کد خبر:112385
پ
حمایت-شهرداری-ساری-از-فعالیت‌های-کانون-پرورش-فکری-مازندران.jpg

حمایت شهرداری ساری از فعالیت‌های کانون پرورش فکری مازندران

ایسنا/مازندران شهردار ساری در دیدار با مدیر کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان مازندران از حمایت شهرداری ساری از این دستگاه فرهنگی خبر داد. عباس رجبی صبح امروز در این دیدار با مدیر کل کانون پرورش فکری و نوجوانان مازندران با بیان اینکه کارهای خوبی در این دستگاه فرهنگی انجام می‌شود که نیاز به […]

ایسنا/مازندران شهردار ساری در دیدار با مدیر کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان مازندران از حمایت شهرداری ساری از این دستگاه فرهنگی خبر داد.

عباس رجبی صبح امروز در این دیدار با مدیر کل کانون پرورش فکری و نوجوانان مازندران با بیان اینکه کارهای خوبی در این دستگاه فرهنگی انجام می‌شود که نیاز به حمایت دارد، اظهار کرد: ظرفیت‌های بسیاری برای توسعه شهری وجود دارد که مغفول مانده است که می‌توان با برنامه‌ریزی و تفاهم نامه مشترک کارهای خوبی برای توسعه شهری انجام داد.
وی با اعتقاد به حمایت از کانون پرورش فکری و حوزه کودک و نوجوان تصریح کرد: طرح ظرفیت‌ها و انتظارات کانون پرورش فکری در کمسیون فرهنگی شورای شهر شد تا بتوان به صورت سازمان یافته‌تری همکاری‌های مشترک صورت پذیرد.
علیجان شمشیر بند رییس شورای شهر ساری نیز در این جلسه بر نقش موثر کانون در فعالیت‌های فرهنگی در استان و شهر ساری تاکید کرد و حمایت از این نهاد را مهم تلقی نمود.
کوروش یوسفی رییس کمسیون فرهنگی شهرداری نیز  کانون را از دستگاه‌های فعال و تاثیر گذار فرهنگی استان یاد کرد و افزود: تعامل دو سویه کانون و شهرداری می‌تواند در توسعه فضای فرهنگی شهر ساری مفید واقع شود.

محمدعلی یزدان شناس  مدیر کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان مازندران با بیان اینکه کانون پرورش فکری مازندران دارای ۲۷ مرکز فرهنگی هنری ثابت، ۵ کتاب‌خانه سیار روستای و یک کتاب‌خانه پستی است، گفت: این دستگاه فرهنگی با هدف کشف استعداد و تقویت مهارت‌های کودکان ونوجوانان ۷ تا ۱۷ سال تلاش می‌کند تا نسل آینده ساز را با مهارت‌های زندگی آشنا سازد.
وی افزود: همه فعالیت‌های ۴۰ گانه کانون، کتاب‌محور بوده و اعضا با رویکرد کتاب به انجام فعالیت‌های متنوع فرهنگی، هنری، ادبی، دینی و علمی زیر نظر مربیان تخصصی می‌پردازند.
مدیر کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان مازندران برگزاری جشنواره‌های تخصصی فرهنگی هنری در حوزه کودک و نوجوان را بخشی از فعالیت‌های این کانون عنوان کرد و از برگزاری جشنواره‌های قصه‌گویی- نمایش عروسکی و پویانمایی به عنوان فرصت‌های توسعه فرهنگی و شکوفایی استعدادهای کودکان ونوجوانان یاد کرد.
یزدان شناس هم‌چنین ازظرفیت «سینما کانون ساری» سخن گفت و افزود: این سینما با اکران فیلم‎‌های روز سینمای ایران، فرصتی برای نسل جوان، خانواده‌ها وهنرمندان ایجاد نموده تا در فضایی کاملا تخصصی و استاندارد و با کیفیت بالا به تماشای فیلم بپردازند.
وی با تاکید بر ظرفیت‌های اثر بخش کانون در حوزه کودک ونوجوان، خواستار حمایت و همراهی شهردار مرکز استان و اعضای شورای شهر از کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان شد.

 

کلیدواژه : استانی-اجتماعی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید