پایگاه خبری چهاردانگه
بخش چهاردانگه شهرستان ساري

ترویج فرهنگ و هنر بومی مازندران در ایام نوروز

0

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، آیین اختتامیه جشنواره موسیقی فجر مازندران با حضور روح الله سلگی معاون سیاسی، امنیتی‌ و اجتماعی استاندار مازندران، عباس زارع مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان و سمیه قاسمی طوسی مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری با استقبال پر شور هنردوستان در سالن اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان برگزار شد.

معاون، سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار مازندران طی سخنانی در خصوص فرهنگ و هنر اصیل مازندرانی گفت: ما باید قدردان زحمات هنرمندان خود باشیم، در حال حاضر می‌بینیم که به فرهنگ و هنر بومی مازندرانی دقت و توجه لازم نشده‌ است؛ دچار آسیب، تغییر و تحول شد، باید تلاش شود تا فرهنگ اصیل خود را احیا و بازسازی کنیم.

روح‌الله سلگی اظهار کرد:  همه‌ی کسانی که در موسیقی فعال هستند، پیشتازان حفظ فرهنگ اصیل مازندرانی خواهند بود.

معاون، سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار مازندران خاطرنشان کرد: با توجه به آمار بدست آمده، ما با حجم عظیمی از گردشگران و مسافران نوروزی در استان مازندران مواجه خواهیم بود، ما از این موقعیت و حضور انبوه گردشگران می‌توانیم در جهت بهبود فرهنگ و هنر خود تلاش کنیم.

سلگی خاطرنشان کرد: همه‌ی فرمانداران و شهرداری‌ها را موظف و مکلف کردیم تا نوروزگاه‌هایی را در ابتدای هر شهر قرار دهند و در این نوروزگاه‌ها فرهنگ اصیل مازندرانی تبلیغ شود تا یک شادابی و نشاطی برای آنها شکل گیرد.

در پایان جشنواره از پیشکسوتان عرصه موسیقی «محمدرضا اسحاقی، عسگر آقاجانیان، محمد ابراهیم عالمی، حسین علمباز، رجب رمضانی، محمد علی طاهری، شعبان نیکخو، علی دیوسالار» تجلیل شد، و همین‌طور نشان درجه یک هنری استادعزیز و هنرمند موسیقی مازندرانی، «محمد رضا اسحاقی» توسط معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مازندران اعطا شد.

 /۸۶۰۳۱/


لینک منبع اصلی مطلب

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.