پایگاه خبری چهاردانگه
بخش چهاردانگه شهرستان ساري

جدال بر سر علت مسمومیت اهالی کلاردشت

0

در روز گذشته بیش از 3۰۰ نفر از اهالی کلاردشت به دلیل درد در ناحیه شکم و مسمومیت به بیمارستان حضرت قائم کلاردشت مراجعه کردند و علوم پزشکی علت این پدیده را عامل ویروسی و آلودگی آبی پیش بینی کرده بود.

به گزارش پایگاه خبری چهاردانگه، به نقل از ایسنا، محسن اعرابی معاون بهداشتی  دانشگاه علوم پزشکی مازندران در جمع خبرنگاران، در مورد  آخرین وضعیت وقوع بیماری گوارشی در کلاردشت با بیان این که از ساعت ۲۱ روز یکشنبه ۶ خرداد ۹۷ ، تعدادی از شهروندان کلاردشتی با علائم بیماری گوارشی خفیف به بیمارستان حضرت قائم (عج) این شهرستان مراجعه کردند اظهار کرد: تا صبح امروز سه شنبه ۸ خرداد ۹۷  کل آمار مراجعین   ۳۰۹ نفر بوده که از این تعداد ۳۰۴ نفر به صورت سرپایی درمان ومرخص  و ۵ نفر نیز پس از بستری و انجام اقدامات درمانی لازم شب گذشته ترخیص شدند.

وی با اشاره به بارندگی های شدید در روزهای اخیر در منطقه  کلاردشت گفت: اکیپ های سازمان های آب و فاضلاب شهری و روستایی در منطقه مستقر شدند و اصلاحات لازم را برای ایمنی آب آشامیدنی به عمل آوردند و شبکه تحت پوشش این دو شرکت در حال حاضر در وضعیت مطلوبی به سر می برد.

اعرابی با بیان اینکه کلر سنجی به صورت کامل در سیستم شبکه آبرسانی این شهرستان به صورت کامل در حال انجام است یادآور شد:  پس از دریافت گزارش های اولیه،  تیم مرکز عملیات بحران دانشگاه علوم پزشکی مازندران در منطقه حاضر شده و پس از انجام اقدامات لازم جهت بررسی علل وقوع این وضعیت،  از بیماران و منابع آب آشامیدنی شهرستان کلاردشت نمونه گیری های مورد نیاز دریافت شد و ﺟﻬﺖ اﻧﺠﺎم ﺑﺮرﺳﻲ‌ﻫﺎی آزﻣﺎﻳﺸﮕﺎﻫﻲ به آزمایشگاه مرجع در تهران ارسال گردید.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مازندران با اشاره به این که تظاهر بیماری در بیماران مراجعه کننده به صورت بیماری گوارشی با علائم خفیف بوده علل ویروسی را یکی از دلایل قوی این وضعیت دانست و تصریح کرد: به محض دریافت نتایج آزمایشگاهی از مرکز تهران اطلاع رسانی لازم را انجام خواهیم داد.

اعرابی با تاکید بر رعایت بهداشت فردی بیان کرد:  شست و شوی دست ها با آب و مایع ضد عفونی کننده پس از اجابت مزاج و قبل از غذا خوردن در پیشگیری بسیاری از بیماری ها موثر است.

*هیچ گونه آلودگی در آب های کلاردشت وجود ندارد

مجید عبدالهی، مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب روستایی مازندران در گفت و گو با ایسنا از تکذیب آلودگی آب در کلاردشت خبر داد وگفت: آب منطقه کلاردشت روز گذشته مورد آزمایش قرار گرفت و امروز نتیجه آن در آزمایشگاه های ما بررسی شد، اما هیچ گونه آلودگی میکروبی در آن مشاهده نشده است.

وی افزود نمونه آب به آزمایشگاه های تهران نیز فرستاده شده و نتیجه آن در دست بررسی  است؛ اما برای اطمینان بیشتر، دوز کلر را بالا بردیم.

عبدالهی تصریح کرد: تمامی شهرستان کلاردشت اعم از بخش شهری و روستایی درگیر این وضعیت هستند و حتی روستاهایی که تحت پوشش ما نیست هم این مشکل را دارند.
 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.