پایگاه خبری چهاردانگه
بخش چهاردانگه شهرستان ساري

خبر فوری: بارش باران سیل‌آسا و تگرگ کم سابقه در دهستان پشتکوه

بارشی سیل‌آسا همراه با رعد و برق بخش پشتکوه چهاردانگه ساری را فراگرفت.

2

 

به گزارش پایگاه خبری چهاردانگه، به نقل از فارس، دقایقی قبل بارش کم‌سابقه باران همراه با سیل دهستان پشتکوه بخش چهاردانگه ساری را فرا گرفت.

 

دهستان پشتکوه در همسایگی استان سمنان و جنوبی‌ترین نقطه مازندران قرار دارد و جزو مناطق کم‌پوشش گیاهی و کم‌باران استان مازندران محسوب می‌شود.

 

در حال حاضر بارش به همراه سیل، بخش وسیعی از این منطقه را در بر گرفته است و تردد خودروهای مسیر متوقف و به‌سختی انجام می‌شود.

 

احتمال متضرر شدن کشاورزان این منطقه که عموماً به کشت صیفی‌جات می‌پردازند و محصولات کشاورزی آنها جزو محصولات دیربازده است، وجود دارد.

 

سورت، چشمه آب معدنی منحصربه‌فرد جهان در این منطقه قرار دارد که مسافران و گردشگران آن نیز غافلگیر شدند.

 

اسماعیل امینی در گفت‌وگو با فارس، از بارش شدید باران و تگرگ در «کوات» تاریخی‌ترین روستای استان مازندران در منطقه چهاردانگه ساری خبر داد و گفت: بارش تگرگ و باران به مدت ۴۵ دقیقه در این روستا ادامه داشت که باعث آبگرفتگی شدید در کوچه و پس‌کوچه‌ها و کل اراضی کشاورزی این روستا شد.

 

وی اضافه کرد: میزان آبگرفتگی بسیار شدید است و در حال حاضر امکان برآورد خسارت احتمالی وجود ندارد به این دلیل که آب در برخی از مناطق و اراضی کشاورزی فروکش نکرد.

 

بخشدار چهاردانگه با اعلام اینکه نماینده بخشدار در حال حاضر در منطقه حضور دارد، خاطرنشان کرد: با توجه به کاشت گوجه و خیار در این منطقه احتمال خسارت به کشاورزان در این منطقه وجود دارد که پس از فروکش کردن آب، میزان خسارت اطلاع‌رسانی می‌شود.

 

امینی در پایان گفت: برای کمک به پاکسازی روستا بخشداری اعزام به انتقال گریدر به منطقه کرد.

 

 

پایگاه خبری چهاردانگه: قابل ذکر است که روستای اروست در دهستان پشتکوه ظهر امروز میزبان دوازدهمین یادواره شهدای بخش چهاردانگه بوده و در یادواره ی امروز جمعیتی در حدود ۴۰۰۰ نفر در این یادواره شرکت کرده بودند. این باران سیل آسا بسیار غیر مترقبه بود چون تا حدود ساعت ۱۶ عصر امروز که خبرنگار پایگاه خبری چهاردانگه در این یادواره در روستای اروست حضور داشت جو پایدار و مساعدی در منطقه حاکم بود.

 

2 نظرات
 1. اصغری می گوید

  ببخشید مگه بازدید از باداب سورت تعطیل نشده پس چطور گردشگران غافل‌گیر شدن؟

 2. اصغری می گوید

  به نظر من به‌ طور خصوصی هم شده باید چند تن از دوستداران منطقه از جمله خودم مبلغی را جمع کنیم تا یکی از بچه‌های چهاردانگه‌ نیوز را با بیمه تامین اجتماعی نیروی رسمی و حقوق‌بگیر این رسانه بنماییم. کف حقوق وزارت کار را بهش بدهیم و اینگونه انگیزه‌اش را بالا ببریم. چهاردانگه‌نیوز باید لااقل یک نیروی تامین‌شده داشته باشد. کف حقوق وزارت کار هر چقد هم کم باشد بهرحال خیلی با همین حقوق دارند روزگار می‌گدرانند و هزینه خانواده را تامین می‌کنند. ما مدعیان دوستداری چهاردانگه خدا تومن خرج عشق و حال ماهانه‌مان می‌کنیم خب مبلغی هم برای سرپا نگه داشتن این سایت عزیز خرج کنیم چه می‌شود مگر؟ اینکه فرمودید بدون پشتوانه مالی کار می‌کنید واقعا ناراحت‌کننده است. یعنی کسی مانند آقای نظری که هر روز پست می‌گدارد هیچ حقوقی از سایت چهاردانگه‌نیوز نمی‌گیرد؟
  ………………………………………………………………………………………….
  پاسخ سایت چهاردانگه: جناب اصغری. با سپاس از لطف شما. سه چهار سال پیش هیچ خبر و گزارشی از چهاردانگه در رسانه های استانی و ملی منتشر نمیشد و چهاردانگه در انزوای مطلق اطلاع رسانی قرار داشت. امروزه اما با دلسوزی و وظیفه شناسی فرزندان این دیار در قالب سایت چهاردانگه، کوچکترین پیشامد و خبری رسانه ای می شود. با همه این زحمات اما هیچ یک از دوستانی که در سایت چهاردانگه فعالیت دارند، ماشین کرایه می کنند یا با وسیله شخصی از شهرهای ساری و بهشهر و سمنان و کرج به منطقه می روند تا از دورترین روستاها خبر و گزارش تهیه کنند، کسانی که مقاله و یادداشت می نویسند، عکاسی می کنند، سایت را مدیریت می کنند، و …. همه و همه از جیب خودشان هزینه کرده و فقط به عشق چهاردانگه و مردم با صفا و زحمتکش آن تلاش می کنند.
  ما از پیشنهاد شما استقبال می کنیم و سپاسگزارتان هستیم که حامی معنوی و مالی فرزندانتان در رسانه و سایت چهاردانگه هستید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.