کد خبر:135426
پ
خاکستری شدن جنگل‌های مازندران در زمستان گرم/ میزان خسارت هنوز

خاکستری شدن جنگل‌های مازندران در زمستان گرم/ میزان خسارت هنوز برآورد نشده است

به گزارش خبرگزاری فارس از مازندران، امروز غبار خاکستری بر جنگل‌های مازندران نشست، گرمای هوا و وزش بادهای گرم که از قبل از سوی هواشناسی هشدار داده شد بر گسترش حریق در طبیعت مازندران افزود. گرمای هوا و خشکی درختان سرعت حریق را افزایش داد اما نکته نگران کننده اینکه در روزهای که مازندران در […]

به گزارش خبرگزاری فارس از مازندران، امروز غبار خاکستری بر جنگل‌های مازندران نشست، گرمای هوا و وزش بادهای گرم که از قبل از سوی هواشناسی هشدار داده شد بر گسترش حریق در طبیعت مازندران افزود.

گرمای هوا و خشکی درختان سرعت حریق را افزایش داد اما نکته نگران کننده اینکه در روزهای که مازندران در شرایط سخت کرونایی قرار دارد، دلیل عمده حریق در جنگل‌ها حضور مسافران در جنگل‌ها عنوان شده است.

با توجه به اینکه جنگل‌های استان در مناطق صعب‌العبور واقع شده امکان مهار حریق را دشوارتر کرده است.

 

 

فتح‌الله غفاری معاون امور جنگل اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری مازندران منطقه ساری در گفت‌وگو با فارس، اظهار کرد: از روز گذشته شاهد بروز حریق در جنگل های سطح استان بودیم که تداوم گرما و وزش بادهای گرم موجب ادامه حریق در جنگل‌ها شد.

وی افزود: امروز شاهد بروز حریق به‌صورت محدود و بعضا وسیع در جنگل‌های سطح استان مازندران بودیم‌.

معاون امور جنگل اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری مازندران منطقه ساری تصریح کرد: آتش‌سوزی در جنگل‌ها و مناطق مختلف شهرستان‌های نکا، سوادکوه و ساری رخ داده است.

غفاری در پایان گفت:  وسعت حریق به‌طور دقیق برآورد نشده است و در صورت برآورد اعلام خواهد شده است.

همچنین در شهرستان رامسر نیز آتش‌سوزی یک هکتار از جنگل‌های این شهرستان را داشتیم که در مدیریت جنگل‌های غرب مازندران رخ داده است.

رئیس منابع طبیعی رامسر در این زمینه با اشاره به اینکه در پی بی‌احتیاطی انسانی بخش‌های زیادی از جنگل‌های منطقه واچکلایه شهرستان رامسر طعمه حریق شد که با حضور نیروهای حفاظت منابع طبیعی،آتش‌نشانی، هلال احمر و نیروهای مردمی آتش مهار شد، گفت: متاسفانه مسافران و گردشگران با برپایی آتش موجب این آتش‌سوزی شدند.

 /۸۶۰۳۴/جلینک منبع اصلی مطلب

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید

ساری، مجتمع میلاد نور
09114755194