخشید عناوینی که در عکس لیست شده‌اند همه‌گی‌شان مربوط به مستند زیبای مشتی اسماعیل است یا اینگه بعضی‌شان مربوط به دیگر اثار زمان‌پور است؟ این موضوع را در متن مشخص نکردید.
  ——————
  چهاردانگه نیوز، مربوط به مستند مشتی اسماعیل است.

 9. سید بشیر عمادی می گوید

  هنر برتر از گوهر آمد پدید
  هنرمند هرجا قدم بگذارد ارج بیند و قدر گذارندش
  بسیار بسیار مایه ی خرسندی است جوانی از جنس دیار بکر سرزمین قشنگمان آنچه را که ما به دل آرزو داریم از منظره ها یا اشخاص خاص پیرامونمان که در نوع خود بی نظیر یا کم نظیرند جاودانه بمانند جناب آقای زمانپور در قاب فیلم و تصویر برایمان جاودانه می نمایند ، خاطرات خوبی در خلوتمان گل می کند و چه بسا قلبمون یه جورایی تلطیف میشود و روحمان زلال از اینهمه قشنگی ( قشنگ یعنی تعبیر عاشقانه ی اشکال ) ( دچار یعنی عاشق و ماهی کوچک دچار آبی بیکران دریا شد ) هنرمند عزیز برایمان از عشق و صداقت و اخلاص و ایمان و اراده و استقامت بی نظیر ترین آدمای دور و برمون سخن می گوید به زبان بسیار زیبای تصاویر بکر و بدیع ، خوشا به ما که چنین بی نظیر هنرمندی داریم . روزی را به انتظار نشسته ایم تا از مادر چهاردانگه ای مستندی بسازی برای همه ی آنانی که …. بدرود با هزران درود و سپاس و تحسین

  1. مهدی زمانپور کیاسری می گوید

   اقای مهندس عمادی عزیز سلام

   جملات ادیبانه شما بر دل خواهد نشست. امیدوارم با قدم گذاشتن در این راه بتوانم همانگونه که بیان کردید ذره ای ازعشق، صداقت، اخلاص، ایمان، اراده و استقامت انسانهای ساده دل و بی ریای منطقه ام رو با دوربین مشاهده گر ثبت و ضبط کنم و به جهانیان انعکاس دهم.
   ممنمونم

 10. ناصر سعیدی کیاسری می گوید

  ضمن آرزوی موفقیت امیدوارم مثل کارهای قبل این مستند هم باعث حیرت بشه.

  1. مهدی زمانپور کیاسری می گوید

   اقا ناصر عزیز
   ممنونم

 11. حسن آهنگری می گوید

  سلام از لطف و بزرگی شما نسبت به ساخت مستندات که برگرفته از ساده دلی و یک رنگی مردمان بزرگ مازندران میباشد تشکر میکنم واز درگاه خداوند والامقام مسئلت دارم که سایه انسانهای بزرگ و پاک در آن دیار بهشتی استوار وپایدار باشد من الله توفیق

  1. مهدی زمانپور کیاسری می گوید

   حسن اقای عزیز سلام
   ممنون از ابراز لطف و محبت شما

 12. اطهری نیا می گوید

  با عرض سلام واحترام .
  جناب اقای زمانپور وهمکاران گرام از اینکه قطره ای از دریای کم نظیر زندگی مردان وزنان دیار مارا درقاب سیما به نمایش میزاری نهایت تشکر و قدردانی را دارم ،انشاءا…که این کارهای ارزشمند شمامورد رضایت حق تعالی قرار گیرد.

  1. مهدی زمانپور کیاسری می گوید

   اقای اظهری نیای عزیز سلام

   ممنون از لطف شما
   ان شاالله

 13. بافکلی ریکا می گوید

  سلام اقای زمانپور دست مریضاد
  باعث افتخار منطقه چهاردانگه هستید باشد که جوانانی از دیار مان ادامه دهنده راه شما باشند

  1. مهدی زمانپور کیاسری می گوید

   اقا عرض سلام
   ممنونم

 14. محمود محمدی می گوید

  سلام آقا مهدی من از همکلاسیهای دبیرستانی شما هستم از اینکه شنیدم اینهمه افتخار کسب کردی واقعا از ته دل خوشحال شدم. به امید موفقیت روز افزون شما دوست عزیز – محمود محمدی ازنی

  1. مهدی زمانپور کیاسری می گوید

   اقای محمدی عزیز سلام

   خیلی خوشحال شدم پیام شمارو دیدم
   دوره دبیرستان خاطرات خوبی با دوستان داشتم، دارید برام ایمیل کنید. چون در تدارک برنامه ای هستم که همدیگر رو ملاقات کنیم
   ممنونم

 15. محمود محمدی می گوید

  درگذشت مادر گرامیتان رابه شما تسلیت عرض می کنم

  1. مهدی زمانپور کیاسری می گوید

   ممنون از محبت شما

 16. عباس رضايي ورنامي می گوید

  هنرمند عزیز آقای زمانپور سلام و عرض ارادت
  در واقع هنرمند واقعی خداوند متعال است که تمام هستی را هدایت می فرمایند. مثل مشتی اسماعیل و امثالهم. ما انسانها کمتر این عظمت خداوند را درک می کنیم . چرا که دیدن با مشاهده دقیق خیلی متفاوت است.
  از اینکه زحمت میکشید تا به عظمت خداوند با مشاهده دقیق بنگریم به نهایت سپاس و دست مریزاد

  1. مهدی زمانپور کیاسری می گوید

   اقای رضایی عزیز

   دعا بفرمایید تا بتوانم گوشه ای از بزرگی و عظمت خداوند متعال رو به قاب تصویر به در بیاورم.
   ممنونم

 17. زهرا جوانمرد ترکامی می گوید

  آقای زمانپور بزرگوار سلام و عرض ارادت
  براتون ارزوی موفقیت می کنم.

  1. مهدی زمانپور کیاسری می گوید

   سلام خانم جوانمرد

   ممنونم، همچنین ارزوی توفیق برای شما دارم

 18. موسی وسگر کیاسری می گوید

  سلام، استاد خسته نباشی، از اینکه با زبان مستند توانسته اید زندگی سرشار از صداقت و پاکی و نجابت بهترین مردمان را به تصویر بکشید و برای نسلها یادگار بگذارید ممنون هستم و با این کارتان به ماها متذکر می شوید که به والدین طبق مصداق قرآن حتی اف نگوییم و خدمت کنیم و قدردان زحماتشان باشیم، باشد که خدا قبول کند.

  1. مهدی زمانپور کیاسری می گوید

   اقا خیلی مخلصیم

   ان شاالله که مستندهای من اینگونه که شما گفتید باشه
   ممنونم

 19. محمد می گوید

  سلام بر همشهری عزیز.بعضیا مث شما باعث افتخار کیاسر و چهاردانگه هستن بعضی هم…. از اینکه باعث افتخار کیاسر و کیاسریا هستید ممنونم.ان شااالله همیشه و در همه مراحل موفق باشید

  1. مهدی زمانپور کیاسری می گوید

   سلام برادر

   ممنونم.
   بزرگوارید

 20. ذبیحی می گوید

  سلام آقای زمانپور
  ما به داشتن همچین هنرمندهایی برای چهاردانگه و کیاسر افتخار و احساس غرور میکنیم.
  باتشکر

  1. مهدی زمانپور کیاسری می گوید

   اقای ذبیحی عزیز سلام

   باعث افتخار بنده است
   ممنونم

 21. قادری می گوید

  سلام عرض ادب واحترام به شما هنرمند محبوب وبا اخلاق شهرم کیاسر ، ان شالله در پناه حق همچون همیشه پر توان و با انرژی از دریچه دوربین زندگی واقعی مردم را به تصویر کشانی وفیلم ماندگار از دیار صلح وصفا برای مشتاقان واقعی به ودیعه گذارید
  دیدن فیلمهای مستند از نگاه شما هنرمند جوان خود زندگی است چرا که لحظه لحظه زندگی را ضبط کرده به تصویر میکشید لحظه هایی که گویای بهترین سرودهای عشق و سرمستی است در زندگی ودیکلمه هایی که شور زندگی وامید را به ارمغان میاورد

  خدا قوت جوان با غیرت شهرم دستانت پرتوان و قدمهایت همچنان استوار و دلت برای سوژه های ناب بتپد دست حق همراهت یا علی

  1. مهدی زمانپور کیاسری می گوید

   اقای قادری عزیز سلام

   ممنون از دلگرمی شما
   مطمعنا انرژی مثبت شما انگیزه خوبی برای بنده خواهد بود
   سپاس

 22. سمانه آهنگر می گوید

  سلام اززحمات شماممنونم.امیدوارم سلامت باشید.پاپلی دوست خوب من هست که زری صداش میکنم.برای همه افرادخانواده پاپلی مخصوصادوست خوبم وپدرمحترمش آرزوی سلامتی دارم.باسپاس

  1. مهدی زمانپور کیاسری می گوید

   سمانه خانم سلام

   خوشحال از اینم که دوستان زینب خانم رو خوشحال میکنم.
   مطمعنا شما که دوستش هستید میدانید که ایشان چقدر محجوب، باحیا و ارزشمند است. یکی از دلایل ارزشمندی انسانها مفید بودن برای خانواده است. ایشان زندگیش را وقف کمک به پدر و مادرش کرده و این کار بسیار پرارزش است. انشاالله بتوانم گوشه ای از این زیبایی، تلاش و کوشش را به تصویر بکشم و به مخاطبین فهیم هدیه کنم.
   ارزوی سلامتی برای شما دارم. انشاالله بتوانید دوست ارزشمندی برای هم باشید

 23. رقیه مهرنیا می گوید

  سلام به آنان که عشق را از زبان شیشه ای دوربین تا همیشه بر قلب تاریخ حک میکنند….. آقای زمانپور! بسیار خوشحالم که دستهای هنرتان را روی نقطه هایی از انسانیت گذاشته اید که غبار روزگار ماشینی گرد فراموشی بر چهره اش می کشد، و شما خوشبختانه بسیار ساده اما حیرت آوراین زندگی های ناب را به رخ جامعه ی فراموش کار کشیده اید….
  بسیار خرسندم از این شهر کوچک بزرگ پرور (کیاسر )با آرزوی همیشه درخششتان بر تارک هنر جهانی.

  1. مهدی زمانپور کیاسری می گوید

   سلام خانم مهرنیا

   امیدوارم اینگونه باشد. از متن ادبی شما بهره بردم.
   ممنون از لطف شما

 24. دیانا رضایی تبار می گوید

  سلام به هنرمندان مازندران همیشه درخشنده. بنده چهاردانگه ای نیستم ولی بسیار خوشحالم که مردمانی چنین فرهیخته در دیار مازندران رخ می نمایند. اثر زیبا و ماندگارتان(مشتی اسماعیل)
  بسیار تحت تاثیر قرارم داد. اهل شهرستان نور هستم اما زندگی در قاب دوربینتان نشان داد که مازندران همه جایش پر است از مردمانی ساده و یکرنگ. موفق باشید.

  1. مهدی زمانپور کیاسری می گوید

   سلام خانم رضایی

   دیار مازندران و البته جای جای کشور عزیز ما ایران پر است از مردمانی یکرنگ و باصفا.
   امیدوارم همانطور که گفتید بتوانم بخش کوچکی از زندگی مردمان با صفا رو به تصویر بکشم
   ممنون از توجه شما

 25. كياسري می گوید

  زنده باد دوست عزیزم، موفق و موید باشید.

  1. مهدی زمانپور کیاسری می گوید

   اقا ممنون از محبت شما

 26. سیدعلی اکبر موسوی ترکامی می گوید

  باسلام .ازآقای زمانپور بعنوان یکی از نخبگان برجسته کشور که مشکلات و زحمتهای بدون ریا وادعای روستاییان چهاردانگه ساری را به تصویر میکشند کمال تشکر را دارم وامیدوارم همیشه ودرهمه حال موفق وپیروز باشند.به امید قرارگرفتن در سکوی برترینهای سینمای جهان…

  1. مهدی زمانپور کیاسری می گوید

   اقای موسوی عزیز

   ممنون از لطف شما

 27. سید ضیا جلالی کیاسری می گوید

  درود بر جناب زمانپور هنرمند پر افتخار زادگاهم کیاسر مفتخرم که کارهای هنری بسیار زیبای شما رو پیگیر هستم و باز هم افتخار میکنم به همشهریهای دانشمندم که نه تنها در منطقه بلکه در سطح کشور افتخار آفرینند

  1. مهدی زمانپور کیاسری می گوید

   سلام اقای جلالی عزیز

   ممنون از لطف و ابراز محبت شما

 28. محمدآهنگری کیاسری می گوید

  برادرعزیز ضمن عرض خسته نباشید ازتوجه حضرتعالی نسبت به منطقه ودیارخودکمال تشکر رادارم موفقیت روز افزون شما آرزوی قلبی منه پاینده باشید

  1. مهدی زمانپور کیاسری می گوید

   سلام اقای اهنگری عزیز

   ممنوم از توجه شما

 29. زارع کیاسری می گوید

  سلام ودرود فراوان به آقای زمانپور دوست گرامی وباتشکر ویژه بابت زحمت زیادی که برای به تصویرکشیدن افراد خاص ودوست داشتنی کیاسر ومنطقه می کشید. ارادتمند شما زارع کیاسری دوست دوران مدرسه

  1. مهدی زمانپور کیاسری می گوید

   اقا سلام

   نام شریفت رو نگفتی؟

 30. زارع کیاسری می گوید

  باعث افتخار بنده وتمام کیاسری های گرامی هستید

 31. حسین اشرفیان کیاسری می گوید

  درودبرآقامهدی زمانپورعزیز.
  واقعاباعث افتخارکیاسرهستیدوازشمابخاطرکارهای ارزنده تان وهمچنین بلندآوازه کردن شهرمان تشکرمیکنم وازخداوندبرایتان صحت وسلامت وپیروزی آرزومندم.

  1. مهدی زمانپور کیاسری می گوید

   سلام اقا حسین عزیز

   بزرگوارید
   ممنون از مهربانی شما

 32. یکی از این حوالی می گوید

  برادر شما آقا نقی از دوستان عزیز من است. از این که شما به چنین افتخاراتی نایل شده اید به خود می بالم و آرزوی بهترین ها را برای شما دارم.
  به قول دبیر ادبیات عزیزمان آقای غلامیان: دو تا نون هست که در ماها هست و شهری ها از آن دورند: یک نون نبوغ و دو نون خود نون. بچه های روستا البته کیاسر هم به تعبیر من یک روستاست می توانند و باید بتوانند.
  از اینکه خاطرات ما را به قاب زیبایی شناسانه ات می کشانی از شما ممنونم. منتظر آثار زیبای شماهستبم

  1. مهدی زمانپور کیاسری می گوید

   اقا عرض سلام

   ممنون از لطف شما

 33. علی اکبر احمدیر خوارخونی می گوید

  عرض سلام وادب واحترام دارم محضرشماهنرمند محبوب وخوش سلیقه شهرمان جناب آقای زمانپور،ازاینکه تصمیمیم به ساخت مستندپاپلی سرگذشت بزرگمردی همچون حسین آهنگری راداریدازشما کمال تقدیر وتشکر رادارم.امیدوارم این مستندبه مراتب بهتر از مستند مشتی اسماعیل درایران وجهان بدرخشد.

  1. مهدی زمانپور کیاسری می گوید

   اقای احمدی عزیز

   عرض سلام
   ممنون از لطف و دلگرمی شما

 34. عبداله زارع کیاسری می گوید

  سلام آقای زمانپور دوست دوران مدرسه . وقتی یاد مدرسه افتادم تمامی خاطرات وافراد خصوصا آقامحسن یادم آمد . روحش شاد . بسیارباعث خوشحالی بنده بود وهست که شمارا دراین برنامه موفق دیدم وآرزوی موفقیت بیشتربرای شمادارم . این پیام رو پخش نکنید. متشکرم

  1. مهدی می گوید

   سلام حاج اقای عزیز

   ممنون از لطفت
   هونطور که گفتیید دوران مدرسه پراز خاطرات خوب است و اما از دست دادن محسن عزیز متاسفانه خاطره ای تلخ بود
   روحش شاد

 35. ابراهیم فتاحی کیاسری می گوید

  با عرض سلام و خدا قوت خدمت دوست و همسایه عزیزم.
  باعث افتخار کیاسری ها و چهاردانگه ای ها هستید مهدی جان. به داشتن همسایه دوست داشتنی و خانواده گلی مثل خانواده شما افتخار می کنیم. از اینکه گوشه ای از فرهنگ غنی و بی آلایش fبخش چهاردانگه رو به نمایش می کشید ممنونم. امیدوارم همیشه شاد و سربلند باشید. خداوند روح مادر بزرگوارتون رو قرین رحمت خودش قرار بده و سایه پدر رو همیشه رو سرتون نگهداره.

  1. مهدي زمانپور كياسري می گوید

   اقا ابراهیم عزیز، همسایه و دوست بزرگوارم

   ممنون از بزرگی شما

 36. روح اله رفیعی می گوید

  سلام آقا مهدی
  یاد دوران دانشکده صدا و سیما بخیر..
  اتفاقی به سایتتون هدایت شدم
  تبریک بخاطر موفقیت های پیاپی
  من هم اتاقی دوست صمیمیتون علی زرگر بودم یادتونه که 🙂
  خبری ازش داری؟
  انشااله موفق و سلامت باشی برادر

 37. احمد خانه دوست.کردمیری می گوید

  جناب زمانپور باعث افتخار ما هستن..با یه تیر دونشون..علاوه بر کار حرفه ای و ساخت مستند های با کلاس بین المللی..با سوژه‌های خوبی که انتخاب میکنند گامی مهم در شناسایی اداب و رسوم و فرهنگ و نجابت اهالی چهاردانگه و محرومیت منطقه دارند.دست مریزاد.چهاردانگه نیوز اگه به استاد زمانپور دسترسی دارید به نحوی ارتباط برقرار نمایید تا در مورد یک سوژه‌ با ایشان مشورت نمایم.سپاس

 38. وجیه خواجه وندی کیاسری می گوید

  کمتراز ذره نیی پست مشو مهربورز تابه خلوتگه خورشیدرسی چرخ زنان گرامی برادر مهدی عزیز سلام
  پیشرفت وترقی شما وامثال شما موجب مباهات حقیر میگردد وبس اسفناک که ما سرمایه ای چون شما ودیگر دوستان را درمنطقه بخاطر عدم برخورداری ازامکانات اولیه شکوفا ویا کشف شده نمیبینیم باشد تا کارگرانسنگتان چشم مسولین رابسمت سرمایه انسانی دیارم که ازقدمت چندهزارساله تاریخی برخورداراست بازنماید
  باش تاباشیم مهدی جان

 39. محسن مهرنیا می گوید

  با سلام و ارادت ویژه خدمت جنابعالی خرسندیم از اینکه زندگی مردم ساده و بی آلایش روستا را به تصویر می کشید و سوژه بسیار خوبی را برای ساخت مستند در نظر گرفتید به امید اینکه پله های ترقی را هرچه سریعتر طی کنید و در زمره فیلم سازان برتر سینما و تلویزیون قرار گیرید- به امید آن روز

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.