پایگاه خبری چهاردانگه
بخش چهاردانگه شهرستان ساري

حضور در فضای مجازی هوشمندانه و مسؤولانه باشد/گلوگاه‌های فساد شناسایی شود

0

به گزارش خبرگزاری فارس از ساری، حجت‌الاسلام محمدصادق اکبری امروز در جلسه شورای اداری استانداری مازندران خطاب به مسؤولانی که تازه انتخاب شدند، اظهار کرد: پذیرش مسؤولیت نکته مهمی است که خدا به ما ارزانی داشته است؛ در این دوره به بهترین نحو وظیفه خود را انجام دهیم و در دوره خدمت معصیت خدا را نکنیم.

وی با اشاره به اینکه دستگاه قضایی مانند گذشته آمادگی دارد در خدمت تمام  دولتمردان در انجام‌ ماموریت‌ها و وظایف و مسؤولیت‌هایی که مقرر شد با حفظ جایگاه در خدمت مردم باشد، گفت: این تعامل بین دستگاه اجرایی، قضایی، نمایندگان استان، نیروهای نظامی و انتظامی به بهترین شکل در حال اجرا است.

رئیس کل دادگستری استان مازندران به اجرای قانون هدفمندسازی یارانه‌ها اشاره کرد و گفت: در این مقطع از زمان که اجرای قانون هدفمندسازی یارانه‌ها را پشت سر می‌گذاریم تعامل بین دستگاه‌های اجرایی ضرورت دارد و نسبت به استان‌های دیگر مشکلی نداریم و هدف ما خدمت‌گذاری درست به مردم است.

این مسؤول با بیان اینکه قانون حرمت دارد و احترام به قانون واجب است، افزود: هیچ جامعه‌ای از بی‌قانونی سود نبرده است و باید با احترام به قانون دستور العمل‌ها را رعایت کنیم.

گلوگاه‌های فساد شناسایی و از بروز آن جلوگیری شود

اکبری امر پیشگیری را ضروری دانست و ادامه داد: اگر هر مدیری قانونمندانه کار کند و پیشگیری از فساد را مد نظر قرار دهد مجموعه اداری در سلامت کامل خواهد بود.

 این مسؤول آسیب شناسی در  حوزه کاری را ضروری دانست و گفت: لازم است گلوگاه‌های فساد شناسایی و از بروز آن جلوگیری شود.

اکبری بر نظارت، هدایت و کنترل زیر مجموعه‌ها تاکید و بیان کرد: نظارت دقیق باعث پیشگیری از جرم می‌شود.

رئیس کل دادگستری مازندران به حفظ انفال و مواهب خدادادی از سوی متولیان امر تاکید کرد و افزود: دهیاری‌ها نسبت به مجوزهایی که صادر می‌شود دقت داشته باشند.

وی ادامه داد: حضور در کمیسیون‌هایی که شورای شهر و شهرداری و فرمانداری‌ها نماینده دارند باید دقت داشته باشند تا امضای بدون اطلاع که باعث از بین رفتن انفال می‌شود نداشته باشند.

اکبری خطاب به مسؤولان استان، آگاهی و حضور هوشمندانه در فضای مجازی را توصیه کرد و یادآور شد: فضای مجازی آبرو می‌برد و حضور ما در فضای مجازی باید آگاهانه و مسؤولانه باشد.

اکبری با اشاره به اینکه دستگاه قضایی احکامی صادر می‌کند و این احکام بعد از قطعیت باید اجرا شود، تصریح کرد:  هیچ دستگاهی نمی‌تواند از آن جلوگیری کند، هر حکمی تنش‌هایی دارد باید به صورتی حکم اجرا شود  تا تنش کمتری داشته باشد و مدیران باید به این موضوعات توجه داشته باشند‌.

 / ۸۶۰۰۶/ح


لینک منبع اصلی مطلب

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.