پایگاه خبری چهاردانگه
بخش چهاردانگه شهرستان ساري

بیان خاطره ای از شهید بلباسی از اردوی جهادی در چهاردانگه

سردار محمدتقی شاهچراغی در مراسم گرامیداشت نخستین شهید مدافع حرم قائم‌شهر در حسینیه عاشقان ثارالله اظهار کرد: امروز همه ما باید در مسیر شهدا ثابت‌قدم بمانیم شهید بلباسی عزیز هم از ما می‌خواهد تا در ایستادگی مقاوم بوده و در انقلاب و ولایت کم نیاوریم.

1

 

به گزارش پایگاه خبری چهاردانگه، به نقل از بلاغ، سردار محمدتقی شاهچراغی در مراسم گرامیداشت نخستین شهید مدافع حرم قائم‌شهر در حسینیه عاشقان ثارالله اظهار کرد: امروز همه ما باید در مسیر شهدا ثابت‌قدم بمانیم شهید بلباسی عزیز هم از ما می‌خواهد تا در ایستادگی مقاوم بوده و در انقلاب و ولایت کم نیاوریم.

 

وی با بیان خاطره‌ای از اردوهای جهادی در بخش چهاردانگه افزود: دیدم شهید بلباسی در آن شرایط سخت روستا خانواده خود را به همراه آورد، علت این کار را از وی جویا شدم که در جواب گفت وقتی همسر و فرزندانم اینجا باشند، وقت بیشتری می‌توانم برای کار بگذارم و حس بهتری دارم.

 

فرمانده سپاه قائم آل محمد(عج) با اشاره به اینکه شهید محمد بلباسی در همه میدان‌های جهادی در بین فقرا و ضعفا که دسترسی به مسئولان نداشتند، با تمام شور و شعور و احساس پاک خدمات بسیاری ارائه ‌می‌داد، خاطرنشان کرد: اکثر روستاهای منطقه جنوبی گلوگاه و سوادکوه با روحیات و رفتار این پاسدار رشید اسلام آشنا هستند.

 

این مسئول با بیان اینکه شهید بلباسی در منطقه‌ای در خان طومان همراه با دیگر رزمندگان از خطوط مقدم مردانه دفاع کرد، ادامه داد: شهدای مازندران و مدافع‌حرم برای دفاع از خواسته‌های انقلاب و انبیاء الهی در غربت وارد این میدان شدند، اما این شهید مصداق این آیه است که «ای کسانی که ایمان آوردید و وجود دشمن را دیدید، بایستید» و آنان ایستادند.

 

وی با اشاره به بعضی از صحنه‌هایی که دشمن برای تضعیف روحیه و ایجاد یأس و نامیدی در فضای‌مجازی پخش کرد، اما نتوانست انگیزه خانواده‌های آنان را از بین ببرد، اظافه کرد: ۱۳ شهید رزمنده و سایر رزمندگان در سه مرحله‌ای که دشمن با نهایت شدت، حمله کرد، اما آنها در این عملیات‌ها حضور داشتند و جانانه ایستادند تا اینکه به شهادت رسیدند.

 

سردار شاهچراغی تصریح کرد: در حملاتی که در خان‌طومان اتفاق افتاد، افراد مختلفی شرکت داشتند، حتی شیعیان افغانی در نهایت غربت مردانه تا آخرین فشنگ ایستادند.

 

فرمانده سابق سپاه کربلا با اشاره به اخلاص رزمندگان اسلام بیان کرد: حتی در این میدان نبرد رزمنده‌ای از برادران افغانی ۲۱ روز را روزه گرفت و با زبان روزه در چند عملیات که اتفاق افتاد مردانه جنگید و یک‌دم هم منصرف نشد تا اینکه به شهادت رسید.

 

وی ایستادگی و مقاومت را ویژگی‌ بارز در مسیر انبیاء و زیر پرچم نظام بودن دانست و گفت: امروز شهید بلباسی به عنوان نخستین شهید مدافع حرم قائم‌شهر نماد اتحاد برای خادمان راهیان‌نور و اردوهای جهادی است.

 

فرمانده سپاه قائم آل محمد(ص) تاکید کرد: تمام احوالات رزمندگان حاضر در خان طومان، ایمان به خدا و روحیه ایستادگی بود و کسی نگران نبود و حرفی از برگشت نمی‌زد. حقیقتا فضای ایستادگی در برابر آرمان‌های انقلاب و امام و رهبری فراهم است.

 

این مسئول بیان کرد: رزمندگام امروز همچون دوران دفاع‌مقدس، ایستادگی و مقاومت را الگوی خود قرار می‌دهند و این از ویژگی مردان و زنان غیرتمند است.

 

سردار شاهچراغی در پایان گفت: دشمن اسرار زیادی به فتح خان طومان دارد، به همین دلیل درگیری‌های زیادی آنجا انجام می‌دهد. اینجاست که باید به بزرگی و ایستادگی این شهدا افتخار کنیم و ما نیز در مسیر شهدا ثابت‌قدم بوده و جانانه بایستیم.

 

 

1 نظر
  1. سید بشیر عمادی می گوید

    به نام آن شاهد بهشت آفرین
    شهیدان شهرداران بهشتند . شهیدان جلوه ای از جمال ذات حقند . شهید بلباسی از نیکان و خوبان روزگار بود و برای چهاردانگه در قالب اردوهای جهادی زحمات زیادی کشید . بیش از دو سال ارتباط مستمر کاری و همراهی باشهید بلباسی در اردوهای جهادی سرشار از درسهای فراموش نشدنی بود . تمام همتش این بود که با دانشجویان جهادی به محرومترین اقشار خالصانه و صادقانه خدمت نماید و با اخلاص خاصی که در وجودش موج می زد با رفتاری بی نهایت متواضعانه قلب انسان را به نور ایمان روشن می نمود . همیشه در تلاش بود مسئولین طراز اول استان و شهرستان را به دیدن محرومیتها سوق دهد تا تمام ذهنشان را مملو از خدمت نماید و هرگز در این مسیر از هیچ کوششی فروگذار نبود . با نهایت احترام و تواضع این هدف را به سر انجام می رساند . او همان زمان که زنده بود بوی شهادت می داد و به افتخار شهادت نایل آمد . نامش ، یادش ، رسمش در قلب و روحمان جاری است و هنوز برای همیشه آموزگارم باقی خواهد ماند . او نرفت ، او جاوید ماند و از شهد شهادت آب حیات نوشید و به ما جاودانگی زندگی کردن را آموخت . نامت ستاره ای است در آسمان سر سبز مازندران . شهید بلباسی متعلق به چهاردانگه هم هست .

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.