پایگاه خبری چهاردانگه
بخش چهاردانگه شهرستان ساري

حضور نوجوانان ایرانی در مسابقات قهرمانی کشتی آزاد آسیا

0

 مجید ترکان در آئین اختتامیه نخستین دوره از مسابقات بین‌المللی کشتی آزاد نوجوانان جام عبدالله موحد، در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس، اظهار کرد: موحد یکی از نوابغ کشتی کشور بوده و باعث افتخار همه مازندرانی‌ها است، پس همه تلاش خود را به کار می‌گیریم تا با پرورش نسل جدید کشتی، آینده این رشته ورزشی کشورمان را بیمه کنیم.

وی با اشاره با اینکه بهمن ماه سال گذشته مسابقات قهرمان نوجوانان کشور برگزار شد و استعدادهای ورزشی را سه مرحله به اردو فراخواندیم، افزود: کشتی‌گیران در سه مرحله اردوی آماده‌سازی محک زده شدند و و هدف‌مان این بود تا کشتی‌گیران در شرایط مسابقه قرار گیرند.

مسؤول کمیته فنی تیم ملی کشتی آزاد نوجوانان کشور با توجه به رشد کشتی‌گیران نوجوان، بحث رشد جسمانی و افزایش وزن برای ارتقا به اوزان بالاتر باید مورد توجه قرار گیرد، تصریح کرد: در این مسابقات نیز برخی ورزشکاران یک وزن بالاتر کشتی گرفتند و فدراسیون کشتی با کاهش وزن شدید ورزشکاران مخالف است.

این مسؤول با اعلام اینکه جام بین‌المللی عبدالله موحد در آمل از سطح کمی و کیفی خوبی برخوردار بود و کشتی‌های فنی و تکنیکی زیادی را مشاهده کردیم، بیان کرد: شرکت در تورنمنت‌های بین‌المللی سطح تجربه و آمادگی کشتی‌گیران را افزایش می‌دهد البته نخستین مسابقه برون‌مرزی ۱۰ روز پس از این مسابقات است که قرار بود به میزبانی کشور ترکیه برگزار شود ولی این کشور انصراف از میزبانی را اعلام کرد.

ترکان با اعلام اینکه منتظر بودیم تیم‌های خارجی زیادی در جام عبدالله موحد اعلام آمادگی کنند، تصریح کرد: ولی برخی کشورها با دلایل مختلف نتوانستند حضور پیدا کنند.

وی با بیان اینکه انتظار می‌رود تا زمان برگزاری مسابقات آسیایی و فرصت باقیمانده تورنمت خوبی داشته باشیم تا ورزشکاران بتوانند با آمادگی کامل محک خوبی زده شوند، ادامه داد: نفرات برتر مسابقات قهرمانی کشتی آزاد نوجوانان به میزبانی آمل به اردوی تیم ملی دعوت می‌شوند و تا زمان برگزاری مسابقات آسیایی بحث وزن و امکان مسابقات برون مرزی مورد توجه است و از فاکتورهای انتخاب نفرات نهایی تیم ملی به حساب می‌آید.

عضو کمیته فنی تیم ملی کشتی آزاد نوجوانان جمهوری اسلامی ایران با اعلام اینکه مسابقات قهرمانی کشتی آزاد نوجوانان آسیا انتهای خرداد ماه امسال برگزار می‌شود، افزود: نفرات اول تا سوم تورنمنت‌ها به اردوی تیم ملی دعوت می‌شوند هرچند نگاه اصلی ما پشتوانه‌سازی است البته این افراد در آینده به اردوی تیم ملی جوانان دعوت می‌شوند.

این مسؤول بیان کرد: مسابقات فرصت بسیار مناسبی برای استعدادیابی است و جدای از نفرات منتخب، افراد مستعد شناسایی و به اردوهای آماده‌سازی دعوت می‌شوند.

ترکان با اعلام اینکه در همه رشته‌ها بحث پایه و فندانسیون بسیار مهم است و برای اینکه در آینده کشتی کشورمان به دستاوردهای بزرگ برسد باید به رده سنی پایه اهمیت فراوان داده شود، گفت: نگاه حرفه‌ای به رده سنی پایه نیازمند است تا نوجوانان در آینده به عنوان ویترین تیم ملی بزرگسالان در میادین جهانی و المپیک مدال‌آور باشند.

 /۸۶۰۱۲/ج


لینک منبع اصلی مطلب

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.