پایگاه خبری چهاردانگه
بخش چهاردانگه شهرستان ساري

تاکید بر رعایت موضوعات اخلاقی در تفرج‌گاه‌ها و سواحل/کشف بیش از ۹۰ درصد مواد مخدر ورودی به کشور

0

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، سردار قاسم رضایی جانشین فرمانده انتظامی بعدازظهر امروز در دیدار با نماینده ولی‌فقیه در استان با  ابراز خرسندی از حضور در استان مازندران و گرامیداشت یاد و خاطره شهدای این استان، اظهار کرد: بنا به فرمایشات سردار شهید قاسم سلیمانی عاقبت به خیری در شهادت است و بالاترین عبادت بندگی خداوند است.

وی با بیان اینکه نیروی انتظامی با عنایات خداوند متعال روز به روز به سمتی می‌رود که در تراز انقلاب اسلامی و در تراز جمهوری اسلامی است، گفت: هرچه به سمت معنویت پیش می‌رویم، انتهایی در آن وجود ندارد و این منش  و روحیه انقلابی در کارکنان نیروی انتظامی است که روز به روز تقویت می‌شود.

جانشین فرمانده نیروی انتظامی اظهار کرد: امروز نیروی انتظامی این افتخار را دارد که در عرصه‌های مختلف کشور سهم دارد و خوشبختانه مردم از این نیرو استقبال می‌کنند.

رضایی اضافه کرد: نیروی انتظامی خود را از مردم، برای مردم و خادم مردم می‌داند و این یک افتخار برای نیروی انتظامی است.

وی با تاکید بر اینکه نیروی انتظامی امروز در همه موضوعات سهم دارد، اظهار کرد: نیروی انتظامی آرامش مردم را برعهده دارد و در این راستا هوشمندانه عمل می‌کند.

جانشین فرمانده ناجا با اشاره به مرجعیت نیروی انتظامی، بیان کرد: امروز جایگاه نیروی انتظامی در بین مردم به عنوان مرجع است.

سردار رضایی با اشاره به جایگاه نیروی انتظامی به عنوان موثرترین مولفه در امنیت ملی، گفت: امنیت داخلی که وظیفه ناجاست، بسترساز امنیت ملی است.

وی از دیگر مولفه‌های مهم نیروی انتظامی را روابط بین‌الملل دانست و افزود: در موضوعات مختلف اعم از آرامش مردم و رعایت حقوق شهروندی نیروی انتظامی سرآمد است.

جانشین فرمانده ناجا با اشاره به اینکه مبارزه با مواد مخدر از دغدغه‌های مهم مردم است، افزود: در سال ۹۹ رکود تاریخی کشفیات مواد مخدر در دنیا شکسته شده و این افتخار نصیب نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران شد که موفق به کشف بیش از ۹۰ درصد مواد مخدر بالغ بر یک هزار و ۱۱۷ تن موادمخدر شد.

رضایی در ادامه با بیان این که جمهوری اسلامی لنگرگاه امنیت منطقه است، اظهار کرد: با توجه به تهدیدات پیرامونی کشور جمهوری اسلامی ایران از جمله قاچاق سلاح  در حوزه کشفیات سلاح از موفقیت‌های خوبی داشته‌ایم.

وی با اشاره به شعار سال مقام معظم رهبری آن را برای ناجا یک تکلیف دانست و گفت: در حوزه مبارزه با قاچاق کالا به عنوان بزرگترین مانع تولید در کشور، نیروی انتظامی با ایجاد قرارگاه مبارزه با قاچاق در مرزها و پایانه‌ها به صورت هدفمند فعالیت می‌کند.

جانشین فرمانده انتظامی توجه به حقوق شهروندی را از مهمترین موضوعات مورد بحث در نیروی انتظامی برشمرد و آن را به عنوان یکی از مهمترین موضوعات مورد توجه در این سفر برشمرد و افزود: با توجه به حجم مسافرت‌ها به استان‌های شمالی توجه به حقوق شهروندی در چارچوب قانون مطابق با احکام الهی و برخورد با ناهنجاری‌ها از مهمترین مطالبات مردم این استان است.

رضایی با بیان اینکه مردم استان‌های شمالی با تقدیم هزاران شهید رعایت شئون دینی و اخلاقی از سوی مسافران را حق خود می‌دانند، افزود: رعایت موضوعات اخلاقی در تفرج‌گاه‌ها و سواحل برابر درخواست مردم و آنجا که آرمان‌های انقلاب اسلامی قرار است مورد هدف قرار گیرد، نیروی انتظامی با ابزارهای گوناگون به مقابله با آن خواهد پرداخت.

وی با اشاره به عملکرد نیروی انتظامی استان در سال ۹۹ بیان کرد: نیروی انتظامی استان مازندران در سال گذشته در موضوعات مختلف موفق عمل کرده است و این به لطف و پشتیبانی دستگاه‌های اجرایی و نماینده محترم ولی فقیه در این استان، مشارکت‌های مردمی و اقدام به موقع در برخورد با هنجارشکنان بوده است.

جانشین فرمانده ناجا با اشاره به بحث انتخابات آن را یکی از ماموریت‌های جدی نیروی انتظامی در سال ۱۴۰۰ برشمرد و گفت: برابر مصوبه شورای عالی امنیت مسؤولیت اصلی امنیت انتخابات با نیروی انتظامی است.

سردار رضایی با اشاره به تحرکات دشمنان برای جلوگیری از شور انتخاباتی در مردم، گفت: ما امروز هیچ دغدغه‌ای در بحث انتخابات نداریم و با این ایده که شاهد انتخاباتی پرشور در کشور خواهیم بود، برنامه ریزی‌های لازم را انجام داده ایم.

وی از دیگر موضوعات اثر گذار در امنیت کشور را اشرار و هنجارشکنان عنوان کرد و گفت: در این راستا طرح‌های مقابله با هنجارشکنان تشدید خواهد شد و هماهنگی‌های لازم با دستگاه قضائی نیز صورت گرفته است.

جانشین فرمانده ناجا با اشاره به موضوع سرقت و برخی از مشکلات به‌وجود آمده به دلیل شرایط ایجاد شده در جامعه ناشی از بیماری کرونا یادآور شد: نیروی انتظامی با اشراف کامل اطلاعاتی بدون مماشات و بدون هرگونه محافظه کاری‌ها با روحیه‌ای انقلابی با این افراد برخورد خواهد کرد.

رضایی با اشاره به تاثیر انتخابات در همه حوزه‌های فرهنگی، سیاسی و دیپلماسی کشور، گفت: در بحث امنیت انتخابات سایر مجموعه‌های امنیتی از جمله بسیج نیز همکاری خواهند داشت.

وی با اشاره به احتمال افزایش مسافرت ها در ایام تعطیلات عیدسعید فطر به استان مازندران و دغدغه مردم استان و ناجا در راستای برقراری نظم و امنیت اجتماعی از نماینده ولی فقیه در استان مازندران در خواست کرد به مانند همیشه از فرزندان خود در ناجا برای اجرای ماموریت‌های محوله به عنوان پدر معنوی و مسؤول فرهنگی استان نسبت به مسؤول سازی سایر دستگاه‌ها برای همکاری با ناجا اقدام کند. 

جانشین فرمانده ناجا همچنین با اشاره به اینکه ۹۳ درصد جرایم در کشور را سرقت تشکیل می‌دهد، افزود: موضوع سرقت یک معلول است که ناجا با آن سروکار دارد اما علت وقوع سرقت مورد بحث است که باید همه دستگاه‌ها به ویژه مردم سهم خود در پیشگیری و مقابله با آن را ایفا کنند.

رضایی به قوانین و مقررات مرتبط با ساخت مسکن از جمله رعایت اصول چندگانه مهندسی، فرهنگی و ایمنی اشاره کرد و افزود: پیوست انتظامی در ساخت مسکن موضوع مهمی است که متاسفانه تاکنون مغفول مانده است و باید در این حوزه دستگاه‌های متولی وارد میدان شوند.

 /۸۶۰۴۱/جلینک منبع اصلی مطلب

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.