کد خبر:16927
پ
tasadof-18-farvardin-93-thum

جاده کیاسر یا قتل گاه مردم منطقه؟! / مسئولین به فکر چاره باشند

تقریبا” کمتر هفته ای شده که خبر از از تصادف و مرگ و میر در جاده کیاسر ساری نشنویم.جاده ای که این روزها لقب قتل گاه به خود گرفته است.

 

به گزارش پایگاه خبری چهاردانگه ساری، به نقل از تابناک مازندران، جاده ساری –  کیاسر –  سمنان که راه ارتباطی استان مازندران به استان های شرقی و جنوبی کشور می باشد متاسفانه در بدو امر به صورت یک جاده اصلی ارتباطی بین استان ها و ترانزیتی دیده نشده  است به همین دلیل  این جاده بسیار باریک و پر پیچ خم و غیر استاندارد ساخته شده است.

 

طول جاده از ساری تا دوراهی دامغان، سمنان، کیاسر در حدود ۱۳۰ کیلومتر است و در ایام تعصیل و تابستان، بار سنگین ترافیک جاده های هراز، فیروزکوه و مشهد بر گرده این جاده سنگینی می کند.

 

tasadof-93-12-23-5

 

جاده ای که باید در مسیر فراهم کردن رفاه  و آسایش مردم جهت  ایاب ذهاب قرار گیرد امروزه تبدیل به مصیبتی برای مردم منطقه شده که در ایام سال شاهد جان باختن عزیزان خود در این جاده بسیار خطرناک می باشند.

 

البته دلایل گوناگونی را می توان برای حجم زیاد تصادفات در این جاده در نظر گرفت اما به اعتقاد کارشناسان امر مهمترین دلایل این مساله غیرمهندسی بودن جاده،وجود زیبایی طبیعی اطراف جاده و مراجعه مردم برای استفاده از مواهب الهی،شیب غیراستاندارد جاده،ناآشنا بودن رانندگان به جاده،نداشتن علایم راهنما کنار جاده ای،رها شدن دام در کنار جاده،رانش جاده،حضور کمرنگ پلیس راه،فرهنگ غلط رانندگی،نداشتن راه فرار در حاشیه جاده و…می باشد.

 

فرمانده نیروی انتظامی استان مازندران روز گذشته در حاشیه آیین آغاز به‌کار پلیس محله در مرکز مازندران در جمع خبرنگاران در مورد جاده کیاسر ساری گفت: محور ساری- سمنان در ایام نوروز بیشترین فوتی ناشی از تصادفات را داشته و جاده کیاسر تبدیل به قتل‌گاه شد.

 

tasadof-93-7-9-3

 

سردار جعفری نسب ادامه داد: جاده کیاسر به لحاظ کوهستانی، کم عرض بودن و وجود معادن زیاد سبب شد تا خودروهای سنگین تردد کرده و تصادفات زیادی را در این محور داشته باشیم.

 

در این بین نباید این نکته را فراموش کرد انتقال زباله شهرستان ساری برای دپو و دفن به منطقه ای در مرز استان مازندران و سمنان که در طول مسیر سربالایی، شیرابه های زباله در سطح جاده تخلیه می شود و با توجه به مه گیر و بارندگی مداوم منطقه، سطح جاده بسیار لغزنده بوده یکی از عوامل تشدید کننده تصادفاتو مرگ و میر مردم مظلوم این منطقه است.

 

tasadof-18-farvardin-93-1

 

علی ایحال انتظار می رود مدیران دستگاههای اجرایی به جای انداختن تقصیر این مساله به زمین دیگران به فکر تدبیر بوده و برای نجات مردم منطقه کاری کرده تا اینچنین شاهد مرگ و میر در قتل گاه مازندران نباشیم.

 

دیدگاه کاربران ۲ دیدگاه
  • ناصر سعیدی کیاسری ۱۱ فروردین ۱۳۹۴ / ۱۹:۱۲
    0 0

    مرگ حق است جاده کیاسر وسیله ای بیش نیست.

  • عباس ۱۷ فروردین ۱۳۹۴ / ۱۴:۴۲
    0 0

    این چه حرفی است، جاده واقعا مشکل دارد، مگر یزید حق بود که جان امام حسین ( ع) را گرفت!

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید