پایگاه خبری چهاردانگه
بخش چهاردانگه شهرستان ساري

تصاویر یاکوب فیشر (Jakob Fischer ) اهل کشور آلمان از چشمه سورت

آقای فیشر در ماه های آوریل و می سال گذشته ( ۲۰۱۵ ) برابر با اردیبهشت سال ۱۳۹۴ سفری به کشورمان داشته و در این بین در روز ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۴ در بازدیدی که از چشمه سورت بخش چهاردانگه داشته تصاویری از این چشمه و اطراف آن را تهیه کرده است.

2

بخش چهاردانگه که وسیع ترین بخش استان مازندران است، جاذبه ها و اماکن گردشگری زیبا و بعضاً منحصر به فردی دارد. به همین واسطه گردشگران داخلی و خارجی هر ساله به این منطقه سفر کرده و از جاذبه های دیدنی آن دیدن می کنند. در این میان یکی از منحصر به فردترین مکان های منطقه که شهرت و مقبولیت جهانی دارد، چشمه ی سورت است. این چشمه به ویژه بعد از سال ۱۳۸۷ که به عنوان دومین اثر طبیعی ایران بعد از دماوند ثبت جهانی شد هر ساله میزبان تعدادی از گردشگران و جهانگردان خارجی است که پس از مطلع شدن از وجود این چشمه به ویژه از طریق رسانه های مجازی ترغیب می شوند تا به بخش چهاردانگه سفر کرده و از آن دیدن کنند. این جهانگردان و گردشگران خارجی می توانند بهترین سفیر برای منطقه بوده و با بازگشت به کشور خود این مکان را به دیگران هم توصیه کرده تا با حضور دیگر گردشگران به منطقه موجب افزایش توریسم گردشگری شوند.

 پایگاه خبری چهاردانگه  در ادامه انتشار تصاویری از لنز دوربین این گردشگران خارجی که به واقع بهترین سفیران کشورمان برای جهان خواهند بود این بار چشم در لنز و نگاه دوربین یکی دیگر از این گردشگران خارجی نموده است.

در ادامه این سلسله مطالب تصاویری زیبا از چشمه ی سورت و اطراف آن که توسط آقای یاکوب فیشر ( Jakob Fischer ) تهیه شده را خدمت شما تقدیم می کنیم.

آقای یاکوب فیشر اهل کشور آلمان بوده و هم اکنون دانشجوی مقطع دکتری دانشگاه International Max Planck Research Schools, for Global Biogeochemical Cycles به اختصار ( IMPRS-gBGC  ) در شهر لایپزیک کشور آلمان در رشته ی بیوگرافی تجزیه و تحلیل سیستم می باشد.

آقای فیشر در ماه های آوریل و می سال گذشته ( ۲۰۱۵ ) برابر با اردیبهشت سال ۱۳۹۴ سفری به کشورمان داشته و در این بین در روز ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۴ در بازدیدی که از چشمه سورت بخش چهاردانگه داشته تصاویری از این چشمه و اطراف آن را تهیه کرده است.

در ادامه تصاویر این گردشگر خارجی را از چشمه ی سورت و اطراف آن را با هم می بینیم.

برای مشاهده در اندازه بزرگتر روی هر کدام از تصاویر کلیک کنید.

Jakob-Fischer-1 Jakob-Fischer-2 Jakob-Fischer-3 Jakob-Fischer-4 Jakob-Fischer-5 Jakob-Fischer-6 Jakob-Fischer-7 Jakob-Fischer-8

یاکوب فیشر ( Jakob Fischer ) از کشور آلمان

 

2 نظرات
 1. عالیشاه می گوید

  چه عجب باور کردین که توسط فضای مجازی به این منطقه اومدن!!! مسئولین که فکر می کنند گردشگران خواب نما می شوند و به منطقه می ایند. این فرد با پیگیری جوانان اروست به این منطقه آمد و یک شب در منزل همان خانمی که تصاویرش آمده اقامت کرد. اگر تبلیغات گسترده اینترنتی توسط سایت باداب سورت نبود آیا این فرد می توانست این نقطه زیبا از جهان را پیدا کند؟جالب است تمام مسیر را بدون خودرو شخصی و فقط از طریق خودرو های عبوری طی کرد. حتی در برگشت هم با مینی بوس قدیمی بنز آلمان اروست را به مقصد ساری ترک کرد. در تمام مسیر اطلاع دارم که بچه های سایت تلفنی ایشان را به زبان انگلیسی راهنمایی می کردند. جا دارد از مسئولین ترمینال دولت ساری هم تشکر کنیم که برای رزرو بلیط به مقصد تبریز برای این جهانگرد با بچه های اروست به خصوص سایت اینترنتی باداب سورت کمال همکاری رو کردند.
  بچه های سایت باداب سورت روزانه پاسخگوی بیش از ۱۰۰ تماس تلفنی و ایمیل از گردشگران سراسر جهان می باشند. همچنین آنها با ابتکاری که به خرج دادند از انجائیکه بیشترین مسافر از تهران می اید مسیر پل سفید فزیم شهر را معرفی کردند که با گذار از آن جاده طلایی گردشگران می توانند پل ورسک دریاچه شورمست – سد سلیمان تنگه – دریاچه چورت – دریاچه الندان – باداب سورت و در انتهای مسیر برگشت غار دربند مهدیشهر را ببینند. درواقع جوانان سایت باداب سورت با ترسیم خط طلایی گردشگری اقتصاد مقاومتی را به معنای حقیقی کلمه سالهاست پیاده کردند تا مردمان سرزمینمان طعم رونق اقتصادی بدون نفت را بچشند. اما این کار ها هیچ ارتباطی به تعاونی های روستایی ندارد و ۱۵ سال است که انجام می شود!!!!!
  قابل توجه بخشدار چهاردانگه.
  تارنمای رسمی منطقه نمونه گردشگری باداب سورت
  http://www.BadabSoort.com

 2. حسین احمدی می گوید

  با تشکر از مدیر این سایت که در انتشار این مطالب پیگیر هستند ازمسولین استانی و حتی مسولین کشوری تقاضا دارم که این منطقه توجه بیشتری داشته باشند از جمله ی مشکلات منطقه سورت ۱راه های نامناسب ۲ اب اشامیدنی ۳ سرویس بهداشتی ۴ عدم نظارت بر منطقه که باعث نابودی اثر طبیعی می شود

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.