کد خبر:137827
پ
تلفات پرندگان در میانکاله به مرز ۱۵ هزار قطعه رسید

تلفات پرندگان در میانکاله به مرز ۱۵ هزار قطعه رسید

به گزارش خبرگزاری فارس از مازندران، روزهای غم‌انگیز در میانکاله در حالی سپری می‌شود که کماکان ماموران محیط زیست درحال پایش، جمع‌آوری و دفن بهداشتی لاشه‌های پرندگان هستند. هوای این روزهای میانکاله خاکستری است و صدایی از این طبیعت شنیده نمی‌شود و کماکان تلاش محیط بانان برای جمع‌آوری و دفن بهداشتی لاشه‌های پرندگان هستند. براساس […]

به گزارش خبرگزاری فارس از مازندران، روزهای غم‌انگیز در میانکاله در حالی سپری می‌شود که کماکان ماموران محیط زیست درحال پایش، جمع‌آوری و دفن بهداشتی لاشه‌های پرندگان هستند.

هوای این روزهای میانکاله خاکستری است و صدایی از این طبیعت شنیده نمی‌شود و کماکان تلاش محیط بانان برای جمع‌آوری و دفن بهداشتی لاشه‌های پرندگان هستند.

براساس اطلاعیه شماره ۲۴ درباره تلفات غیرعادی پرندگان مهاجر آبزی در تالاب بین المللی میانکاله و خلیج گرگان، عملیات پایش و جمع‌آوری لاشه پرندگان مهاجر آبزی روز سه‌شنبه پنجم اسفند ماه ۹۹ نیز با اعزام اکیپ‌های از محیط‌بانان و کارشناسان اداره حفاظت محیط زیست بهشهر، گلوگاه و اداره کل انجام که ۷۴۸ قطعه پرنده مهاجر آبزی از گونه‌های چنگر معمولی، فلامینگو، مرغابی و کاکایی تلف شده، از سطح خلیج و ساحل جمع‌آوری و دفن بهداشتی شدند.

گفتنی است طی ۲۶روز گذشته، مجموع تلفات پرندگان مهاجر جمع‌آوری شده، به عدد ۱۴ هزار و ۴۴۷ قطعه رسیده است.

قابل ذکر است، عملیات پایش و جمع‌آوری لاشه‌ها توسط چندین گروه توسط قایق، تراکتور، تراکسور، موتور سیکلت و بصورت پیاده در ضلع شرقی و جنوبی تالاب و خلیج انجام شد.

همچنین در عملیات پایش و جمع آوری لاشه پرندگان تلف شده امروز نیز ماموران یگان حفاظت محیط زیست شهرستان بندرگز نیز حضور داشتند.

 /۸۶۰۳۴/جلینک منبع اصلی مطلب

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید

ساری، مجتمع میلاد نور
09114755194