پایگاه خبری چهاردانگه
بخش چهاردانگه شهرستان ساري

تاکید رئیس کل دادگستری مازندران بر مضر بودن سوخت مصرفی نیروگاه نکا

0

به گزارش پایگاه خبری چهاردانگه، رئیس کل دادگستری مازندران با تاکید بر اینکه مدیران دستگاه‌های اجرایی باید برای حل مشکلات استان مطالبه گری کنند، مشکلات زیست محیطی نیروگاه نکا را از جمله مشکلات مهم موجود در استان عنوان و تصریح کرد: سوخت مازوت مصرفی نیروگاه نکا برای سلامتی مردم استان مضر بوده و با توجه به درجه کیفی پایین، مشکلات زیست محیطی را موجب شده است.

دکتر عباس پوریانی امروز در دومین نشست شورای قضایی استان که به میزبانی سازمان قضایی نیروهای مسلح مازندران برگزار شد، افزود: علیرغم اهمیت تولید برق و ضروری بودن فعالیت نیروگاه، متاسفانه سوخت مصرفی این نیروگاه به جای استفاده از سوخت گاز، مازوت نوع چهارم و از آلاینده های خطرناک برای سلامت انسان و محیط زیست بوده و مدیران استانی، نمایندگان محترم مجلس و دیگر مسئولین باید برای حل این مشکل بسیار مهم که با جان مردم مرتبط است، اهتمام ویژه داشته باشند. 
وی در ادامه سخنان خود اظهار کرد: نشست شورای قضایی مازندران از ظرفیت بسیار بالایی برخوردار است و باید با همراهی و همدلی از ظرفیت اعضای شورا برای حل مشکلات موجود استان در بخش های مختلف استفاده شود.
رئیس کل دادگستری مازندران ادامه داد: نشست شورای قضایی از جمله جلسات بسیار مهم استان و مصوبات آن لازم الاجراست و باید اقدام قانونی مناسب طبق موارد مصوب شده صورت گیرد؛ ضمن اینکه با توجه به اهمیت موضوعات مطرح، مدیران دستگاه های اجرایی استان باید شخصاً در این جلسه حضور پیدا کنند. 
به گزارش پایگاه خبری چهاردانگه، به نقل از ایسنا به نقل از روابط عمومی دادگستری مازندران، پوریانی در ادامه تصریح کرد: در راستای خدمات رسانی مطلوب به مردم در چهارچوب قانون، با حفظ شان و اقتدار دستگاه قضایی در کنار مدیران دستگاه های اجرایی هستیم؛ ولی در صورت بروز هرگونه تخلف و جرم، قطعاً در راستای اجرای دقیق قانون، اقدام خواهد شد.
رئیس کل دادگستری مازندران، مبارزه با فساد را یکی از اصول اساسی فعالیت های دستگاه قضایی استان عنوان و تاکید کرد: اجرای دقیق، قانون هدف مهم دادگستری مازندران است و با هرگونه فساد در هر سطح و منصبی، بدون مماشات برخورد قانونی خواهد شد.

تاکید رئیس کل دادگستری مازندران بر مضر بودن سوخت مصرفی نیروگاه نکا
پوریانی همچنین با اشاره به در پیش بودن هفته قوه قضاییه، یادآور شد: عملکرد و خدمات دستگاه قضایی استان باید در این هفته برای مردم تببین و تشریح شود.
رئیس کل دادگستری مازندران در ادامه از شعب دادگاه و دادسرای سازمان قضایی نیروهای مسلح استان مازندران بازدید و با کارکنان این سازمان دیدار و گفتگو کرد.

 

لینک منبع اصلی مطلب

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.