پایگاه خبری چهاردانگه
بخش چهاردانگه شهرستان ساري

جوابیه ای بر«وقتی مسئولین منطقه ای در دسترس نیستند» سایت اروست

3

 

چند روز پیش «سفرنامه گردشگری چهاردانگه؛ داشته ها و نداشته ها (۱)» را در پایگاه خبری چهاردانگه نیوز نوشتم. در این مطلب به سیل روز 14 خرداد 1393 در جاده منتهی به چشمه سورت که در آنجا حضور داشتم، اشاره کردم و به عنوان یک وظیفه انسانی و حرفه ای به جناب آقای امینی بخشدار محترم چهاردانگه زنگ زدم تا ایشان را در جریان بگذارم، اما تلفنشان در دسترس نبود و این «در دسترس نبودن» دستاویزی شد برای سایت «اروست» که در مطلبی بنویسد: « در سفرنامه ایی که اخیرا توسط یکی از مدیران سایت چهاردانگه نیوز در سفر به چشمه باداب سورت اروست منتشر شده است نکاتی مهم و قابل تامل وجود دارد که پرداختن به آن خالی از لطف نیست. در زمان حوادث طبیعی و غیر طبیعی آنچه که بیش از هر چیز مهم است پاسخگویی و در کنار مردم بودن مسئولان است اما متاسفانه در سیل اخیر ظاهرا اینچنین نبوده است. اما آنچه که جالب توجه است این است که این منطقه سالهای سال است که این چنین است و مسئولین هرگز کار زیر بنایی و اساسی برای جلوگیری از ورود آب به سطح جاده آسفالته انجام نداده اند.».

1 . امروزه هر کسی که موبایل داشته باشد می داند که «در دسترس نبودن» یعنی اینکه کاربر در منطقه جغرافیایی دور از دسترس امواج آنتن تلفن همراه قرار دارد و کیست که نداند بخش زیادی از چهاردانگه مشکل دریافت امواج تلفن همراه دارد؟ در دسترس نبودن هر مشترک تلفن همراه به معنای «عدم پاسخگویی و در کنار مردم نبودن»!! نیست.

2 . با هر بارانی مثل رگبار و توفان روز 14 خرداد 1393 در چهاردانگه ممکن است برق و به دنبال آن فرستنده های موبایل نیز قطع شود و اتفاقاً آقای بخشدار و یا من و شمای سایت اروست نیز در همان منطقه باشیم و سامانه گویای اتوماتیک مخابرات هم بگوید « مشترک مورد نظر در دسترس نمی باشد». 

3 . بنده احساس مسئولیت کردم و بجای اهالی زحمتکش روستاهای اروست و قلعه سر و گردشگران سورت، بسته شدن جاده را به موقع به آقای بخشدار اطلاع دادم. آیا این به معنی «نکاتی مهم و قابل تامل که پرداختن به آن خالی از لطف نیست» می باشد؟ آیا آقای بخشدار می توانست همان لحظه کاری انجام بدهند؟ یا اینکه با هر اطلاع رسانی از خرابی سیل، ایشان می باید پیگیری کرده و از طریق راهداری و شوراهای محلی و نیروهای بومی برای رفع مشکل اقدام نمایند؟

4 . گردانندگان سایت اروست اگر کمی صبر می کردند، می توانستند در بخش دوم سفرنامه ام (که به زودی منتشر می شود) بخوانند که « از روز گذشته که باران شروع به باریدن کرده بود، برق و به دنبال آن تلفن محلی و آنتن های موبایل بالاده نیز قطع شده بود و … به سختی به بستگانم در بالاده زنگ زدم و فقط شنیدم که گفتند برق قطع است و ….با آقای بخشدار تماس گرفتم که موبایل شان در دسترس نبود. وقتی موبایل آقای بخشدار در دسترس نباشد یعنی در حال سرکشی از منطقه ای است که موبایل در آنجا آنتن ندارد. … ناچار برایشان پیامک فرستادم و درخواست پیگیری قطعی برق را هم نمودم…. وقتی روستای آغوزگله را رد کردیم، آقای بخشدار زنگ زدند و گفتند « پیگیر وصل شدن برق بالاده هستم ». از جناب امینی بخاطر پیگیری شان صمیمانه تشکر کردم، چون هنگامی که دو ساعت دیگر به بالاده رسیدیم، برق بالاده و سایر روستاهای منطقه دوسرشمار وصل شده بود.» گاهی لازم است جانب انصاف در تحلیل و قضاوت گفته های دیگران رعایت شود که در دین مبین اسلام نیز بارها بدان اشاره شده است.

5 . سایت روستای اروست وابسته به دهیاری این روستا برای بار اول نیست که دست به چنین جوسازی هایی می زند و در گذشته نیز مطالب کذب و بی اساسی را به سایت و مسئولان چهاردانگه نیوز نسبت داده بود که حتی می توانست پیگرد قانونی بدنبال داشته باشد که ما از حقمان بدلیل وحدت اهالی چهاردانگه که خود نیز عضو کوچکی از این مردم هستیم، گذشتیم. این سایت نه مدیر خود را به مخاطبانش معرفی کرده و نه تلفن و ایمیلی دارد تا بتوان در زمان های لازم با آنها ارتباط برقرار کرد.

متاسفانه نمیدانم سایت اروست دنبال چه چیزی هست که از هر موضوعی می خواهد بر علیه این و آن استفاده کند! بهتر است برای اعتلا و رشد چهاردانگه به ویژه حفظ و نگهداری چشمه منحصر بفرد سورت با یکدیگر همدل و مهربان بوده و به تخریب دیگران به ویژه مسئولان زحمتکش چهاردانگه که امکانات شهر و شهرنشینی را بر خدمت به مردم در بخشی دور افتاده ترجیح نداده اند، پرهیز کنیم.

امیدوارم مسئولان سایت اروست خود را به مخاطبان شان بشناسانند (که این حق مخاطبانش است) و با دیگران صادقانه حرف بزنند تا جواب منطقی و صادقانه دریافت کنند.

با احترام. عین اله آزموده / یکی از مدیران پایگاه خبری چهاردانگه نیوز

…………………………………………………

چهاردانگه نیوز: این جوابیه در تاریخ 29 خرداد 1393 توسط آقای آزموده و در بخش نظر سایت اروست برای مسئولان آن سایت ارسال شده تا طبق قانون مطبوعات نسبت به انتشار جوابیه اقدام نمایند.

3 نظرات
 1. کیاسری می گوید

  خنده داره که از مطلب چهاردانگه نیوز برای تخریب بخشدار و چهاردانگه نیوز استفاده کرده اند دیگه دوران این اختلاف افکنی ها تمام شد
  در ضمن سایت اروست هروقت به نفع شورا و دهیاری بود برای دهیاری و شورای اروست می باشد ولی هر وقت گردانده اش سوتی میده دهیاری میگه مال ما نیست

 2. قلعه سری می گوید

  جناب آزموده. چه ربطی به سایت اروست دارد؟ این مسیر با کوچکترین بارانی مسدود می شود جنابعالی در شهر زندگی می کنی و از احوال ما بی خبری. چرا در این مدت ۴ سال کاری اساسی و زیربنایی انجام نگرفته تا آب اندک باران و نه حتی سیل وارد جاده نشود؟ ما مردم این منطقه متحد هستیم و بی خود و بی جهت به سایت اروست که از دل ما سخن می گوید تهمت نزنید آقایان (….).
  به سایت اروست هم سر زدیم در آنجا لینک تماس با ما وجود داشت. شما چشمانتان را بستید.
  هر وقت کوچکترین بادی می وزد برق منطقه ما قطع می شود. چرا کار اساسی انجام نمی دهند؟ منافع شما در (….) چیست؟ چقدر پول می گیرید که از (….) حمایت می کنید؟
  پوشش موبایل در منطقه دو ماه است که تکمیل شده است و ما دیگر نقطه کور نداریم آن هم به خاطر پیگیری های مردم بود و نه (….)
  ………………………………………………………………………………
  چهاردانگه نیوز: با سلام خدمت آقا یا خانم قلعه سری. بخشی از مطالب شما در داخل (…) بخاطر توهین به اشخاص حقیقی و حقوقی حذف شده است. هم چنین منظور از راه های تماس؛ همانا تلفن مسئول سایت، ایمیل و یادداشت در زیر هر مطلب می باشد که ظاهراً در همه سایت های ایران و جهان امری مرسوم می باشد. توصیه می کنم مشکلات تان را از مجاری قانونی پیگیری کنید. باران سیل آسای آن روز واقعاً شدید و ادامه دار بوده و به همین خاطر در پهنه وسیعی از شهرستان های ساری تا گرگان سیل جاری شده بود.
  بنده و همکارانم در سایت چهاردانگه نیوز بیش از هر کس دیگری در چهاردانگه، چشمانمان را باز کرده ایم تا مشکلات ریز و درشت شما اهالی محترم را به اطلاع مسئولان رسانده و پیگیر رفع مشکلات باشیم. هر چند صدها کیلومتر دورتر از چهاردانگه زندگی می کنم ولی حضور فیزیکی افراد در دنیای امروز که همه امور از طریق تکنولوژی ارتباطی قابل پیگیری می باشد دیگر معنی ندارد. سایت چهاردانگه نیوز در هر روستا و منطقه ای از همکاری اعضای محترم شوراها و دهیاری ها و نیز تعدادی جوان تحصیلکرده و داوطلب به عنوان خبرنگار افتخاری بهره مند می باشد که اطلاعات و اخبار را دریافت و پس از صحت و سقم در اختیار ما قرار می دهند و ما نیز پس از ویرایش، آن را منتشر می کنیم. امیدوارم توانسته باشم بر آگاهی شما افزوده باشم. با احترام. آزموده

  1. عباسعلی می گوید

   یه سوال: چرا توی این منطقه با یه نسیم برق قطع میشه و با یه بارون جاده بسته میشه؟ سالهای سال همین بوده و هست. مسئولین عوض شدند ولی شرایط همچنان باقی است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.