پایگاه خبری چهاردانگه
بخش چهاردانگه شهرستان ساري

حضور بابصیرت مردم توطئه‌های دشمنان در اغتشاشات اخیر را خنثی کرد

0

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان آمل، محمود سالاری شب گذشته در آئین اختتامیه پنجمین اشکواره فرهنگی هنری حسینی به میزبانی این شهرستان، اظهار کرد: جشنواره‌ها به هر میزان مردمی‌تر باشند بر ارزش آن افزوده می‌شود خوشبختانه امسال اشکواره فرهنگی و هنری حسینی در پنجمین دوره برگزاری رشد قابل توجهی داشته است.

وی با اشاره به اینکه استانداری و اداره‌کل فرهنگ و ارشاد استان مازندران امسال با جدیت بیشتر پای کار آمده و در اشکواره حسینی نقش داشتند، افزود: دولت سیزدهم برای برگزاری برنامه‌های فرهنگی و مذهبی عزم راسخ دارد البته در گذشته بیشتر جشنواره‌ها با حضور مردم و پای کار آمدن آنها به صورت مردمی برگزار می‌شد.

معاون هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تصریح کرد: برپایی اشکواره حسینی توفیق ماندگار و افتخار بزرگی برای هنرمندان حوزه‌های مختلف است زیرا این رویداد بزرگ فرهنگی و ارزشی در راستای اشاعه فرهنگ عاشورایی با موضوعات مختلف تبیین نهضت عاشورا بوده است.

وی با اعلام اینکه باید بدانیم اشکواره حسینی و جشنواره‌های ماندگار مذهبی بدون اصل و اساس نیستند بلکه صاحب دارد و صاحب آن امام حسین(ع) است، یادآور شد: ارائه آثار و نقش‌آفرینی در این رویدادهای بزرگ توفیق می‌خواهد.

معاون هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به بیانات رهبر انقلاب اسلامی مبنی بر جهاد تبیین و اهمیت بسزای آن در جامعه اسلامی، تصریح کرد: هنرمندان در حوزه‌های مختلف هنری باید در زمینه جهاد تبیین که توسط ولی فقیه به عنوان تکلیف لحاظ شد نقش‌آفرینی کنند.

وی جهاد تبیین را چراغ راه بایدها و نبایدهای کشور دانست و یادآور شد: باید مسئله جهاد تبیین در آثار و تولیدات فاخر و ارزشمند هنرمندان در بین مخاطبان اثرگذاری داشته باشد.

سالاری با تأکید بر اینکه دشمنان اسلام درک درستی از مقام و مرتبت امام حسین(ع) در عرصه عاشورا ندارند و این مکتب بزرگ و ارزشی را درک نکردند، خاطرنشان کرد: دشمنان استکباری به هر بهانه و تحرکات هر بار عرض اندام می‌کنند که با حضور هوشمندانه مردم توطئه‌های آنها برملا می‎شود.

وی در مورد اغتشاشات اخیر برخی فتنه‌گران، دشمنان داخلی و خارجی که باعث بروز خسارت جانی و مالی فراوان شد، خاطرنشان کرد: این روزها مشاهده کردیم که بار دیگر عده‌ای ناجوانمردانه و کینه‌توزانه علیه نظام جمهوری اسلامی ایران و اسلام در داخل و خارج کشور هجمه و توطئه کردند و برخی شهرها نیز با توجه به رفتارهای نابخردانه و هنجارشکنانه هتاکان شلوغ شد.

معاون امور هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی یادآور شد: در همه اغتشاشات حضور با بصیرت مردم شرط اساسی است و این بار نیز در کمترین زمان با حضور بصیرانه مردم اغتشاشات، اهداف و حامیان آن مشخص و خنثی شد همچنین علت این وقایع هم از عدم شناخت واقعی از مردم و ملت امام حسینی ایران نشأت می‌گیرد.

 /۸۶۰۱۲/ج


لینک منبع اصلی مطلب

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.