پایگاه خبری چهاردانگه
بخش چهاردانگه شهرستان ساري

بهشهری‌ها و بی‌قراری‌هایی که برای‌ شهید کابلی تمامی ندارد

0

به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس از بهشهر، شهرهای مختلف مازندران امسال در ایام محرم الحرام و شهادت امام حسین(ع) و یاران باوفایش میزبان شهدای تازه تفحص شده خانطومان سوریه است و فضای معنوی این استان بار دیگر با عطر شهدا پیوند می‌خورد.

شهید مدافع حرم حاج رحیم کابلی عاشق امام حسین(ع) و محرم بود و سه شب اول محرم در منزل خود مراسم عزای حسینی را برپا می‌کرد یکی از سفارش‌هایش در وصیت‌نامه هم برپایی عزای حسینی در سه روز اول محرم بود و حالا چه عاشقانه به شوق ارباب بی‌کفن روانه منزل شده است و چه عاشقانه مردم از او استقبال می‌کنند.

هنوز حاج رحیم به بهشهر نرسیده همه برای او تمام قد ایستاده‌اند تا سلامی دوباره به فرمانده‌ای دهند که دنباله‌رو امام حسین (ع) بود و امام حسینی رفت و در محرم حسین (ع) بازگشت.

مدوم بهشهر عجب رسمی دارند و چه باوفا و محجوب برای فرمانده‌شان ایستاده اند و پرچم امام حسین (ع) را همچنان برافراشته‌اند در این شب و روزهایی که حاج رحیم و خانواده در مشهد مهمان آقا امام رضا (ع) هستند و ویژه برنامه محرم به مناسبت بازگشت پیکر مطهر شهید مدافع حرم سردار حاج رحیم کابلی در بیت شهید را خالصانه برپا کردند.

آری همه ما شنیدیم و دیدیم که مردان مرد و شهدای سپاه کربلای مازندران در خانطومان، مانند اربابشان امام حسین (ع) مردانه جنگیدند و مظلومانه به شهادت رسیدند و اکنون تنها بازمانده از خان طومان با عشق برای سردار در ایام‌ محرم می‌آید نا دوباره پا دررکاب حسین(ع)باشد و همچون همه سال‌ها در ماه محرم در شهر و منزلش برای اربابش مراسم بگیرد.

کاروان‌های شهدای مدافع حرم ایران زمین شامل ۵ شهید مدافع حرم، این روزها مهمان امام رضا(ع) در مشهد مقدس بودند و مازندران از امروز میزبان شهدای مدافع حرم است.

مردم نکا هم امروز میزبان شهدای مدافع حرم هستند و در اجتماع عظیم حسینی با شهدای مدافع حرم وداع می‌کنند.

 /۸۶۰۰۲/ج


لینک منبع اصلی مطلب

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.