پایگاه خبری چهاردانگه
بخش چهاردانگه شهرستان ساري

بیش از ۹۲ هزار خدمت رایگان دامپزشکی در چهاردانگه ساری ارائه شد

0

به گزارش پایگاه خبری چهاردانگه، مدیرکل دامپزشکی مازندران گفت: در منطقه چهاردانگه شهرستان ساری بیش از ۹۲ هزار خدمت رایگان شامل واکسیناسیون، آموزش، ویزیت و سمپاشی و توزیع سم  ارائه شد.

 حمزه آقاپور کاظمی در اجرای رزمایش دامپزشکی در چهاردانگه ساری، به خبرنگاران اظهار کرد: اداره کل دامپزشکی افتخار ارائه بیش از ۹۲ هزار خدمت به مردم بخش‌های چهاردانگه در قالب سومین رزمایش جهاد دامپزشکی سربازان حضرت زهرا(س) را بدست آورد.

وی افزود: در این رزمایش بزرگ جهاد دامپزشکی که با حضور ۱۵ اکیپ از همکاران اداره‌های دامپزشکی شهرستان مختلف استان برگزار شد، خدمات واکسیناسیون دام‌های سبک‌ و سنگین، سم‌پاشی و ضدعفونی اماکن دامی، آموزش بهره‌برداران با هدف کاهش نیاز آنان به دامپزشک و معاینه و درمان رایگان دام به مردم منطقه ارائه شد.

مدیرکل دامپزشکی مازندران تصریح کرد: با توجه به کم برخوردار بودن و دشواری در ارائه خدمات؛ حاصل آن واکسیناسیون ۳۱ هزار و ۱۷۳راس دام سبک و سنگین علیه بیماری‌های شاربن، ۲۶ هزار و ۴۲۳راس علیه بیماری آبله گوسفندی، ۴۷۵۰ راس علیه آبله بزی، ۹۵۰ راس علیه بیماری شاربن گاوی و ۲۸۰ قلاده سگ علیه بیماری هاری بود.

بیش از ۹۲ هزار خدمت رایگان دامپزشکی در چهاردانگه ساری ارائه شد

 وی با تاکید بر اینکه همه خدمات ارائه شده به صورت رایگان صورت گرفته است، گفت: در مجموع۳۰ لیتر سم، سم پاشی، توام با آموزش تئوری و عملی نحوه سم‌پاشی دام و جایگاه دام به دامداران ارائه شد.

آقاپور کاظمی تصریح کرد: در این رزمایش آموزش‌های لازم در خصوص بهداشت و مدیریت بهداشتی جایگاه دام، مدیریت تغذیه دام، اصول بهداشتی بیماری‌های مختلف مشترک بین انسان و دام بر اساس نیاز منطقه که پیش‌تر توسط کمیته اجرایی رزمایش احصاء شده بود و بیش از ۳ساعت آموزش چهره به چهره  برای دامداران و بهره برداران ارائه شد.

بیش از ۹۲ هزار خدمت رایگان دامپزشکی در چهاردانگه ساری ارائه شد

 

لینک منبع اصلی مطلب

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.