پایگاه خبری چهاردانگه
بخش چهاردانگه شهرستان ساري

بیماران بستری کرونایی در مازندران به حدود ۳ هزا نفر رسید

0

به گزارش خبرگزاری فارس از مازندران، هجدهمین ماه از شیوع کیروس کرونا با ادامه دردسرهای پیک پنجم کرونایی در مازندران سپریمی‌شود، درحالی‌که وضعیت استان اصلا خوب نیست.

این روزها در کنار نگرانی‌ها از  افزایش شمار مبتلایان و اشغال تخت‌های بیمارستانی، کم‌توجهی به رعایت پروتکل‌های بهداشتی روزهایی پر از نگرانی برای مردم مازندران رقم زده است.

دکتر سید عباس موسوی رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران در این زمینه گفت:  طی ۲۴ ساعت گذشته تعداد ۴۳۷ بیمار مشکوک به کرونا براساس تشخیص بالینی در بیمارستان‌های زیرپوشش دانشگاه علوم پزشکی مازندران در سطح استان بستری شدند.

وی افزود: طی این مدت تعداد ۴۰۶ نفر از افراد مشکوک بستری شده، از بیمارستان‌ها مرخص شدند و  تکمیل روند درمانی خود را در منزل ادامه خواهند داد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران بیان کرد: هم‌اکنون ۲هزار و ۷۵ نفر مشکوک به کرونا بر اساس تشخیص بالینی در این مراکز بستری هستند که از این تعداد ۳۱۳ نفر نیز  با علائم حاد تنفسی در بخش‌های مراقبت ویژه بستری هستند.

دکتر سیدفرزاد جلالی رئیس دانشگاه علوم پزشکی بابل نیز در ادامه با اشاره به اینکه در حال حاضر ۸۱۲  بیمار مشکوک به کرونا در بیمارستان‌های بابل بسترى هستند، اضافه کرد: در ۲۴ ساعت گذشته ۱۷۸ بیمار جدید بستری و ۹۷ بیمار هم  ترخیص شدند.

وی گفت: ۴۴ بیمار در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بستری هستند.

در پی انتشار افسار گسیخته ی گونه جدید ویروس کرونا (ویروس دلتا) و بحرانی شدن شرایط استان، تعطیلی داوطلبانه اصناف و پرهیز از هرگونه تجمع، مراسم، دورهمی‌های خانوادگی و دوستانه، حذف رفت و آمدهای غیر ضروری، ماندن در خانه و نیز استفاده دقیق و کامل از ماسک و رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی مورد تاکید است.

 طی شبانه روز گذشته با بستری شدن تعداد ۶۱۵ بیمار کرونایی جدید، تعداد بستری شدگان در مراکز درمانی پزشکی مازندران و بابل به ۲هزار و ۹۷۷ نفر رسید.

 /۸۶۰۳۴/ج


لینک منبع اصلی مطلب

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.