کد خبر:15538
پ
دnahaj-2

حضور مهدی زمانپور کیاسری در جشنواره فیلم «نهج» در کربلا معلی

جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه و مستند «نهج» توسط شبکه تلویزیونی «کربلا» وابسته به آستان مقدس سیدالشهدا(ع) با حضور در کربلای معلا برگزار می‌شود و در آن ۴ فیلم ایرانی حضور دارند.

 

به گزارش پایگاه خبری چهاردانگه ساری، به نقل از فارس، جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه و مستند «نهج» توسط شبکه تلویزیونی «کربلا» وابسته به آستان مقدس سیدالشهدا(ع) از 4 تا 7 فروردین در کربلای معلا برگزار می‌شود.

 

بنابر این گزارش، این جشنواره قرار بود در اعیاد شعبانیه این جشنواره سینمایی را برگزار کند که به‌دلیل مشکلات امنیتی در عراق به زمان جدید موکول شده است.

 

بنابر اطلاعات دریافتی خبرنگار فرهنگی فارس از مسئولان برگزاری این جشنواره، 30 فیلم کوتاه و مستند از ایران به این جشنواره ارسال شد که 4 فیلم از 4 کارگردان ایرانی موفق به حضور در این جشنواره شده‌اند که شامل مهدی زمانپور کیاسری، محمدسعید قشقایی، امین جلالی طرفی و خانم فاطمه سلیمانی است.

 

همچنین قرار است جمال شورجه کارگردان و تهیه‌کننده ایرانی نیز در کنار چهره‌های مختلف از سینماگران جهان اسلام میهمان افتخاری این جشنواره باشند و در میان هیئت داوران این جشنواره نام یک کارگردان ایرانی به چشم می‌خورد.

 

بنابر این گزارش در این جشنواره در مجموع 33 فیلم از جمله فیلم‌هایی از لبنان، آمریکا و 24 فیلم عراقی به رقابت خواهند پرداخت.

 

فیلم‌های حاضر در این جشنواره در دو عرصه «اندیشه حسینی» و «حقوق بشر» هستند و در فراخوان این جشنواره با اشاره به غم و اندوه پایان ناپذیر واقعه کربلا و لازمان و لامکان بودن اهداف عاشورا از جمله آزادگی و انسانیت و جهانی بودن این حماسه، شعار این جشنواره «ما را دعوت کردید چون شما زندگی کنیم، ما در خلق چون شماییم» اعلام شده بود.

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید

ساری، مجتمع میلاد نور
09114755194