کد خبر:39352
پ
sanjesh

توزیع کارت آزمون سراسری ۱۳۹۵ از فردا

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور گفت: کارت داوطلبان از طریق پایگاه اینترنتی این سازمان به نشانی www.sanjesh.org توزیع می شود.

 

به گزارش پایگاه خبری چهاردانگه، به نقل از خبرگزاری صداوسیما، ابراهیم خدایی افزود: در این آزمون ۸۶۰ هزار و ۱۰۹ داوطلب نام نویسی کرده اند که از این تعداد ۵۹ درصد زن و ۴۱ درصد مرد هستند.
 
 
وی با بیان اینکه برخی از داوطلبان در دو و یا سه گروه آزمایشی نام نویسی کرده اند گفت: این افراد باید دو و یا سه کارت ورود به جلسه آزمون از این سایت دریافت کنند و با توجه به این موضوع برای حدود یک میلیون  و ۱۴ هزار داوطلب کارت ورود به جلسه آزمون صادر شده است.
 
 
خدایی افزود: در گروه آزمایشی علوم ریاضی و فنی حدود ۱۶۲ هزار نفر، در گروه آزمایشی علوم تجربی حدود ۵۱۹ هزار نفر، در گروه آ‍ زمایشی علوم انسانی ۱۶۱ هزار نفر، در گروه هنر ۵۴ هزار نفر و در گروه زبان های خارجی ۱۱۵ هزار نام نویسی کرده اند.
 
 
وی با بیان اینکه این آزمون صبح و عصر روزهای پنج شنبه و جمعه ۲۴ و ۲۵ تیر برگزار می شود گفت: آزمون گروه های آزمایشی علوم ریاضی و فنی و علوم انسانی صبح پنج شنبه، آزمون گروه هنر عصر پنجشنبه، آزمون گروه علوم تجربی صبح جمعه و آزمون گروه زبان های خارجی عصر جمعه برگزار می شود.
 
 
خدایی افزود: سؤالات این آزمون به صورت چهار گزینه ای و شخصی سازی شده است و نام و مشخصات فرد بر روی دفترچه سوالات و پاسخ نامه درج شده است.
 
 
وی گفت: سوابق تحصیلی با تاثیر مثبت اعمال می شود که ۲۵ درصد برای سال سوم آموزش متوسطه و ۵ درصد برای دروس پیش دانشگاهی که به صورت نهایی و کشوری برگزار شده است.
 
 
خدایی افزود: نتایج اولیه این آزمون نیمه دوم مرداد اعلام می شود و شمار داوطلبان این آزمون در مقایسه با پارسال حدود ۱۷ هزار کاهش داشته است.
 
 
رئیس سازمان سنجش آموزش کشور گفت: بر اساس مصوبه شورای سنجش و پذیرش دانشجو، امسال پذیرش در حدود ۸۲ درصد از کل ظرفیت آموزش عالی صرفاً بر اساس سوابق تحصیلی خواهد بود. 
 
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید