کد خبر:11286
پ
takhalof-ranandegi

بیشترین متخلفان رانندگی از حیث جریمه در محور ساری-کیاسر

رئیس اداره کل حمل و نقل و پایانه‌های ساری گفت: بیشترین متخلفان از حیث تعداد در محور ساری – نکا و از حیث جریمه در محور ساری- کیاسر تخلف داشتند.

 

به گزارش پایگاه خبری چهاردانگه ساری، به نقل از فارس به نقل از روابط عمومی اداره کل حمل و نقل و پایانه‌های مازندران، ابوالحسن موسویان اظهار داشت: در هفت ماه امسال ۴۸۲ فقره تخلف اضافه تناژ در نمایندگی ساری رسیدگی شده است.

 

وی تصریح کرد: این تعداد نسبت به مدت مشابه سال قبل ۲۲ درصد افزایش داشت.

 

موسویان علت عمده این افزایش تخلف را کنترل‌های پلیس‌راه و اجرای گشت نامحسوس عنوان کرد.

 

وی ادامه داد: این نمایندگی با همکاری ماموران پنج پلیس‌راه مستقر در حوزه استحفاظی شامل پلیس‌راه ساری، سوادکوه، کیاسر، جویبار و گدوک به همراه استقرار همکاران نمایندگی در محورهای مختلف به صورت گشت‌های نامحسوس تعداد ۲۷۵ راننده متخلف در بخش تناژ اضافه بار را در هفت ماه سال جاری جریمه کرد.

 

رئیس اداره کل حمل و نقل و پایانه‌های ساری تصریح کرد: بیشترین متخلفان از حیث تعداد در محور ساری – نکا و از حیث جریمه در محور ساری- کیاسر تخلف داشتند.

 

وی ادامه داد: در این مدت بیشترین تعداد تخلف در تیرماه با ۹۶ فقره و کمترین تعداد تخلف با ۳۱  فقره در فروردین سال‌جاری بوده است.

 

موسویان اضافه کرد: متخلفان علاوه بر جریمه‌های نقدی در صورت تکرار تخلف راهی کمیسیون ماده ۱۱ رانندگان و محرومیت از رانندگی می‌شوند و شرکت‌های صادرکننده بارنامه هم جهت طرح تخلف به کمیسیون ماده ۱۲ معرفی می‌شوند.

 

موسویان خاطرنشان کرد: تخلفات اضافه تناژ بیشترین علت تخریب رویه راه‌ها بوده و همچنین حمل بار اضافه سبب تضعیف کارایی سامانه‌های ترمز کامیون‌ها شده و تصادف‌های شدید را در پی دارد.

 

وی در پایان یادآور شد: به همین دلیل اقداماتی نظیر به‌کارگیری باسکول‌های ثابت و سیار در پاسگاه‌های پلیس‌راه، اجرای گشت‌های مشترک کنترل و نظارت با همکاری پلیس راه و انجمن‌های صنفی و گشت‌های کنترل نامحسوس پلیس‌راه به صورت مستمر و برای برخورد قانونی با متخلفان در حوزه نمایندگی ساری انجام می‌گیرد.

 

کلیدواژه : محور ساري - كياسر
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید