پایگاه خبری چهاردانگه
بخش چهاردانگه شهرستان ساري

تسریع در اجرای راه‌آهن برقی نوار ساحلی دریای خزر

0

استاندار مازندران گفت: باید با پیگیری جدی، فراخوان سرمایه‌گذاری در راه‌آهن برقی «تهران – شمال» و راه‌آهن برقی نوار ساحلی هر چه سریع‌تر منتشر شود.

‌به گزارش پایگاه خبری چهاردانگه، به نقل از ایسنا، استاندار مازندران در نشست مرکز خدمات سرمایه‌گذاری خارجی مازندران اظهار کرد: با پیچیدگی فرآیندها سرمایه‌گذار را فراری ندهیم و جذب سرمایه‌گذار به معنای واقعی عملیاتی شود.

وی فعالیت بیشتر و جدی‌تر مرکز خدمات سرمایه‌گذاری خارجی استان را خواستار شد و خاطرنشان کرد: باید سرمایه‌گذاری داخلی و خارجی را توامان دنبال کنیم.

مقام عالی دولت در مازندران بر ساده‌سازی فرآیندها برای جذب سرمایه‌گذاری خارجی تأکید و تصریح کرد: برای تغییر کاربری پروژه‌های زیرساختی و زیربنایی باید برنامه‌ریزی دقیقی شود تا در اسرع وقت مجوزها صادر شود.

وی افزود : در حوزه سرمایه‌گذاری نیروگاه‌ها با مقیاس کوچک باید زمینه تولید 2000 مگاوات برق جدید فراهم شود.

اسلامی پایش دقیق تسهیلات و اراضی برای تحقق تعهد توسط سرمایه‌گذاران را خواستار شد و تصریح کرد: سرمایه‌گذاران بسیاری در حال مراجعه برای سرمایه‌گذاری هستند اما باید خوب هدایت شده و مرکز خدمات سرمایه‌گذاری خارجی نیز باید فعال‌تر به میدان بیاید.

استاندارمازندران خاطرنشان کرد: باید با پیگیری جدی، فراخوان سرمایه‌گذاری در راه‌آهن برقی «تهران – شمال» و راه‌آهن  برقی نوار ساحلی هر چه سریع‌تر منتشر شود.

وی بر استفاده از ظرفیت میانکاله برای سرمایه‌گذاری در شرق استان تاکید کرد و گفت: سه استان روسیه برای توسعه مناسبات تجاری با استان‌های شمالی ایران اعلام آمادگی کرده‌اند و باید مرکز سرمایه‌گذاری خارجی فعالانه‌تر وارد میدان شود.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.