پایگاه خبری چهاردانگه
بخش چهاردانگه شهرستان ساري

خبرنگاران در جنگ جهانی رسانه‌ای و تبلیغاتی تماشاچی نبوده و مدافع باشند

0

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، آیت‌الله محمدباقر محمدی لائینی نماینده ولی فقیه در مازندران پیش‌از ظهر امروز در نشست صمیمانه خبرنگاران و اصحاب رسانه که در دفتر نمایندگی ولی فقیه برگزار شد با تسلیت ایام محرم و گرامیداشت یاد و خاطره شهدای رسانه کشور و استان با تقدیر از فعالیت جهاد تبیینی خبرنگاران، اظهار کرد: خبرنگاران در جنگ بزرگ رسانه‌ای که همه اعتراف دارند امروز دنیای استکبار با نظام جمهوری اسلامی وارد جنگ رسانه‌ای شده است؛ وسط میدان قرار دارند.

وی گفت: انتظار داریم که خبرنگاران در این میدان دفاع تماشاچی نبوده و مدافع باشند، خبر و خبررسانی و خبرآوری دوطرفه است، حق خادمان است که مراتب خدمت‌شان به گوش مردم برسد و همین طور حق مردم است که مطالبات‌شان هم به گوش مسؤولان برسد، ضعف‌ها و قوت‌ها در میدان دیده و بازگو شود.

نماینده ولی فقیه در مازندران با بیان اینکه حق مردم است که مطالبات‌شان به گوش مسؤولان برسد ضعف‌ها و قوت‌ها باید در میدان دیده و بازگو شود، گفت: یک مسؤول دو میز کار دارد؛ یک میز کار اداری و یکی میز میدان که خبرنگاران باید به کف میدان بروند و واقعیت‌ها را بازگو کنند.

وی با بیان اینکه تریبون نماز جمعه، تریبون آزادی است، اظهار کرد: سعی می‌کنیم برای همه صداها گوش شنوایی باشیم و باید از جمع صاحبان رسانه یک نفر به‌صورت دوره‌ای به‌عنوان رابط دفتر و اصحاب رسانه باشد.

نماینده ولی فقیه در مازندران با تاکید بر اینکه نقش رسانه و تبلیغات بسیار برجسته است، خاطرنشان کرد: امروز جمهوری اسلامی در مظلومیت رسانه‌ای به سر می‌برد در این جنگ نابرابر نقش رسانه‌ها از اهمیت بالایی برخوردار است.

محمدی‌لائینی با اعلام اینکه اولویت‌بندی درستی در کارها برای اصحاب رسانه ضروری است، افزود: همه ما مدیون شهدا هستیم یک روزی باید به شهدا درباره عملکرد خودمان پاسخ دهیم.

وی با اعلام اینکه در حوزه استانی معضلات مهمی داریم وضع ما در حوزه کشاورزی و دامی با وجود استعداد و ظرفیت بالا ولی توجه ضعیف است، اظهار کرد: انتظار این است وزیر جهادکشاورزی و وزیر ورزش و جوانان از استان مازندران انتخاب شود که باید مازندران در این دو حوزه وزیر می‌داشت.

نماینده ولی فقیه در مازندران با اشاره به اینکه حضور خبرنگاران بی‌واسطه در نمازجمعه در بیان مشکلات موثر است، گفت: لازم است مسائل انقلاب را فدای جریانات دیگر نکنیم و در این زمینه خبرنگاران نقش مهمی بر دوش دارند.

وی افزود: بارها و بارها معضلات را گفتیم توقع اطلاع‌رسانی داریم، شما خودتان و هم صنفی‌های خودتان را نقد کنید، باید متوجه باشیم که خطوط اصلی دشمن چیست و آب در آتش دشمن نریزیم مسائل داخلی را وارد مسائل سیاسی و جناحی نکنیم.

 

*گوش شنوایی برای مشکلات خبرنگاران نیست

عبدالمهدی حق‌شناس مسؤول بسیج رسانه مازندران در این مراسم، اظهار کرد: گوش شنوایی برای جایگاه شغلی و معیشت خبرنگاران نیست.

وی افزود: واقعا از مسؤولان در این زمینه ناامید شدیم ولی توجهی به این قشر نمی‌شود.

مسؤول بسیج رسانه مازندران با اعلام اینکه جامع مطبوعات چندین سال است که خاک می‌خورد، تصریح کرد: خبرنگاران ایثارگرانه دارند کار می‌کنند که باید در این زمینه تمهیدات لازم اندیشیده شود.

حق‌‌شناس با نگرانی از وضعیت برنج مازندران، گفت: دسترنج کشاورزان با قیمت پایینی از آنان خریداری می‌شود که ضرورت دارد در این زمینه تدبیر شود.

*قلم هم انسان‌ساز، هم انسان‌سوز

 

شیخی معاون ارتباطات نماینده ولی فقیه در مازندران در ادامه این مراسم، اظهار کرد: قلم و قلم‌رسانی در دنیای ما از اهمیت بالایی برخوردار است.

وی افزود: قلم می‌تواند هم انسان‌ساز و انسان‌سوز باشد که می‌توان به اهمیت نقش خبر و خبر رسانی پی برد.

معاون ارتباطات نماینده ولی فقیه در مازندران با بیان اینکه خبر خوب نشات گرفته از اندیشه خوب یک خبرنگار است، اضافه کرد: آنچه برای ما ارزش دارند نویسنده و نگارنده خبر است که می‌تواند ثمره زندگی‌اش را خبر بداند.

پایان پیام/۸۶۰۳۴/م

 
 


لینک منبع اصلی مطلب

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.