پایگاه خبری چهاردانگه
بخش چهاردانگه شهرستان ساري

تجهیز ۱۰ حلقه چاه کشاورزی برای آب ۲۰۰ هکتار از شالیزار مازندران

0

به گزارش خبرگزاری فارس از ساری، حیدر داودیان مدیرعامل شرکت آب‌ منطقه‌ای مازندران در بازدید از وضعیت چاه‌های کشاورزی استان اظهار کرد: برای تأمین آب مورد نیاز ۲۰۰ هکتار از کشتزارهای ساری، میاندورود، قائم‌شهر و سوادکوه شمالی با تجهیز ۱۰ حلقه چاه در این شهرستان‌ها شرایط تسهیل شده است.

وی با اشاره به شرایط خشکسالی حاکم بر سال آبی جاری، اظهار کرد: کاهش آورد رودخانه‌ها و میزان بارندگی سبب شده که در بسیاری از نقاط استان برای تأمین آب کشاورزی نگرانی‌هایی ایجاد شود و حتی در بعضی نقاط ناچار به اعلام ممنوعیت کشت شویم. با این حال تلاش بر این است تا با شیوه‌های گوناگونی که در شرایط خشکسالی قابلیت اجرا دارند، مشکلات کشاورزان برای تامین آب را کاهش دهیم که تجهیز چاه‌های راکد یکی از این قبیل اقدامات است.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای مازندران افزود: تعدادی از چاه‌های راکد که امکان بهره‌برداری از آنها وجود دارد، شناسایی شدند.

داودیان اضافه کرد: در حال حاضر ۱۰ حلقه از این چاه‌های کشاورزی عمومی با تأمین اعتبار لازم تجهیز شدند و تعدادی از چاه‌های دیگر نیز در حال تجهیز هستند.

مدیرعامل شرکت آب‌ منطقه‌ای مازندران خاطرنشان کرد: در این طرح تاکنون سه چاه در شهرستان ساری با مجموع سطح زیر پوشش ۵۰ هکتار، سه چاه در شهرستان میاندورود با مجموع سطح زیر پوشش ۶۵ هکتار، یک چاه در قائمشهر با سطح زیر پوشش ۴۵ هکتار و یک چاه نیز در سوادکوه شمالی با سطح زیر پوشش ۵۰هکتار وارد مدار شده‌اند.

داوودیان با بیان اینکه تجهیز چاه‌ها با انجام عملیات برق‌رسانی، نصب پمپ و لوله‌گذاری چاه‌ها انجام شده است، گفت: برای تجهیز این ۱۰ حلقه چاه مجموعا ۲۰۰ میلیارد ریال هزینه شد.

وی اظهار کرد: با وجود تلاشی که همکاران ما در سراسر استان برای تأمین آب مورد نیاز کشاورزی انجام می‌دهند، با توجه به شرایط خشکسالی انتظار داریم کشاورزان توصیه‌های کارشناسان را برای جلوگیری از بروز خسارت‌های ناشی‌ از خشکسالی جدی بگیرند.

پایان پیام/۸۶۰۳۴/م


لینک منبع اصلی مطلب

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.