پایگاه خبری چهاردانگه
بخش چهاردانگه شهرستان ساري

خرس قهوه ای، محیط بان پارک ملی کیاسر را زخمی کرد

خرس قهوه ای پارک ملی کیاسر با حمله به محیط بان این پارک، وی را زخمی و راهی بیمارستان کرد.

1

 

به گزارش پايگاه خبري چهاردانگه نيوز، مسئول روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست مازندران روز شنبه در گفت و گو با ایرنا با تایید این خبر گفت: این اتفاق روز جمعه رخ داد که طی آن ˈ سیروس علی پورˈ محیط بان اداره پارک ملی کیاسر از ناحیه کتف ، زانو و سر و صورت زخمی شد.

محمود هادیان افزود: ماموران یگان حفاظت اداره پارک ملی کیاسر در حین گشت و کنترل مناطق تحت مدیریت، با یک قلاده خرس قهو ه ای برخورد کردند که حیوان پس از مشاهده ماموران به سمت آنان حمله ور شد. وی ادامه داد: مامورین نیز اقدام به فرار کردند ولی به خاطر فاصله کم خرس با ماموران، و شیبدار و صخره ای بودن منطقه که کار فرار را سخت تر کرده بود ، خرس به یکی از محیط بانان برخورد و وی را زخمی کرد. هادیان گفت : محیط بان مصدوم بلافاصله توسط همکار دیگرش به نزدیک ترین محل دسترسی به جاده منتقل و سپس برای مداوا به بیمارستان امام خمینی(ره) ساری منتقل شد. وی افزود: حال این محیط بان رضایت بخش است.

 

khers-kiasar

خرس قهوه اي پارک ملی كياسر ( شاهدژ ) – منطقه ی سیکاسره ( سیو گو سره )

عکاس : کمیل قاسمپور- وب سايت سادوا


پارک ملی کیاسر در 10 کیلومتری جنوب شهر کیاسر و در شمال پناهگاه حیات وحش دودانگه و چهاردانگه واقع است. این پارک هفت هزار و 312 هکتار وسعت دارد و در سال 83 به عنوان پارک ملی معرفی شد. مرال، شوکا، پلنگ، خرس قهوه ای ، گراز ، شغال ، روباه معمولی ، گربه جنگلی ، گربه وحشی ، راسو ، سمور سنگی ، تشی ، کرکس ، سارگپه جنگلی ، کبوتر جنگلی ، کبک ، کوکو و هدهد از گونه های جانوری این پارک هستند.

1 نظر
  1. سید محمد رضا می گوید

    ای کاش خرس قهوه ای در سفیدکوه ” ارا ” مرحوم رضاقلی عباسی را زخمی میکرد و آن عزیز از بین ما نرفته بود تا ما همچنان از ادب و شخصیت دوست داشتنیش بهره می بردیم . روحش شاد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.