پایگاه خبری چهاردانگه
بخش چهاردانگه شهرستان ساري

پایگاه خبری چهاردانگه نیوز، از حضور پرتلاش تا نادیده گرفته شدن گزینشی

15

 

در سه چهار سال گذشته که خبرگزاری چهاردانگه نیوز راه اندازی شده، بخش محروم چهاردانگه نیز همچون همه شهرها و بخشهای ایران در خبرهای کشوری مطرح و روز به روز بر دامنه مخاطبانش فزوده می گردد.

 

شکی نیست که امروزه سایت چهاردانگه نیوز به نخستین منبع نشر اخبار از دورترین روستاهای چهاردانگه و هم چنین به اولین و معتبرترین منبع دریافت خبر به ویژه برای مردم چهاردانگه چه مقیم این بخش و چه ساکن در جای جای ایران و جهان تبدیل شده است و تاکنون پیش نیامده که خبری جنجالی و یا دروغ را منتشر کنیم. پروسه خبررسانی درست و موثق به اندازه ای برای ما مدیران سایت چهاردانگه نیوز اهمیت دارد که قبل از انتشار یک خبر حتماً در باره درستی اش به مسوولان مربوطه تلفن زده و صحت خبر را کسب می کنیم.

 

اما در بین بعضی از مسوولان و مدیران چهاردانگه، این موضوع رنگ و بویی دیگر دارد و هنور نتوانسته اند به خود بقولانند که جایگاه مطبوعات و رسانه ها به اندازه ای مهم است که در جهان پیشرفته و متمدن به ویژه در گستره مدیریت سیاسی و اجتماعی، آن را رکن مهمی از دموکراسی می دانند. هیچ مدیر موفقی نمیتواند با مردم ارتباط برقرار کند مگر از طریق رسانه ها. این رسانه ها هستند که می توانند عملکرد مثبت و یا منفی یک مدیر را به اطلاع مردم رسانده و مسوولان را به پاسخگویی و یا مردم را به قدردانی وادار کند.

 

در روز چهارشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۴ «همایش بزرگ شوراها و دهیاران بخش چهاردانگه» در روستای قادیکلا توسط شورای اسلامی بخش و بخشدار چهاردانگه و با حضور مسوولان و هم چنین دکتر سیدرمضان شجاعی و مهندس دامادی، دو نماینده مردم شهرستان ساری در مجلس شورای اسلامی برگزار گردید. در این جلسه چه گذشت و چه چیزهایی مطرح شده، سایت چهاردانگه نیوز از آن بی خبر است. اما بر حسب وظیفه رسانه ای، گزارش این جلسه را به نقل از سایت تسنیم در چهاردانگه نیوز منتشر کردیم. در گزارش تسنیم نام آقای محسن کوشش‌تبار معاون امور دهیاری‌های سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور و مهندس محمد دامادی به عنوان سخنرانهای مراسم درج شده و کمترین اشاره ای به نام دیگر سخنرانان از جمله دکتر شجاعی و آقای امینی بخشدار چهاردانگه نشده است و همین موضوع باعث گردید که مدیریت سایت چهاردانگه نیوز از سوی مسئولان برگزار کننده مراسم مورد هجمه و فشار قرار گیرد که چرا نام سایر سخنرانها را درج نکرده اید! ظاهر امر بقدری واضح و روشن است که جای هیچ ابهام و توجیهی باقی نمی ماند: وقتی از سایت چهاردانگه نیوز بعنوان تنها خبرگزاری فعال بومی بخش چهاردانگه برای تحت پوشش قرار دادن این مراسم بزرگ و مهم دعوت نمی کنید، دیگر جای هیچ اعتراضی نیز باقی نمی ماند.

 

آنچه جای پرسش جدی بوده و البته لازم به پاسخگویی شفاف از سوی مسوولان بخش به ویژه آقای اصغر عالیشاه رئیس شوراهای اسلامی بخش چهاردانگه به عنوان برگزار کننده این مراسم می باشد، اینست که دلیل دعوت نکردن مدیران و خبرنگاران سایت چهاردانگه نیوز به عنوان بزرگترین پایگاه رسانه ای چهاردانگه که بر قضای روزگار در کیاسر نیز دفتر دارد و بارها و بارها خبرهای ریز و درشت و بعضاً کم اهمیت مسوولان بخش را تحت پوشش قرار داده است، چیست؟

 

اگر سایت چهادرانگه نیوز هم این خبر را به نقل از سایتی دیگر منتشر نمیکرد، چند درصد از مخاطبان چهاردانگه ای از برگزاری مراسم منتخبین خود در شوراهای اسلامی با خبر می شدند؟ مطمئن باشید که درصد بسیار ناچیزی از اهالی چهاردانگه سایت های تسنیم و فارس و سایر خبرگزاریها را برای دریافت و پیگیری اخبار چهاردانگه می بینند اما گویی بعضی از مسوولان بخش و کیاسر، مصاحبه کردن با سایت های دیگر به غیر از چهاردانگه نیوز برایشان کلاس بیشتری دارد!

 

حال دلیل این فشار و هجمه آنها بر مدیران سایت چهاردانگه نیوز برای درج نشدن نام دکتر شجاعی و سایر سخنرانان در گزارش سایت تسنیم چیست؟ آیا میخواهید چهاردانگه نیوز را مقصر جلوه دهید که چرا نام فلانی و فلانی در گزارش سایت تسنیم ذکر نشده است؟ یا می خواهید خود را از بار مسوولیت دعوت نکردن چهاردانگه نیوز و بی محلی به افکار عمومی چهاردانگه برهانید؟

 

چرا از مدیران سایت تسنیم نمی پرسید که به چه دلیل برای درج خبر این مراسم بر خلاف قوانین مطبوعات، گزینشی عمل کرده و پیامدهای منفی این کارشان در بخش چهاردانگه را به آنها هشدار نمی دهید؟

 

متاسفانه در یک سال گذشته که آقای عالیشاه بر مسند مدیریت شوراهای اسلامی بخش تکیه زده، کمترین همکاری را با پایگاه خبری چهاردانگه نیوز داشته است در حالی که در زمان آقای ولاشی (رییس یک سال اول شوراهای بخش) در زمینه اطلاع رسانی رسانه ای بسیار خوب عمل می کردند.

 

سایت چهاردانگه نیوز بارها اعلام کرده و بار دیگر نیز اعلام می دارد که وامدار هیچ مسوول و یا نماینده مجلس، ارگان و اداره، شرکت و یا شخص نبوده و نیست. اگر گاهی از درج خبرهای جنجالی عملکرد ضعیف و یا خلاف قانون مسوولان بخش و …. خودداری کرده ایم فقط بخاطر ایجاد جو آرامش و جلوگیری از تنش و دلسرد نشدن مدیرانی بوده که خدمت به مردم محروم چهاردانگه را بر رفاه و زندگی در شهرهای بزرگ ترجیح داده اند.

 

سایت چهاردانگه نیوز در راستای انجام وظایف قانونی خود و بعنوان نماینده رسانه ای مردم چهاردانگه، پس از این به رسالت خبری خود در زمینه اطلاع رسانی به خوانندگان و مردم بخش محروم چهاردانگه شفافتر عمل خواهدکرد. از یکایک مسوولان بخش از جمله آقای عالیشاه خواهیم خواست که گزارش عملکرد یک سال گذشته مدیرت خود در ریاست شوراهای اسلامی بخش را در اختیار رسانه ها و مردم بگذارد. از بخشدار خواهیم خواست تا گزارش عملکرد 6 ساله دوران مدیریت خود را به اطلاع مردم برساند، از شهرداری کیاسر خواهیم خواست که گزارشی از عملکرد این اداره و عدم مصاحبه با سایت چهاردانگه نیوز را به مردم ارایه دهد! از خیابانها و کوچه ها و عدم امکانات شهر کیاسر که بی شباهت به روستا نیست، از شوراهای اسلامی کیاسر و بخش چهادرانگه خواهیم خواست که گزارش عملکرد خود و نظارت بر شهرداری را به اطلاع مردم برسانند و از وضعیت گاه اسفناک روستاهای چهاردانگه گزارش های میدانی خواهیم نوشت که مورد بی مهری و بی توجهی مسوولان قرار گرفته اند و ….

 

مطمئناً هر مسوولی همکاری نکند و یا مردم را نامحرم بداند و مردم از عملکردش ناراضی باشند، رفتارش را بی هیچ ملاحظه ای در سایت درج خواهیم کرد. از مردم فهیم چهاردانگه نیز خواهیم خواست تا دیدگاه و انتظارات و انتقادات و شکایات خود در باره عملکرد مسوولان بخش را در سایت چهاردانگه نیوز منتشر کنند.

 

دانستن حق مردم است و شما مسوولان نیز از بیت المال همین مردم ارتزاق می کنید و باید جوابگویشان باشید. باید پاسخ دهید به همین مردمی که سالهاست جاده آنها به جاده مرگ معروف شده است! همین مردمی که در دهستان پشتکوه آب آشامیدنی ندارند! همین مردم 14 روستای نرماب دوسر که 5 سال است شبانه روز دنبال مسوولان می دوند تا چند صد متر جاده شان آسفالت شود. همین مردمی که چشمه منحصر بفرد سورت شان رو به نابودیست و دریاچه الندان و چورت شان به عنوان میراث طبیعی و جاذبه گردشگری به زباله دانی تبدیل و بی صاحب رها شده است! همین مردمی که شبها از عبور کردن در کوچه های تاریک کیاسر می ترسند اما هر روز تندیس و نماد و بلندترین پرچم ایران در شهر کوچک و گمنامشان با دو صد بوق و کرنا نصب می شود!! همین مردمی که بلای زباله ده ساله ساری را بر آنها نازل کرده اید و همین مردمی که بفرموده امام راحل ولی نعمت شما هستند. شما باید خدمتگزار همین مردم باشید و مشکلات آنها را برطرف کنید.

 

رسانه چهاردانگه نیوز همواره کوشیده تا بی هیچ جهت گیری، مشکلات بخش را بگوش مسوولان چهاردانگه برساند و زبان گویای مردم محروم چهاردانگه در مقابل شما مسوولانی باشد که بفرموده مولا علی (ع) اگر در بیان حق خود دست و پایشان در مقابل شما مسوولان نظام  اسلامی بلرزد و زبانشان به لکنت بیفتد، و یا برای انجام کاری کوچک به تملق روی بیاورند و ….. باید به مسلمانی خود شک کنید.

 

آقایان مسوول! دیگر زمان بی اطلاعی مردم از عملکردتان گذشته و این نص صریح قانون اساسی است که مردم باید در جریان امور متولیان و مسوولان خود باشند.

 

15 نظرات
 1. موسوی می گوید

  چه عجب واقعا عجبا
  می رفتن از کسانی که دعوت کردن می خواستن خبرشون رو بزنند
  ما شنیده بودیم چهاردانگه نیوز خیانت کرده و حامی دامادی شده ولی نمی دونستیم اصل موضوع چی بود
  ممنون از اطلاع رسانیتون

  1. اصغری می گوید

   عذرخواهی می‌کنم حمایت از دامادی برای چهادانگه‌نیوز «خیانت» شمرده می‌شود؟ آنوقت شما حمایت از چه کسی را احیانا «وفاداری» می‌نامید؟

 2. 811 می گوید

  با سلام. 4دانگه نیوز رو هر روز دنبال میکنمم اما انصافا جانبداری میکنید و خیلی از نظرهای رو تاییدش میکنید حتی نظرهایی که خودتونم میدونید حق با بازدید کننده هاست. نمیخام بهتون انگ حمایت بزنم. این نشون دهنده اینه که شما میخاین از تنش تو چهاردانگه جلوگیری کنید و کار برای خودتونو به جون هم نندازید. از تلاش همه شما سپاسگذارم. هر کسی نماینده بشه مسوولیتی رو تو بخش بگیره فقط و فقط به فکر خودشه مطمئن باشید آنقد کاری که صورت میگیره چیز ابتدائیه. به امید سربلندی همه چهاردانگه اییها

 3. عطر یاس می گوید

  تشکر میکنم از وجودم، از جناب آقای آزموده. خیلی رک و واضح ایراد سخن کردن.
  ما منتظر عملکردهای آقایون هستیم.
  واقعا چرا از پایگاه خبری 4 دانگه نیوز دعوت نشده؟؟؟؟
  آقایون اگر حسابتون پاک بود از محاسبه چه باکتون بود؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
  غریبه برای شما ارج و قرب داره ولی این پایگاه نداره// بس کنید این چابلوسی ها رو! آخه دیگه تا کی؟؟؟؟؟؟

 4. hosseini می گوید

  از زحمات اطلاع رسانی چهاردانگه نیوز بسیار متشکریم

 5. kyasari می گوید

  از شما هم متعجبیم
  که سخنران این مراسم و حضور ایشان در این جلسه را نامی نبردید
  شخصیتی هم چون امام جمعه چهاردانگه
  که انصافا سخنان زیبایی در این مجلس داشتند
  که حتی شما هم نامی از ایشان نبردید
  ———————————
  چهاردانگه نیوز: آقای الندانی از اعضای شورای بخش هم بعد از چند روز اطلاعاتی در اختیار ما قرار داده از امام جمعه محترم نام نبردند. واقعاً اطلاعات ما در حد همان گزارش سایت تسنیم بود.

 6. موسوی می گوید

  جناب اصغری عزیز سلام
  اینجانب به هیچ عنوان ننوشتم که حمایت از دامادی خیانت می باشد
  عرض بنده این بود که بعد از همایش برگزار شده به چهاردانگه نیوز انگ خیانت زدن و این موضوع را ما شنیده بودیم ولی نمی دانستیم اصل ماجرا چه بود! تا اینکه چهاردانگه نیوز با تیزهوشی این مقاله را نوشت که من و دیگر دوستان متوجه شدیم که چهاردانگه نیوز در آن مراسم دعوت نبوده و حضور نداشته است.
  مهندس دامادی افتخار شهر ما هستند و به هیچ عنوان به خودم اجازه نمی دهم به ایشان توهین کنم.
  ولی چرا باید به بچه هایی که در چهاردانگه نیوز فعالیت می کنند این حرف زده شود؟

  1. اصغري می گوید

   ببخشيد منظورتان را نفهميده بودم.

 7. شیرزاد محمدنژاد کیاسری می گوید

  با سلام. بنده متن این مقاله را به دقت مطالعه کردم،… وفاق و همدلی کلیه سایت های خبری، اطلاع رسانی به دور از حاشیه های سیاسی و همچنین آشتی و ارتباط مدیران با رسانه ها و سایت ها و تهیه نقدهایی که توام با جنبه های مثبت عملکرد افراد همراه باشد،. آرزوی ایده آل و شاید دست نایافتنی ماست.
  از سایت چهاردانگه نیوز نیز به دلیل ارائه بیشترین حجم اطلاعات از بخش چهاردانگه و همچنین اطلاع رسانی کامل از فعالیت های سازمان های مردم نهاد تقدیر و تشکر دارم. با آرزوی توفیق روزافزون.

 8. shahin می گوید

  فلان مسئول میاد تو 4دانگه نیوز در بوق و کرنا می کنه که من چکمه پوشیدم رفتم برف ها رو کنار زدم تا جاده باز بشه وقتی هم قرار اتفاقی صورت بگیره میگن ما این طرح رو انجام دادیم.
  اما….
  اما وقتی انتقاد می کنیم که چرا فلان طرح انجام نشد می گن ما مسئولش نیستیم و در شرح وظایف ما فقط برگزاری انتخابات است.
  این دوگانگی تا به کجا؟؟؟؟؟
  خودتون هم می دونید منظورم کیست و به بهانه ایجاد جو آرام هرگز نظرات انتقادی را پخش نکردید تا یه وقت به فلانی بر نخورد. خب به درک که بر خورد. ما اینجا حرص بخوریم که این فرد از دولت قبل تاکنون بوده و هیچ کار مثبتی حداقل برای ما انجام نداده اونوقت شما می خواین بهش بر نخوره؟
  برید در سیاست هاتون تجدید نظر کنید……

  1. 811 می گوید

   کاملا باهات موافقم

 9. کیاسری می گوید

  پایگاه خبری باید کاملا بیطرف عمل کنه ولی انصافا چهاردانگه نیوز بیطرف عمل نمیکنه … کامنت انتقادی رو سانسور میکنه. این سیاستها مال بی بی سیه.
  ………………………………..
  چهاردانگه نیوز: دوست گرامی سلام. بارها گفته ایم یادداشتهایی که مغایر با قانون و یا انتقاد بی پایه و اساس به اشخاص حقیقی و حقوقی و …. باشد تایید نمی شود و این نامش سانسور نیست.

 10. ذکریا جهان ارای می گوید

  با سلا
  اینکه گفته بشه پایگاه شما بی غرض و با قانون سانسور میکنه، انصافا دروغه. خودم بارها فلان مسئول رو نقد کردم نه تنها چاپ نشد حتی علتش هم بیان نشد.
  اما در موضوع مذکور در این شرائط وحدت باید جز اصول بوده و از بگو مگوهای بی فایده و انگ زدنها و متهم کردنها پرهیز کرد. چون نماینده هم منطقه ای داریم وضعمون اینه حالا چه رسد به … در هر صورت این پایگاه تنها بلندگوی انعکاس دهنده صدای مظلومیت بخشمونه. حیفه در کارزار سیاسی بازی این جناح و اون جناح به حاشیه کشونده بشه. با آرزوی موفقیت برای این پایگاه خبری و چهاردانگه ای در سراسر دنیا.

 11. فاطمه اشرف نژاد می گوید

  با سلام
  نقدی سازنده بود
  به امید اینکه تلنگری باشه برای مسئولان محترم تا به فکر بخش و رفاه چهاردانگه ای های عزیز باشند

 12. شهروند می گوید

  یه خادم خوب چهاردانگه داره اونم سایت خبری چهاردانگه نیوزه
  حالا بقیه آقایون رسالت خودشون رو در حق چهاردانگه ادا نمی کنن و فقط به فکر رسانه ای شدن و نشون دادن کاری همچون سخنرانی هستن تقصیر سایتی که دعوتی ازش نشده بود چیه
  غالبا مراسم سخنران کم داره
  میشه گفت هم اندیشی بوده که هرکی حضور داشته سخنرانی کرده و اسمش باید باشه

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.