پایگاه خبری چهاردانگه
بخش چهاردانگه شهرستان ساري

بستری شدن ۶۲۳ بیمار جدید کرونایی در مازندران/ جان‌باختن ۴۸ نفر طی ۲۴ ساعت گذشته

0

به گزارش خبرگزاری فارس از مازندران، کرونا با ادامه روزهای کرونایی در استان مازندران در پیک پنجم کرونایی درحال پیشروی است.

روزهای پردردسر کرونایی بازهم با ادامه تعطیلات نگران‌کننده‌تر شده و کماکان روزهای تلخ و سیاه کرونایی در استان تجربه می‌شود.

دکتر سیدعباس موسوی رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران در این زمینه گفت:  طی ۲۴ ساعت گذشته تعداد ۴۸۰ بیمار مشکوک به کرونا بر اساس تشخیص بالینی در بیمارستان‌های تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی مازندران در سطح استان بستری شدند.

وی افزود: طی این مدت تعداد ۴۷۳ نفر از افراد مشکوک بستری شده، از بیمارستان‌ها مرخص شدند و تکمیل روند درمانی خود را در منزل ادامه خواهند داد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران بیان کرد: هم اکنون ۲هزار و ۳۴۶ نفر مشکوک به کرونا بر اساس تشخیص بالینی در این مراکز بستری هستند که از این تعداد ۳۶۹ نفر نیز  با علائم حاد تنفسی در بخش‌های مراقبت ویژه بستری هستند.

موسوی با اشاره به وضعیت اسفناک کرونا در مازندران، یادآور شد: شمار افراد مشکوک به کرونا و کرونای قطعی به‌طور معناداری بسیار بالاتر از سایر استان‌ها است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران با اعلام سرایت‌پذیری فوق‌العاده بالای ویروس دلتا، افزود: پیک پنجم کرونا در کشور قابل مقایسه با دفعات پیش نیست.

دکتر سیدفرزاد جلالی رئیس دانشگاه علوم پزشکی بابل نیز در ادامه با اشاره به اینکه در حال حاضر یک‌هزار و ۲۲۲ بیمار مشکوک به کرونا در بیمارستان‌های بابل بسترى هستند، تصریح کرد: در ۲۴ ساعت گذشته ۱۴۳ بیمار جدید بستری و ۲۳۰ بیمار هم  ترخیص شدند.

وی گفت: ۵۸ بیمار در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بستری هستند. 

 طی شبانه‌روز گذشته با بستری شدن تعداد ۶۲۳ بیمار کرونایی جدید، تعداد بستری شدگان در مراکز درمانی پزشکی مازندران و بابل به ۳ هزار و ۵۶۸ نفر رسید.

براساس گزارش‌ها تعداد فوتی‌های امروز در مازندران به ۴۸ تن رسیده است.

 /۸۶۰۳۴/ج


لینک منبع اصلی مطلب

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.