پایگاه خبری چهاردانگه
بخش چهاردانگه شهرستان ساري

تسهیلات سرمایه در گردش برای محصولات باغی پرداخت می‌شود

0

به گزارش خبرگزاری فارس از ساری، بابک مؤمنی سرپرست سازمان جهاد کشاورزی مازندران صبح امروز در جلسه با فعالان صنعت مرکبات استان با بیان اینکه جهاد کشاورزی خانه تولیدکنندگان و کشاورزان مازندرانی است و این مجموعه گوش شنوا برای شنیدن حرف‌های کشاورزان و بهره برداران است، اظهار کرد: با اصلاح و احیاء باغات و به کارگیری روش‌های نوین علمی، مرکبات مازندران کیفیت پیدا کرد و حرفی برای گفتن در بازارهای جهانی دارد و تبدیل به یک برند شده است.

وی افزود: باید پایانه‌های قدرتمند داشته باشیم و تنها اکتفا به یک پایانه صادراتی نکنیم و با رقابتی شدن فعالیت‌ها، منافع آن به باغداران و کشاورزان استان برسد.

 سرپرست سازمان جهاد کشاورزی مازندران ادامه داد: محصولاتی در مازندران ‌تولید می‌کنیم که شایستگی بازارهای جهانی را دارد.

مؤمنی با بیان اینکه اقتدار برنج مازندران را بر می‌گردانیم، گفت: نمی‌گذاریم قیمت مرکبات مازندران دچار خدشه شود، امسال قیمت مرکبات نسبت به سال های گذشته بهتر است.

سرپرست سازمان جهاد کشاورزی مازندران اظهار کرد: قول تسهیلات سرمایه در گردش برای محصولات باغی را از وزارت جهادکشاورزی گرفتیم تا در اختیار این قشر قرار گیرد.

این مسؤول با اشاره به اینکه تسهیلات باید عملکردگرا باشد، افزود: توسعه صادرات با همت همه بخش‌ها گسترش بیشتری خواهد یافت و باید صادرات محصولات کشاورزی را در سال های آینده افزایش دهیم و یقینا  شناسنامه‌دار کردن باغات می‌تواند یکی از دلایل افزایش صادرات محصول  باشد.

وی تصریح کرد: در بحث سرمایه در گردش محصولات باغی باید جدی‌تر ورود پیدا کنیم و به ثمر نشستن آن نیازمند پیگیری روزانه است چراکه این اتفاق به تقویت بازار و کشاورز می‌انجامد.

 مؤمنی خاطرنشان کرد: سورتینگ‌های سطح استان باید تقویت شوند و‌ ارتقاء پیدا کنند و ظرفیت‌های خوبی می‌توان در کنار سورتینگ‌ها داشته باشیم.

پایان پیام/۸۶۰۳۵/م


لینک منبع اصلی مطلب

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.